Bütçesi Düşük Öğrenciler için laptop-pc tavsiyesi

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar Merhaba.

Bazı veliler bütçesi olmamasına rağmen uzaktan eğitimden çocuğu mahrum kalmaması için herşeye rağmen pc-laptop arayışı içinde kalıyor.

Biz yardımcı olmaya çalışıroyoruz ama ne kadar da olsa talep fazla oluyor.

Sizin önerebileceğiniz fiyat performans ürünü markalar varsa paylaşabilir misininiz?

2500-3000 TL altı bütçesi olanlar ikinci ele yönelmeliler. Çünkü bu fiyatlardaki sıfır bilgisayarlar, ikinci el düzgün bir bilgisayardan daha kötü donanıma sahip oluyorlar.
4000 TL civarı bütçesi olanlar da Ryzen işlemcili bilgisayarlara yönelebilirler.
Atom işlemcili, celeron işlemcili, pentium işlemcili sıfır bilgisayarların yanına ucuz diye yaklaşmasınlar bile.

Arkadaşlar Merhaba.

Bazı veliler bütçesi olmamasına rağmen uzaktan eğitimden çocuğu mahrum kalmaması için herşeye rağmen pc-laptop arayışı içinde kalıyor.

Sizin önerebileceğiniz fiyat performans ürünü markalar varsa paylaşabilir misininiz?

hepsi burada da şu anda bazı bilgisayarlar 3000 TL civarında. hatta daha ucuzları da var. ssd disk ile işlemci ve ram deki düşük seviyeler çok hissedilmez.

Arkadaşlar Merhaba.

Hocam masaüstü veya dizüstü aoutlet ürünler uygun olabiliyor. Bendeniz de bugün bir veliye 800liralik aoutlet masaüstü önerisinde bulundum. Performans çok iyi olmazsa da uzaktan e. derslerini izleme ve ofis programları kullanma, nette sörf için bu fiyat için oldukça iyi bir masaüstüydü.

daha yeni sipariş verdim asus x505za modelinin en düşük konfigürasyonu olan ryzen 3 2200u 4 ram 256ssd 2900 tl gibi fiyatları ev kullanımı için yeterli olacaktır özellikleri de gayet iyi.
bir not daha geçeyim geçen hafta başından beri tüm bilgisayarlara 200-300 tl gibi bir artış yansıdı 3000 4000 civarı olan modeller için söylüyorum
huawei matebook d15 geçen hafta salı günü trendyolda 3870 leri gördü şu anda 4200 civarında.
sadece canlı ders ve youtube gibi yerlerden ders videoları izleme vb işler için 1000-1500 civarı tabletler de çok rahat iş görüyor tabi ben bilgisayarın üreticiliği ve rahatlığını tablette bulamayanlardanım...

Beleş tablet demek ki buraya da uğramamış. 2004 müydü; öğretmenlere sundukları toşhibabalar aklıma geldi. şu kadar artı ram taktırırsan şu fiyat. bol bol reklamı da olmuştu ya tvlerde; "öğretmenlere beleş bilgisayar"
demek ki almayan çocuklar da varmış.

aynen hocam ikinci el 10 ekrandan başka bişeye bakılmaz sağlık faktörü de var işin

Ne diyorsunuz arkadaşlar
Screenshot_2020-08-29-10-47-45.png

Hocam 14 inç ama. Aklınızda bulunsun. 14 inç olanların fiyatı zaten buralarda
Biliyorum Hocam. Bir de bu var. Telefonda Ryzen işlemci var demişlerdi ben de hemen alın 2300₺ ye çok iyi demiştim ama Amd A3050U diye bir işlemci var. Aynı mıdır performans bilginiz var mı
IMG-20200829-WA0001.jpg

Geri