bundan sonra bt öğretmenlerine normyok

Kodla Büyü

genedrom

Aktif Üye
arkadaşlar malum norm işlemleri yapılıyor bende norm fazlası durumuna düştüm ve 3 saat ders gösterilmiş bana. bu üç saatte 4+4+4 sistemitam olarak yerleştiğinde hiç kalmayacak ben ve benim gibi olacaklar ne olacak? seçmeli dersler de saat olarak gösterilmiyor.norma fazlası olduğumu öğrendiğim dünden ber ikendimi çok kötü hissediyorum tamda 10sene öncesini sorgulamaya başladım...

Bırak hocam ya onlar düşünsün bendede 22 saat var, 2 yıl önce 3 saat vardı. 2 yıl sonra belki hiç ders kalmayacak kafama takmıyorum bile onlar düşünsün.

hocam nerdeyse hepimiz zaten norm fazlasıyız. Bende ilk başta kötü hissetmiştim. Sonra Anadolu Lİsesine BTR olarak görevlendirildim. Şuan daha iyi durumdayım. Bakarsınız hakkınzda daha güzel olaylar gelişir.

müdürüm 14 saat girmiş ve norm fazlası değilim, tabi sebep ders olsun diye değil bilgisayar işlerini ben yaptığım için beni de gönderirlerse kim gelecek yapacak diye norm fazlası gösterilmedim açıkcası...

Ben de norm fazlası oldum ama isteyerek. Çünkü okulumda bt sınıfı yok. Müdür dersi seçmek istiyordu ama ben istemedim. Müfettişler de zaten 2 yıldır dersi niye seçiyorsunuz bu öğretmeni niye burda tutuyorsunuz diye müdürün kafasını şişiriyordu.

Zamanında milletin derdiyle dertlenmeyen nasıl olsa bana bişey olmaz diyen tipler şimdi kendi başlarına gelince ciyaklıyor. Tam bir sarı öküz vakası

Hocam sikma canini ben 5 senedir norm fazlasiyim bu sene norm fazlasi atamasindan baska okula atandim dun ordada norm fazlasi duruma dustugumu ogrendim ne yaptim biliyomusun duyunca pis pis sirittim sadece :mrgreen:

benim okulda ilkokul oldu norm fazlasıyız :) bu 4+4+4 nerden çıktı yaww ne güzel okulum vardı, melek gibi müdür ve yardımcıları. Şimdi kim bilir neler bekliyor beni :)

yalanaşk' Alıntı:
müdürüm 14 saat girmiş ve norm fazlası değilim, tabi sebep ders olsun diye değil bilgisayar işlerini ben yaptığım için beni de gönderirlerse kim gelecek yapacak diye norm fazlası gösterilmedim açıkcası...

14 saat nasıl norm fazlası olmuyor bunu size kim iletti. yönetmelikte normalar 21 saate göre belirlenir.

Hocam benimde toplam 6 saat girilmiş ama norm fazlası değilsin diyorlar :) bu nasıl iş anlamadım. norm fazlası olmamak için kaç saat dersimiz olmak gerekiyor ? (kimi 6 saat der, kimi 15 saat der, işin içine BTR de girince hepten karışık :) ) hayırlısı

atungad' Alıntı:
hocam nerdeyse hepimiz zaten norm fazlasıyız. Bende ilk başta kötü hissetmiştim. Sonra Anadolu Lİsesine BTR olarak görevlendirildim. Şuan daha iyi durumdayım. Bakarsınız hakkınzda daha güzel olaylar gelişir.

hocam bende btr olarak görevlendirmeyim 30 haziranda bitiyor peki görevlendirme yapmazsalarsa ne yapacagız okulda mı oturacağız zaten boşboş oturuyorsunuz dediler dediler bizi bu hale getirdiler

privateaday' Alıntı:
Hocam benimde toplam 6 saat girilmiş ama norm fazlası değilsin diyorlar :) bu nasıl iş anlamadım. norm fazlası olmamak için kaç saat dersimiz olmak gerekiyor ? (kimi 6 saat der, kimi 15 saat der, işin içine BTR de girince hepten karışık :) ) hayırlısı
hocam veriler girilirken bir sene sonraki eğitim yılı düşünülüp giriliyor o zaman 6 saat dersiniz olmalı norm verebilmek için

benim daha ilginç bir hikayem var:

okulum ilkokul oldu. bt sınıfım dağıtıldı. 0 saat ders girilmiş. şu an doğum iznindeyim. seneye 1 yıl ücretsiz izin alacağım ve gelecek sene sonunda özür grubundan tayin isteyeceğim. şimdi benim il içi tayin istemem gerekli mi? bir fikri olan var mı? çünkü başka okula tayinim çıksa bile ücretsiz izin almayı düşünüyorum. ve buradan giderken de il dışı veya özür grubundan gitmeyi düşünüyorum. sizce ne yapayım arkadaşlar? bu konuda artık oldukça deneyimli olan zümrem (sürekli norm fazlası oluyoruz ya..), bana bir fikir verin lütfennn...

ilçenin bi normu oluyor.. o norm aşmadıkça 6 saatte ders girseler norm fazlası olmuyorsunuz.

genedrom' Alıntı:
arkadaşlar malum norm işlemleri yapılıyor bende norm fazlası durumuna düştüm ve 3 saat ders gösterilmiş bana. bu üç saatte 4+4+4 sistemitam olarak yerleştiğinde hiç kalmayacak ben ve benim gibi olacaklar ne olacak? seçmeli dersler de saat olarak gösterilmiyor.norma fazlası olduğumu öğrendiğim dünden ber ikendimi çok kötü hissediyorum tamda 10sene öncesini sorgulamaya başladım...
arkadaşlar bu yazıyı yazalı bir hafta olamdı ama şimdi norm falası değilim hatta ders saatlerim arttı hayat hep süprizlerle dolu derlerdi de inanmazdım norm fazlası olmam Allah'ıma çok ŞÜKÜR 4 gün sürdü darısı atanamayan zümrelerime :)

genedrom' Alıntı:
privateaday' Alıntı:
hocam veriler girilirken bir sene sonraki eğitim yılı düşünülüp giriliyor o zaman 6 saat dersiniz olmalı norm verebilmek için
hocam gir kontejyan meb gov tr ye okulun mebbis şifresiyle müdürle beraber bak 6 ve 6+ saat olunca bilişim öğretmeni norm fazlası gözükmüyor 4 yazdılar fazlalık dedi 12 yaptılar bir norm gözüktü tecrübe ile sabit

Geri