Buhar kazanlı ütü tavsiye eder misiniz?

Kodla Büyü
2 yıl kadar önce almıştım delonghi marka, hburada dan. hiç memnun kalmadık iade ettik. tefalin normal ütüsü var şimdi çok memnunuz.

Philips perfect care viva kullaniyorum 2 senedir. Memnunum, optimal temp ozelligi oldugu icin isi ayari yapmaya gerek olmuyor. Tek eksisi yuksek sicaklik isteyen kumaslari cok iyi acmiyor. Alirken daha fazla butcem olsaydi tefal tercih ederdim. Evinizde cok fazla utu isi oluyorsa kesinlikle buhar kazanli utu almanizi tavsiye ederim.

4 yıl önce tefal express turbo 4.5 bar'lık kazanlı ütüsünü aldım . Bir ütüye bu kadar para mı verilir derken , eşim birde tefalin ütü masasından aldı geniş yüzeyli 200 tl 'ye onun fiyatını hiç unutmam çok pahalı demiştim ama şu ana kadar eskiden kabus olan ütü işi o günden sonra 5 dk lık bir iş oluyor.

1 yıldır Delonghi marka buhar kazanlı ütü, eşim çok memnun hocam. Zaten eşim evlenmeden önce de aynı marka kullandığı için aldık.

Eviniz ufaksa tavsiye etmem hocam, normal ütülere göre daha çok yer kaplıyor, ortadan kaldırılması gerektiğinde zor oluyor, dolaplara sığmayabiliyor.
Avantajı ise ayrı kazanı olduğu için üstüste çok ütü yapsanız da ( ki genelde çalışan kadınlar çamaşırları biriktirip toplu ütü yapıyorlar) eli, bileği yormuyor.
Ütüde bence önemli olan eli, kolu yormaması. Bazı ütüler deposu boşken dahi çok ağır oluyor, bu da ütü yaparken inanılmaz yoruyor.
5 yıl önce Tefal Supergliss 3510 model ütü almıştım hala kullanıyoruz. Satılıyor ise tavsiye ederim.

Son düzenleme:
philips ütü kullanıyorum çok memnunum buhar kazanlı değil ama buhar gucu çok iyi kırısıklık açması da guzel

Philips'in üst modellerini tercih ederseniz memnun kalırsınız hocam. Buhar kazanlı alacaksanız iyisinden alın yoksa pişman olursunuz. @julian41 hocamın tavsiyelerini de dikkate alın bence..

annem buhar kazanlı almıştı alma dememize rağmen sonra kullanamadı. tekrar normal ütü aldı. Philips azur un üst serileri gayet başarılı kolayca açıyor kırışıklıkları tavsiyedir.

Biz de bir tane almıştık, eşim kullanamadı. diğer ütüler gibi ütüye hemen başlanamıyordu. kazandaki suyun ısınması zaman alıyordu. iade ettik. Günlük kullanıma uygun değil. Fazla çamaşırı olanlar için ideal olabilir.

düşük buhar basınlı alırsanız memnun kalmazsınız
ben eşime 6,5 bar basınlı Tefal GV8931 Pro Express aldım, gayet memnun

Geri