Bütün Tahtalar Sürekli Mavi Ekran Veriyor

Kodla Büyü

gkhankz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Değerli arkadaşlar, etkileşimli tahtalar dün ve bugün mavi ekran vererek kapanmaya başladı. 10 dan fazla tahta aynı şeyi yapıyor. Faz 2 ve windows 8 kurulu çözemedim arkadaşlar. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Hata kodu nedir? Daha iyi yardımcı olabiliriz. Aynı anda birden fazlası mavi ekran veriyorsa tahminim sürücülerle alakalı bir sorundur.

hocam hata koduna yetişip fotoğrafını çekemedim uğraşıyorum.
Koruma programı yıllardır kurulu hocam bir şey değiştirmedim ki?
Ben windows güncellemesi sebep oluyor diye düşünüyorum

işin ilginç tarafı windows update üzerinden bütün güncellemeleri kapatmıştım imaj almadan önce yani güncelleme yapamaması lazım.

Hocam buna sebep olan ne timefreeze ne de başka bir program. Aynı sorunu ben de yaşadım. Güncelleme yaptığım tahtalar mavi ekran verdi hep. Geçen yıl kullandığım bir imajım vardı 8.1 burda da hem atak kurulu hem de TimeFreeze kurulu. Tekrar onunla imaj atıp güncelleştirmeleri kapatınca sorun bitti. Bu yıl güncel imaj kullanayım dedim ama mavi ekran verdiği için geçen yılki imaja devam ediyorum.Sorunu ben böyle çözdüm.

Hocam güncellemeler kapalı, hata veren tahtalarda diğerlerinden farklı bişey kurulu değil.
İnternet kablosu takılı olduğunda bu sorun oluyor (System thread exception not handled. netio. Sys) İnternet kablosu çekildiğinde sorun kalmıyor

hocam zannedersem driverdan kaynaklanıyor. internete bağlıyken driver kendini güncelliyor olabilir. bence driverı gözden geçir. özellikle intel ile ilgili sürücülerde hata oluyor.

büyük ihtimalle öyle hocam, şimdi güvenlik programını kaldırdım windows updateden güncellemeleri yapıyorum bakalım çözüm olacak mı?

Toolwiz kurduğum tahtaların hiçbiri şu an açılmıyor sistem onarma diyip tahtalar mavi ekran veriyor, toolwizi nasıl kaldirabilirim?

hocam benim de bu sene aynı sorunum var ama toolwiz filan yok ben de, benim görüşüm windows güncellemeleri yüzünden mavi ekran alıyorum, güncelleme yaparken işlemci ram kullanımı tavan yapıyor, o arada öğretmen video filan açınca mavi ekran geliyor. yeniden imaj atıp, internete bağlamadan güncellemeleri kapatıp, sonra toolwiz kurup deneseniz

deep freeze 8.30 u yükleyin en temizi en rahat ful yapılanı win10 destekli.

Aynı problem benimde başıma geldi bu sene. Sene başında eski imajımın win 8.1 işletim sistemini güncelleyip öyle imajını aldım tekrar ve bütün tahtalara kurdum. Birsüre sonra çoğu tahtada mavi ekran hataları oldu. bende eski imaja dönüp tekrar imaj attım şimdilik bir sorun yok gibi duruyor. Sanırım güncelleme ile alakalı olabilir.

Geri