Buyurunuz Bilişimcilere Bir Darbe Daha...

Kodla Büyü

phantosos

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ÜÇÜNCÜ BÖLÜM
Kurslarda Öğretim, Yönetim, Denetim ve Sorumluluk
Kurs açılacak dersler
MADDE 10– (1) Kurslar, öğrenci/kursiyer ve velilerden gelen istek üzerine kurs merkezlerinde belirlenen dersler için açılır.
(2) Öğrenci/kursiyer ve velilerders seçimiyle birlikte öğretmen seçiminde de bulunabilirler (Ek-1 Talep Formu).
(3) Kurs programlarının hazırlanmasında; kursun destekleyici ve yetiştirici nitelikte olmasına dikkat edilir.

Tamamı : http://mevzuat.meb.gov.tr/html/orgundestek_1/orgundestek_1.html

Buyurun buda Mersin İl Milli Eğitimin Yeni Kararı:
http://mersin.meb.gov.tr/zincirgost...kleme ve Yerleştirme Kursları Komisyon Kararı

artık ne kadar önemli bir branş olduğumuzu daha iyi anlamışızdır.

Orada bilgisayar kullanımı demiş ama. HEM lerdeki kursun adı. Bilişim Teknolojileri dememiş ki. Yönetmelikte de illa teogda çıkan derslerden açılır dememiş. Neye dayanarak BTY açılmasın ki? Öğrenciler istiyor, dersi destekler nitelikte, neden olmasın?...

Bilişim teknolojileri alanı kapsamı itibariyle bire bir gerçek hayatta karşılığı olan bir ders olduğu için eğitim bakanlığının eğitim anlayışına ters düşüyor.
mühendislik fakültelerine en çok öğrenci fen lisesinden gitmesine rağmen yıllardır (özel fen liseleri hariç) bilişim teknolojileri alanında bu liselere kadrolu atama yapılmıyor.

Tübitak yarışmalarında bilişim alanında dereceye giren devlet fen liselerindeki öğrencilerin başarısı kendi ilgi ve gayretlerine dayanıyor (başlarında rehberlik yapabilecek potansiyele sahip eğitmenler bulunmuyor)...
Bu yıl Düz anadolu lisesinden Finale tek okul katıldı. Okuldaki bilişim öğretmenleride gerçekte norm fazlası olarak çalışıyor okulunda....
ÜLKEMİZDE TEKNOLOJİK EĞİTİM ÖZÜRLÜSÜ ANLAYIŞI OLDUĞU SÜRECE...
Bilişim teknolojileri öğretmenleri daha çok ahh vahh feryat der...

bilişim teknolojileri ve yazılım dersin den açılamaz demedikleri müddetce her sene kurs açacam ben :))

benim bi sorum var
bizim okulda matematikçi kurs açmak istemiyor, müdür benm matematik kursu vermemi istiyor. Sizce verebilir miyim? başka branş veremez diye bi yazı okumadım. :?

takip ++ seneye ben hafta sonları bilişim teknoljileri dersimizden yetiştirme ve destekleme kursu açmak istiyorum açabilmiyim hocam

Yüreğime sızı girdi, olamaz böyle birşey... Bu sene açmıştım güzel para kazanıyordum buna güvenerek taksite girmiştim gelde kızma şimdi.

Bu konuda meb bilgi edinmeye başvurdum. Bende ikinci dönem yetiştirme kursu açmıştım. Gelen cevap bahsedilen kursların bizim dersi kapsamadığı yönündeydi. Bunlar neden böyle bir karar almışlar anlamıyorum. Hem veliler hem öğrenciler gayet memnunlar kurslardan.

g.cetin.66' Alıntı:
Bu olay epeydir uygulamaya konulmuştuki açılanları da kapattırmışlardı.

İstanbul Tes 6 Nolu şube olarak Pendik ilçe MEM e karşı dava açılmıştır. Ama ne olur bilemem. Malum hukuk da guguk olduktan sonra :x

milkay' Alıntı:
g.cetin.66' Alıntı:
Bu olay epeydir uygulamaya konulmuştuki açılanları da kapattırmışlardı.

İstanbul Tes 6 Nolu şube olarak Pendik ilçe MEM e karşı dava açılmıştır. Ama ne olur bilemem. Malum hukuk da guguk olduktan sonra :x

hocam bu işi ciddiye alıyorlarsa o hakime bir telefon yeterli yoksa kendine yer begenir yok inat ederse hapishane olarak yer begenir ben ileri demokrasi istemiyorum biraz daha geri olsun mesela bağımsız yargılı olan varsa ondan alayım bu fazla ileri demokrasi oldu.

eger haber doğruysa tepkisiz kalmamalıyız öğrenci talep ediyorsa ve memnunsa niye engel oluyorsunuz!

Gidin eğitim bir sen e üye olun bu konu ile ilgilenir mi bilemem ama derslerimizin kaldırılması yolunda atılan adımlar için çok harika bir biçimde sessiz kalma eylemini gerçekleştirebilir.

internet kullanımı, web tasarım, photoshop, scratch vb. açılamaz mı destekleyici eğitim kapsamında ???.. yazı da bilgisayar kullanımı demiş sadece. öğrenci/veli istekli olursa neden açılamasın ki?

Geri