Bu yıl ilk kez SCRATCH anlatmayı düşünüyorum

Kodla Büyü

hyalcin_61

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bu yıl 6. sınıflara ilk kez scracth anlatmayı düşünüyorum scratch anlatan arkadaşlardan yıllık plan ve ders işleme hakkında yardım alabilir miyiz?

tavisyem code.org sitesindeki uygulamalarla başlayınız. Scratch anlatmaya çalıştım problem çözme konusunda sıkıntıları var. Bu sene code.org'la başlayıp ilerleyen aşamalarda scratch geçeceğim

ay51' Alıntı:
tavisyem code.org sitesindeki uygulamalarla başlayınız. Scratch anlatmaya çalıştım problem çözme konusunda sıkıntıları var. Bu sene code.org'la başlayıp ilerleyen aşamalarda scratch geçeceğim
sağolun hocam bende bundan korkuyordum dediğiniz gibi code.org sitesini inceledim çok iyi oldu sağolun.

Bakalım bende scratch anlatmayı düşünüyorum bu yıl ama öncesinde algoritma ile ilgili konulara değinerek problem çözme yeteneklerini biraz olsun geliştirmeyi düşünüyorum.Yoksa direk olaya dalarsak zorlanırız gibi geliyor.aceleye gerek yok yavaş yavaş sindire sindire :D

şu konu başlığının faydası olur sanırım, çalışma yaprakları, izlenecek yollar, benim çok işime yaradı : scratch-f295/

Geri