BURDUR NORM FAZLASI BTR

Kodla Büyü

enigmawall

Aktif Üye
Arkadaslar BTR görevine basladm ama, yeni acıklanan norm kadro güncellemesinde norm fazlası görünüyorum ve , norm acıgı olan yerlere basvuru yapmam isteniyor, bu nedemek oyuncak olduk, BTR iptal mi şimdi bilgisi olan var mı? baska norm fazlası olan btr var m8ı?

Bu işin cılkı çıktı zaten iyice. daha ilginçi Burdur genelinde 19 norm fazlası Bilişimci var. Ama eksik olan okul 9 tane. Ha birde bilişimci talep eden okullarda tamamına yakını teknik lise. Şimdi ben Bote mezunu olarak oraya gidebiliyormuyum. Gidersem bile BTR görevlendirmesi noluo. ? Olaki tayin çıkmadi (ki zaten il genelinde 10 Bilişimci'nin tayini çıkamayacak bu adamlar nolacak) ???????

Kimse tercih yapamayacak ki zaten. Tercih edilebilir kurumların tamamına yakını (1 tanesi hariç) mesleki ve teknik orta öğretim kurumu. Bildiğiniz gibi TTK 80 sayılı karar gereği bu kurumlara BOTE mezunları atanamıyor. Ama saygıdeğer Burdur MEM çalışanları bu ayrıntıyı gözden kaçırmışlar ve tüm meslek liselerini önümüze açmışlar. Yani Orta okullarda çalışan Teknik eğitim mezunu arkadaş yoksa eğer bu 8 kurumun 7 si boş kalacak herkes kendi okulunda devam edecek. Saçmalıkler silsilesi zaten hepsi, daha 15 gün önce BTR görevlendirmesi yaptılar şimdi de norm fazlasısın diyorlar işte.

Gölhisarda 1 boş yer var oraya da gölhisardaki arkadaşlar öncelikli yazacaklar.Diğer meslek liseleri olayı komisyonda görüşülecekmiş.

Hocam bu komisyonda görüşeceklermiş diyen kimmiş peki MEM deki ? İlginç bunun daha neyini konuşuyorlar anlamıyorum.
Ha benim işime gelir Teknik lisede çalışmak ama 3 gün sonra sen burda çalışamassın deyipte bir başka yere daha göndermesinler de.

Lisede çalışmak kesinlikle daha iyi bi şey ama böte mezunu olarak biz oralara atanamıyoruz malesef ben de tercih yapmıycam

7 kasım tarihli burdur mem duyurusunda branş öğretmenlerinin tayinleri ertelenmiş. :puhaha: aha anca bu dur. :)

Hadi hayırlısı yine hortladı norm fazlası atamaları. Benim aklıma takılan norm fazlasından ataması olan arkadaşların BT Rehberlikleri ne olacak acaba ?

Ekli dosyalar

• 15014538_norm_kadro_fazlasi_brans_ogretmenleri.rar
    905.2 KB · Görüntüleme: 30
Arkadaşlar suç sizi norm fazlası olarak gösterenlerde. Eğer BT Rehber öğretmenliği görevlendirmeniz yapılmış ise yeni norm yönetmeliğine göre norm fazlası değilsiniz. Memurlar.net de bu konuyla ilgili haber yapmıştı:

Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Okul ve Kurumların Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapan Yönetmelik 22.02.2011 tarihli ve 27854 sayılı Resmî Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girmiş, bu yönetmeliğin "Norm kadro belirlenmesinde dikkate alınacak hususlar" başlıklı 15. maddesinin (g) bendi 2. Fıkrasındaki; "2) Okul veya kurumlarda açılan bilgi teknolojisi sınıflarında görev alacak öğretmenlerin, norm kadroları Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığının uygun görüşleri de alınarak Bakanlıkça belirlenir. Bu kurumların norm kadro sayılarının değişikliğinde de aynı yöntem izlenir ve branş değişikliğine bağlı düzenleme Bakanlıkça yapılır." hükümleri nedeniyle okul veya kurumlarda açılan bilgi teknolojisi sınıflarında görev alacak öğretmenlerin norm kadroları Bakanlıkça belirlenecektir. Bu güne kadar normu belirlenmeyen BT öğretmenleri hakkında norm kadro fazlası veya norm kadroya dâhildir şeklinde bir tabir kullanılamaz bu nedenle de; norm kadro fazlası oldukları gerekçesiyle BT öğretmenleri resen yer değiştirmeye tabi tutulamaz.

http://www.memurlar.net/haber/269980/

Cihan hocam iyi güzel diyorsunda tüm Türkiye'de adamlar çatır çatır atıyorlar. Sende Bote mezunusun bende. Adamlar açmışlar meslek lisesini ona bakarsan. Balık baştan kokmuş.
Hem norm fazlası yapamazlar, hemde bana meslek lisesini açamazlar yönetmeliğe bakarsan. Ama yönetmeliğe bakan kim. peh. Dilekçe veriyoruz cevap yazan bile yok. Nası işse.

arkadaşlar haklarımızı mahkemede arayacağız. eşimi resen başka ilçeye yolluyorlar. bunun için idare mahkemesine konuyu taşıyacağız. ayrıca bu yukarıda arkadaşın dediği madde için de bir girişmde bulunmayı düşünüyorum. mahkemede dosyaya bunu da ekleyeceğim belki bu madde sayesinde bizim branşı norm fazlası gösteremezler.

akyildiz41' Alıntı:
arkadaşlar haklarımızı mahkemede arayacağız. eşimi resen başka ilçeye yolluyorlar. bunun için idare mahkemesine konuyu taşıyacağız. ayrıca bu yukarıda arkadaşın dediği madde için de bir girişmde bulunmayı düşünüyorum. mahkemede dosyaya bunu da ekleyeceğim belki bu madde sayesinde bizim branşı norm fazlası gösteremezler.

Hocam durum ne oldu.?

Geri