Burdur EBİTEFO görevlendirmeleri sonlandı.

Kodla Büyü

mkenan

Aktif Üye
Ebitefo görevlendirmelerimiz bu gün sona erdi. Artık kadromuzun bulunduğu okulda görevimize devam edeceğiz.

bune ya ahlaki değer denen birşey kalmaycak yahu bi yer görevlendirir bi yer iptal eder...tecavüz edilecekse edilsin bune işkence beeee bıktım artık... :verymad: :verymad:

herohamster hocam, bunun tartışılacak yönü yok artık. Bakanlık 15 Hazirandan beri bas bas bağırıyor. Geçici görevlendirmelerin tümü iptal edilecek diye. Kısmi olarak bu talimatlara uyan iller de oldu, ertelemeye çalışan iller de oldu. Ama bakanlık bu kadar kararlı iken devam etmenin de imkanı kalmamıştı. Sonuçta devlet memuruyuz ve nerede görev verilirse yapmak durumundayız.

herohamster' Alıntı:
bune ya ahlaki değer denen birşey kalmaycak yahu bi yer görevlendirir bi yer iptal eder...tecavüz edilecekse edilsin bune işkence beeee bıktım artık... :verymad: :verymad:

+1

mkenan' Alıntı:
herohamster hocam, bunun tartışılacak yönü yok artık. Bakanlık 15 Hazirandan beri bas bas bağırıyor. Geçici görevlendirmelerin tümü iptal edilecek diye. Kısmi olarak bu talimatlara uyan iller de oldu, ertelemeye çalışan iller de oldu. Ama bakanlık bu kadar kararlı iken devam etmenin de imkanı kalmamıştı. Sonuçta devlet memuruyuz ve nerede görev verilirse yapmak durumundayız.
farenin kedi ile oynaması gibi oynuyorlar bizimle kaldırsınlar bende destekliyorum...ama istanbulda temmuz-ağustos döneminde görevlendirme yapılıyor aynı zamanda şu an il içi il dışı özür grubundan tayin isteyecekler ders saatleri yüzünden norm sorunu yaşamakta ve tayin isteyememekte tabi bunlarla bitmiyor sorunlar yarın okullar açıldığında seçmeli 1 ders saati ile nasıl ders saati ek ders alacağız bilemiyorum..kaldırılır ama bundan önce bu sorunlar ve daha eklemediğim hepimizin bildiği sorunlar çözülür...tamam devlet memuruyuz verilen görevi yapacağız ama affedersiniz o...pu bizim karşılaştığımız muamele ile karşılaşmaz hakkımızı istiyoruz öğretmenliğimiz fazladan birşeymi istiyoruz anlamadım.... :verymad: :verymad:

hayırlısı olsun kenan bey. burdurda okul bt formatör öğretmen görevlendirmeleri eylülden itibaren devam edecekmi peki.

Kenan hocam adınıza üzüldüm. Umarım eylül ayında görevlendirmelerimiz tekrardan yapılır. Bitefo ve Ebitefo görevlendirmeleri yapılmadan maaşları bile dolduramıyoruz. Nasıl olacak bu durumlar anlamış değilim.

bomax01' Alıntı:
Kenan hocam adınıza üzüldüm. Umarım eylül ayında görevlendirmelerimiz tekrardan yapılır. Bitefo ve Ebitefo görevlendirmeleri yapılmadan maaşları bile dolduramıyoruz. Nasıl olacak bu durumlar anlamış değilim.
Belki de kaybedecek bir şeyimiz kalmadığı gün her şey yeniden başlar, bu süreç derslerini kaybetmişlerle formatörlüğünü kaybetmişlerin birbirini suçlamadan gerçek suçlu mebe karşı omuz omuza vermesi ile sonuçlanırsa..

bomax01' Alıntı:
kaya999' Alıntı:
hayırlısı olsun kenan bey. burdurda okul bt formatör öğretmen görevlendirmeleri eylülden itibaren devam edecekmi peki.
Temennimiz devam etmesi.

Hayırlısı bu bakanın açıklamasından sonra tüm Türkiyeye yayılacaktır açık açık il yada valiliklere bırakılmayacak bu görevlendirmeler dedi. Görevlendirmeye devam eden illerinde kulağı çekilecektir.

ebitefo lara bile kapı gösterildiyse bitefo ları kim ne yapsın??? ebitefoların milli eğitimlerde yaptığı işi yapan bir tane adam yoktur... Onlar istenmiyorsa okullardaki adamı kim görüyor kim biliyor.

frt44' Alıntı:
ebitefo lara bile kapı gösterildiyse bitefo ları kim ne yapsın??? ebitefoların milli eğitimlerde yaptığı işi yapan bir tane adam yoktur... Onlar istenmiyorsa okullardaki adamı kim görüyor kim biliyor.

