Buhar Makinesi tavsiye

Kodla Büyü

muabote

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar buhar makinesi kullanan veya görüşü olan varmı.
Yatak odasına geceleri kullanmak için almak istiyorum. 2 yaşında birde bebek var.
Gerçekten faydalı mıdır.

ben kullanıyorum çok faydasını gördüm. özellikle havası kuru olan yerlerde burun tıkanmasını önlüyor. ben mehtap marka aldım 70 tl verdim. gayet sessiz çalışıyor. bazılarında insanı uyutmayacak kadar ses olduğunu biliyorum. alırken mutlaka sesini iyi kontrol et.

Buhar makinesi iyidir. Her çocugu olan evde olması lazım. Özellik kuru öksürük yada balgam oldugu zamanlarda geceleri yatak odasına takın hem siz hem çocuk rahat eder.

Bunların çok kalitelisi filan hikaye. Ben kıytırıp mehtap diye bir marka almıştım. 20 TL. Hiç sorunsuz çalışıyor.

Sonuçta hepsi buhar üretiyor biri iyi buhar diğeri kötü buhar olmaz ama tek sorun gece yatarken kullancaksanız ses için bir kontrol edin bazıları kazan gibi ses çıkarıyor hem sizi hem çocugu rahatsız edebilir.

doktorlar 1- 1,5 saat civarında kullanım öneriyorlar. Fazla nem bakteri üretimini artırır. Kullanacaksanız oda da az kullanım kafidir. Faydalı olsun derken zararlı çıkmayın.

nosTRa' Alıntı:
doktorlar 1- 1,5 saat civarında kullanım öneriyorlar. Fazla nem bakteri üretimini artırır. Kullanacaksanız oda da az kullanım kafidir. Faydalı olsun derken zararlı çıkmayın.
hocam nem değil bunlar soğuk buhar üretiyor
ben 3 senedir.weewell kullanıyorum çok menunum tavsiye ederim

Ben petek üzerine su bırakıyorum. Masraf yapmaya gerek yok. Evde ekstra bir eşya hem. Chicconun gürültülü oldugunu duydum. Bir de hepsi burada ve fikirdenk gibi sitelerden yorumlara bakabilirsiniz.

bende geçen sene adını hatırlayamadığım bi marka almıştım spotçudan hepsi aynı işi yapıyor soğuk buhar veriyor ayrıca öyle içerisi çokda nem olmuyor merak etmeyin petek üstüne su koymak işe yaramıyor küçük çocuğunuz varsa alın bence içine koyacağınız su önemli hergün sabah suyu döküp akşam yeni su koymalısınız yoksa içinde kalan suda bakteri oluşur zannımca su çok kireçli olmayacak birde suyu koymadan önce kaynatıp soğutsanız daha sağlıklı olur sessiz olması önemli boşuna çok para vermeyin gidin bi spotçuya sesine bakın alın

yesimk06' Alıntı:
Ben petek üzerine su bırakıyorum. Masraf yapmaya gerek yok. Evde ekstra bir eşya hem. Chicconun gürültülü oldugunu duydum. Bir de hepsi burada ve fikirdenk gibi sitelerden yorumlara bakabilirsiniz.
hocam petek üstüne su bırakmak sıcak buhatr yani nem bakteri oluşturuyormuş, üstelik burun tıkanıklığını da arttırıyormuş, soğuk buhar farklı birşey özellikle tıkandığı ve öksürdüğü geceler sabaha kadar çalıştırıyoruz biz, üstelik doktorumuz yatağına yaklaştırmamızı ve buharın üzerinegelmesini söylüyıor. hatta bir kere çok öksürürmüştü yüzünü bu buhara tuttum ve rahatladı. özellikle alerjikse çocuğunuz mutlaka soğuk buhar

Bence makinadan önce bir nem ölçer alın. Oda nemi bildiğim kadarıyla 50-55 arasında olmalı. Eğer bu düzey kışın korunabiliyorsa buhar makinasına ihtiyacınız yok ancak özellikle kaloriferli evlerde bu düzeyi korumak zor. Arzum bebbe işinizi görür hem nem hem ısı ölçer tavsiye ederim...

