bugun sabah sabah moralim çok bozuldu

Kodla Büyü

fernandito

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bugun öğretmenler odasında bir öğretmen herkesin duyacağı bi şekilde bana öğretmenler odasındaki bilgisayarı göstererek bi bilgisayarı bile yapamıyosun dedi ve moralim çok bozuldu tartıştık. Adam zaten çok dengesiz konuşan birisi bu tarz sözleri çok fazladır. Yapamıyosun dediği bilgisayara da kaç kere format attım özellikleri düşük, hızlı değil bu niye hızlı değilmiş. BU tarz olaylar başınıza geliyor mu?

orjinal yazılım yok deyin yapmayın yaa bu kadar basit :) herşeyi kafaya takmamak lazım.

hocam ne takıyorsun ya. benden bu kadar beğenmiyorsan kendin yap de geç yada kasayı al laba bir ay sonra götür kur :p

hocam böyleleri laftan anlamaz aşağılayıp hakaret etmek gerekir.yaşınıda boşver.sen ne anlarsın .... ya da bunlar senin anlayacağın işler değil çene yapma vs gibi öğretmene yakışmayacak cevaplar vermen gerekir.bu tip insanlar bu tarz davranışlardan anlar

Bilgisayar kullanıcısında daha da hızlanır ya da yavaşlar de hocam. Bilgisayar zaten eski birde siz de kullanmayı bilmeyince bu şekilde sorunlar yaşıyorsunuz diyebilirdiniz.

kimseye birşey ispat etmek zorunda değilsiniz. rahat ol. ben hiç kasmadan yapamadım, bilmiyorum diyorum artık. lüzumsuz işlerin önüne geçiyorum böylece :)

Sen nasıl emekli olmuyor yeni genç neslin önünü açmıyorsan bu bunaklığınla burada böyle konuşuyorsan bu bilgisayarda senin gibi işte ne yaparsın de hocam bu tip insanlar için seviyeyi en aza çekmek gerekiyor yoksa olan bize oluyor

ya varya okuldaki bilgisayarların hepsinin özellikleri düşük 256 RAM lı bilgisayarlar sınıflardaki projeksiyonlar desen sürekli arıza veriyolar. 16 saatte dersim var, adamlar bu bilgisayarlar niye böyle diye bana sorup duruyolar, geçen websitesine fotoğraf attım manşet fotoğrafı bulanık görünüyor, adam ben yapmışım gibi bakıyor. bu tarz adamlara bundan sonra sert olcam yeter artık ya tatlı dilden kimse anlamıyor. Sürekli bilgimizi sorgulayıp duruyorlar.

Hocam Deep Freeze kur şifreyi kimseye söyleme benimki de öyleydi iki yıldır çok şükür çözüldü..

Geçenlerde yaşlı bi sınıfçı da benden sınıf kitap listesi oluşturmamı istedi. İlk önce dedim ki herhalde wordde tablolu bişeyler yapmak istiyor bilmiyor yardım edeyim dedim sonra bir baktım ki düz bir liste istiyormuş. Açık açık da ayakçı arıyorum dedi. Ondan kalmadı hocam elimizde dedim. İnsanın morali bozuluyor tabi ama biz böyle herşeyi takarsak çabuk yaşlanırız hocalarım.
Sabır et ve gülümse:)

Boşverin hocam bunları, uğraşıp yapamamışsınız. Bitti.

Siz ne kadar alınırsanız kendisini o kadar haklı görür. Unutmayın sizin kadronuz "Eğitim-Öğretim", Teknisyen veya hizmetli değil.

Burdada hademe carrtt die kapıyı açtı ders esnasında ne kapı vurmak var ne bişery.elinde getirmiş laptopu buna bi ayar çekiver diyor ..babasının ayarcısı var sanki burda :mrgreen: bugün git yarın gel dedim 1 haftadır sürründürüyom.haddini bilmeyene hattını bildireceksin.o ayarı çekermiyim sence? asla :lol: en sonunda isyan edince ağzına lafı dayayacam.Burasının babasının çiftliği olmadığını bilgisayar öğretmenininde onun ayakçısı olmadığını öğrensin.Üslupsuzluk yapıyolarsa sen çift kat çirkefleşeceksin.böyle anlıyo bunlar.sonra yedi düvele ders olur herkes haddini bilir.Önünde düğmesini ilikler konuma getirir.Her yeni gittiğim yerde bunu bi kere yapıom sonra başım rahat oluo.Ezdirmeyin kendinizi

böyle bir durumda diyeceğim şey çok basittir.
karşında mavi giysili hizmetli mi var zannetttin hocaaa ?? sen benle böyle konuşuyosan öğrencilere kimbilir nasıl iletişim kurarsın nasıl konuşursun onlarla yazıkk derim .

fernandito' Alıntı:
Arkadaşlar bugun öğretmenler odasında bir öğretmen herkesin duyacağı bi şekilde bana öğretmenler odasındaki bilgisayarı göstererek bi bilgisayarı bile yapamıyosun dedi ve moralim çok bozuldu tartıştık. Adam zaten çok dengesiz konuşan birisi bu tarz sözleri çok fazladır. Yapamıyosun dediği bilgisayara da kaç kere format attım özellikleri düşük, hızlı değil bu niye hızlı değilmiş. BU tarz olaylar başınıza geliyor mu?

Hocam sizde Peygamber sabrımı var ne. Bana o dediğin lafı müdür bile dese onun canını okurum :verymad:

adam 50 yaşlarındaysa ona deki hocam: nasılki sizden koşmanızı değilde sadece yürümenizi bekliyorsak bu bilgisayarda öyle, koşamaz, yaşlanmış, bunamış, sadece sizin gibi emekleye emekleye yürüyebilir deyin..

çok samimi olduğum kişilerin özel işlerine bakıyorum diğerlerini sallıyorum,
okuldaki pc lere de depfrez kurdum şuanda bi sıkıntı yok olursa da kimse bana o şekilde konuşamaz haddiini bildiririm..
resim ci bana iyi ek ders alıyorsunuz dedi,dediğine pişman ettiim çapsızın...

geçen gün de ben bozdum birini buna benzer söylemler yüzünden bilgisayarın b sinden anlamaz hep bilgisayar bozuk cümlesini kullanır her ortamda gene geldi çalışma odasındaki bilgisayarların hepsi bozuk açılmıyo dedi nese gittim prizdeki düğmeyi açmamış açtım bilgsayarları da açtım sakin sakin çıkarken de bana bi daha bilgisayar bozuk deme hocam ben fişi takmayı akıl edemiyorum de dedim

61>34' Alıntı:
adam 50 yaşlarındaysa ona deki hocam: nasılki sizden koşmanızı değilde sadece yürümenizi bekliyorsak bu bilgisayarda öyle, koşamaz, yaşlanmış, bunamış, sadece sizin gibi emekleye emekleye yürüyebilir deyin..

Bundan ibaret herşey dahası yok :):)

Ben basit ve akıllıca bir cevap veriyorum..."KULLANICI HATASI"..Tabi karşımdaki kişinin bunu anlaması sonra utanması ve sessiz bir şekilde uzaklaşması zeka seviyesiyle doğru orantılı olarak bazen uzun zaman alabiliyor..

61>34' Alıntı:

hocam günün cevabı bu seçilmeli süperrr :)))

bana biri öyle dese öyle bir laf yapıştırırım ki emekli olana kadar ne demek istediğimi düşünür.

bana yüz kere de söyleseler böyle bişeyi, "tamam,vaktim olduğunda bakarım" diyorum.Onlar yüz kere söylüyor,ben yüz kere aynı cevabı veriyorum :)

Geri