Aynen katılıyorum. Hatta Bitefo nedir hocam diyorum. Artık ünvanımızın bile ne olduğunu bilmiyorlar. :-1:

arkadaşlar ben de eğiticiydim, yaptığım işten bunalmış ve sıkılmıştım. Hep biran önce ayrılsam diye düşünüyordum, ve 20 haziranda izne ayrıldım ve temmuz görevlendirmesinde görev almayacağıma dair dilekçe verdim. Mem deki arkadaşlarla vedalaştım ve 5 temmuz itibariyle okulumdaki görevime başladım.
Ben şahsen eğiticiliğin biteceğini düşünmüyorum, hatta arge de devam edecektir. Eğer sistemde sıkıntı olmasa mebbiscileri de iptal edeceklerdi, bakanlığın gözü yemedi ve devam ediyorlar şimdilik. Bana kalırsa önümüzdeki yıla kadar ildeki arge mebbis ve eğiticiler için kadro hazırlığı içinde olabilirler.

görevlendirme çıkmazsa hepimiz norm fazlası oluruz belki o zaman çözerler. Ben sırf bu yüzden formatörlüğün kalkmasını istiyorum. Belirsizlik ortamından kurtulmak için. Yoksa 600 lira ek derse öğretmenlik diplomamı satalı çok oldu.

wswswq' Alıntı:
arkadaşlar ben de eğiticiydim, yaptığım işten bunalmış ve sıkılmıştım. Hep biran önce ayrılsam diye düşünüyordum, ve 20 haziranda izne ayrıldım ve temmuz görevlendirmesinde görev almayacağıma dair dilekçe verdim. Mem deki arkadaşlarla vedalaştım ve 5 temmuz itibariyle okulumdaki görevime başladım.
Ben şahsen eğiticiliğin biteceğini düşünmüyorum, hatta arge de devam edecektir. Eğer sistemde sıkıntı olmasa mebbiscileri de iptal edeceklerdi, bakanlığın gözü yemedi ve devam ediyorlar şimdilik. Bana kalırsa önümüzdeki yıla kadar ildeki arge mebbis ve eğiticiler için kadro hazırlığı içinde olabilirler.

3 gün öce yazdım bugün haberi çıktı.

KAMUDANHABER.COM - ÖZEL HABER

Milli Eğitim Bakanlığında geçici görevlendirmelere kadro verilecek...

Milli Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatında yıllardır geçici görevlendirme ile çalışan öğretmenlerin geçici görevlendirme onayları geçtiğimiz aylarda Bakanlık tarafından iptal edilmişti.

MEB Merkez teşkilatında genel müdürlükler bünyesinde çalışan geçici görevlendirme öğretmenlerin , geçici görevlendirmelerinin iptal edilmesinin ardından bir çok bölümde işler neredeyse durma noktasına gelince Bakanlık düğmeye bastı.

MEB Merkez Teşkilatında öncelikle daha önce geçici görevlendirme ile çalışan öğretmenlere öncelik verilmek üzere , eğitim uzmanı unvanıyla öğretmenler kadroya alınacak.

Eğitim uzmanlığı kadrosu için başvurular ilgili genel müdürlüklere ir dilekçe ve cv ile beraber yapılıyor. İlgili Genel Müdürlüklerin teklifleri üzerine Bakanlık makamı tarafından Eğitim uzmanı kadrolarına atamalar yapılacak.

Eğitim uzmanları için şu anda düşünülen maaş 2200-2500 TL civarında olup ek ders verilmeyecek.

Geçtiğimiz hafta Genel Müdürlükler eğitim uzmanlığı için bir çok kişinin teklifini gerçekleştirdi. Bu hafta içerisinde eğitim uzmanlığı kadrosuna atama tekliflerinin tamamlanması bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı yıllardır Merkez teşkilatının kanayan yarası geçici görevlendirme sorununuda bu şekilde çözmüş olacak. Bakanlık makamının yapmış olduğu bu uygulama gayet yerinde olup , hem merkez teşkilatı hemde geçici görevlendirme öğretmenlerin mağduriyetini giderecektir.

Haber Kaynağı: www.kamudanhaber.com

Geri