Büyük şehir yasası

Kodla Büyü

untimely

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar herkese merhaba büyük şehir yasasına göre aynı ilçede çalışan iki eş birbirine eş durumu isteyemiyor mu?

Birde 1. Aşama başvurusunda puanım 150 iken 2. Aşama da 153 oldu fakat il milli eğitim biz puanı başvuru ekranına yansıtamıyıruz diyor nasıl düzelttirebilirim.

Benim için çok acil cevap bekliyorum. Çok teşekkür ederim.

arkadaşlar bu kesin bilgi mi büyük şehir yasasında eşler ya AKS sistemine göre yada eşin çalıştığı ilçeyi isteyemiyor mu ben mi yanlış biliyorum.Eşim eş durumundan yanıma gelecek fakat 55 km uzakta bi dağ köyü açık ve bebeğimiz var durum benim için çok önemli eşim şimdi benim bulunduğum ilçeye tayin istese aynı ilçeye gelse büyük şehirde olduğumuz için eşim birdaha il içi özre bağlı eş durumu isteyemez mi?

durum acil o yüzden

arkadaşlar bu konuya hakim olan başına gelen kimse yokmu bilen lütfen 1 dk ayırıp cevap yazarsa gerçekten sevinirim. Çok sağolun

Hocam esiniz ile ayni ilcede calisiyorsaniz ve ikametgahiniz o ilcede ise sistem izin vermiyor esinize zaten. Buyuksehir oldugu icin 55kmde olsa esinizin koyu mahalle malesef.

e03d0cabf26f897c688a13fe21632f09.jpg

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hocam anlıyorum ama ben iki eşte aynı ilçede çalışıyorsa büyük şehirde ilçe içi eş özrünü rosdum.AKom rumuzlu hocam

Hocam aynı ilçe de iseniz özür gurubuna başvuramazsınız. 3 yıl bekleyip il içine başvurabilirsiniz. İlçeye bağlı köy(kom mezra mahalle) de olsa özür grubundan yer değiştirme isteyemiyorsunuz. ama istisnası bir yılda gelmesi için müdür yard. müdürlük ya da norm fazlası gibi özel durumlarla da yıl sonu aynı okulu tercih edebilirsiniz.

Geri