Bunun yanında ben kraft marka kullanıyorum.

Ben bunu kullanıyorum çok memnunum. şaka bi yana başlığı okuyunca aklıma bu geldi kim kullanıyor ki diye afalladım :)

Ekli dosyalar

• buhar makinası.JPG
    buhar makinası.JPG
    44.4 KB · Görüntüleme: 5,313
muabote' Alıntı:
http://www.hepsiburada.com/liste/wollex-iyonizer-ozellikli-ultrasonik-nemlendirici-mavi/productDetails.aspx?productId=ailewlxwx-rd106&categoryId=303171

buna gözüm takıldı. fiyat ve özellikler iyi gibi geldi. tabi kullanan arkadaşların düşüncelerini alıp ona göre hareket etmek istedim.
Hocam bizde de bu var. Gerçekten faydası oluyor. Dr a sorduğumuz da kullanın ama 2 saatten fazla açık bırakmayın, bunun yerine odaya ıslak çamaşır bırakmak da aynı vazifeyi görür demişti. Ne kadar doğru bilmem . Uyumadan önce açıyoruz. yatarken kapatıyoruz kış aylarında. FAydası var. bu marka da fena değil. fiyatı düşmüş mü ne biz 80 e almıştık sanırım.

Ben tefal aldım, üzerinde çizgi film karakteri resmi falan var hatta. Tam modeli hatırlamadım ama geniş bir su haznesi ve içinde degiştirilebilir kireç önleyici filtresi falan var,

kutudan bir de nem ölçer cıkıyor ve konfor aralıgını gösteriyor nem seviyesinin, o aralıkta tutmak için 1,2 yada 3. derecede çalıştırıyorsun. soguk buhar üflüyor.

İlk aldıgımda ses çıkarmıyordu, yaklaşık 3 ay sonra falan gılık gılık ve şıp şıp ses yapmaya başladı, o seslerden rahatsız olmaya başladım servise götürmeyi düşünüyorum. Ondan önce çok memnundum

seldabal' Alıntı:
nosTRa' Alıntı:

Hocam soğuk ya da sıcak farketmez odaya nem veriyor sonuçta odaya verilen soğuk buharın amacı odadaki nem oranını arttırmak değil mı fazla nem de iyi birsey değil kapalı odada sabaha kadar çalıştırın sonrada camları kontrol edin nem var mı? Ne kadar kullanmanız gerektiğini doktora sorun

nosTRa' Alıntı:
seldabal' Alıntı:
nosTRa' Alıntı:

Hocam soğuk ya da sıcak farketmez odaya nem veriyor sonuçta odaya verilen soğuk buharın amacı odadaki nem oranını arttırmak değil mı fazla nem de iyi birsey değil kapalı odada sabaha kadar çalıştırın sonrada camları kontrol edin nem var mı? Ne kadar kullanmanız gerektiğini doktora sorun
Elbette doktora sordum hocam, örneğin gecen gece çok öksürdüğü için sabaha kadar çalıştırdım camlarda da hiç bir şey yoktu. Kendiniz yüzünüzü bir sıcak suyun üzerinde tutup derin nefes almaya çalışın birde soğuk buhara tutup deneyin farkı göreceksiniz. Kış aylarında 50 dereceye ayarlayıp kullanıyorum kendisi otomatik çalışıp duruyor

meraba bilgi amaçlı yazıyorum ortamı fazla nemlendirmek küçük çocuklarda alerjik bronşit - astım a neden olabiliyor geçde olsa uyarayım

benim de 1 yaşına girecek bebeğim var. weewell marka buhar makinası aldık. ne yerleri ıslatma problemi var. ne gürültü. oda sıcaklığını ölçüyor. havayı temizleme özelliği mevcut. buhar ayarını ayarlayabiliyorsunuz. şık da bir tasarımı var. mavi ışığı ile gece lambası olarak da kullanabiliyorsunuz. kısacası biz çok memnunuz. bu markayı almadan önce arkadaşımdan philips marka buhar makinası almış, laminantın üstüne koyup birkaç saat çalıştırdığımda yerler sırılsıklam olmuştu.

Geri