Bugün ................... öğrendim

Kodla Büyü
Masaüstündeki bir klasöre ad değitireyim dedim sonuna nokta koydum, klasör masaüstünde görünmez oldu, resimlerime gitmiş.
Yani örneğin A. isimli klasör direkt resimlerime gitti.

burada yeni öğrenilen bazı şeyler bana çok basit gelirdi. Bunu daha yeni mi öğrendin diye düşünürdüm. Artık öyle düşünmeyeceğim. (Öğrencimden) çok basit bir şeyi yeni öğrendim de :oops: . wordde shift+3 (şapka) yaptıktan sonra (a,e,ı,u,o) üzerine şapka işareti koyuyormuş.

SİRE' Alıntı:
Masaüstündeki bir klasöre ad değitireyim dedim sonuna nokta koydum, klasör masaüstünde görünmez oldu, resimlerime gitmiş.

Hocam nasıl gitti Resimlerim klasörüne, bende gitmedi. Noktayı iptal ediyor ama. Sadece yazı kalıyor klasör isminde.

AKADEMİA hocam, küçük a için dediğiniz gibi. Büyük A yaparsanız klasör kayboluyor. Ancak bende Resimler klasörü altına gitmedi. Kayboldu :)

AKADEMİA' Alıntı:
SİRE' Alıntı:

Hocam nasıl gitti Resimlerim klasörüne, bende gitmedi. Noktayı iptal ediyor ama. Sadece yazı kalıyor klasör isminde.
Hocam büyük harf olarak yazdığınızda oluyor.
Kaybolduğunda da aynı isimle başka bir klasör oluşturduğumuzda önce soruyor: Böyle bir klasör var diye :)

SİRE' Alıntı:
Resimlerime falan gitmiyor. masaüstünde mause ile sağ tıklayıp yenile dediğinizde veya F5 e bastığınızda klasör geri geliyor.

İphone3ten müzik, resim ve notelar vs leri atma işinde çok pratik bir program olduğunu gördüm 1 saat boşa uğraşmışım. bedava bir program ve kullanımı çok kolay.
Program şu:
itools-511 (-ben tamindirden indirdim)
:D vesselam.

hizmet içi okul onayını artık gorevlendirilen okulun onayladığını öğrendim. Ve saçma bir uygulama olduğuna karar verdim.

Sekmelerde, Tab tuşu ile ileri doğru (sağa) giderken, Shift+Tab tuşu ile geriye gidilebileceğini öğrendim.

Gmail'de dosya yüklerken dosya ekleme kısmına tut-sürükle ile dosya eklenebileceğini öğrendim.

insanları kandırmanın, kandırıldıklarına ikna etmekten daha kolay olduğunu önceden duymuştum bugün öğrendim...

forumlarda popüler olmak için gereksiz bilgi kirliliği yaymanın etkili olduğunu bugün öğrendim. :alkis:

bugün yani dün akşam acrobat.com 'u öğrendim dosyalarınızı bulut ortamında saklamay ve her yerden ulaşabilmenizi sağlıyor çok hoşuma gitti...

bbozkurt' Alıntı:
bugün bu başlığın taa 2010 yılında açıldığını ve benim bunu farketmediğimi öğrendim..
ne kadar yaşlandığımı öğrendim taaa 2010 da açmışım konuyu yaw :)
ben de bir kez daha farkına vardım ki 6 tane öğretmen de olsa birlik ruhu yoksa bu ruhu aşılamak için yırtınmanın gereksizdir.
kendi labın kendi dersin kendi grubun deyip diğerlerinin sallanmaması gerektiğini öğrendim

Hiçbir tarayıcı açılmıyorsa combofix'in çözüm olabileceğini öğrendim..

Bugün olmasa da olasılığın matematiğe kumarbazların karşılaştığı bir sorunu çözmek için Blase Pascal ve Piere De Fermat'a başvurmaları sayesinde girdiğini öğrendim.

Casper Bilgisayarda Recovery menüsüne girmek için "Shift Tuşuna basılı tutarak yeniden başlat" demem gerektiğini öğrendim...

yigido03' Alıntı:
Dreamweaverda form üzerinden mail göndermeye çalışıyorum.İnşallah bugün öğreneceğim.
Yardımcı olmak isteyen olursa her türlü teberrû alınır :mrgreen:

hocam php kullanacaksan php mail() fonksiyonu ile gönderebilirsin ama çoğu mail sunucusu bunu spam mail olarak algılar. Bunu istemiyorsanız geçerli bir site sunucusunun bilgilerini fonksiyonunuzda tanımlıyorsunuz o kadar.

google chromeda indirilen dosyanın ismini görev çubuğuna tıklayıp masaüstüne kopyalandığını öğrendim.

Önceleri dosya indikten sonra dosya konumunu aç yapıyordum.

Ne büyük kolaylıkmış :) :) :( :eek:

s_kajmeran' Alıntı:
Casper Bilgisayarda Recovery menüsüne girmek için "Shift Tuşuna basılı tutarak yeniden başlat" demem gerektiğini öğrendim...

Gerçek mi hocam? Bak bu benim için iyi bir bilgi oldu. Kafamın bir köşesine yazdım, pratik bilgi olarak. :alkis:

mutlucan' Alıntı:
office 2007 word'de "Alt Gr + L" ve "Alt Gr + ." kısayollarını öğrendim..
"Alt Gr + L"
1)
2)
3)
şeklinde liste yapıyor diğeri ise "..." koyuyor..
ayrıca "Alt Gr +T "™" , "Alt Gr + R" ® simgesini veriyor..

:+1:

bote67 hocamızdan alıntı;

bu şekilde noktalı virgül ile yanyana yazılmış bir listeyi şu şekilde alt alta almak için;

; karakterini ^l karakteri ile değiştir diyoruz. Yani;

Aynı şekilde alt alta olan listeyi yanyana almak için de tersini yapıyoruz yani ^l karakterini ; karakteri ile değiştir diyoruz.

Yalnız 2. işlem için wordde entera basınca 1,5 satır aralığı veriyorsa olmuyor. Satırların bitişik şekilde (aralıksız) alt alta olması gerekiyor.

Ekli dosyalar

• yanyana.png
    yanyana.png
    4.1 KB · Görüntüleme: 734
  • alt alta.png
    alt alta.png
    3.4 KB · Görüntüleme: 734
  • degistir.png
    degistir.png
    5.7 KB · Görüntüleme: 733
Geri