Bu sene ders dağılımını hangi program ile nasıl yaptınız?

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
İdare ders dağılımlarını yapamıyor benden yardım istediler fakat bende bilmiyorum sizler hangi programla nasıl yaptınız?

hocam normal ders programı rahat yapılıyorda(okulumuz ortaokul ikili eğitimde çalışıyoruz..) seçmeli dersler tam bir problemdi. çünkü sınıf sayımız az ve öğretmenler düşünüldüğünde geçen sene 1-2 ay oturtmak için çok problem yaşamıştık idare yaz tatilinde seçmeli dersleri öğrenciye göre dağıtan bir program satın almış öğrencinin hangi dersleri seçtiğini giriyorsun ve otomatik sınıflara ayırıp dağıtıyor :) hem listeleride e okuldan otomatik çekebiliyorsunuz...Programın adı süpergen..

hocam 5 ler ve 6 lar 4 şube 160 öğrenci var. okulda bilsa kullanıyoruz. bilsaya öğrencilerin ilk üç tercihlerini girerek dağıtıyor öğrenci bazında çakışmları otomatik kendisi yapıyor elle de yapabiliyorsunuz. fakat şöyle bir sıkıntı var tek defa alınacak ders var, geçen sene 4 defa ve 2 defa tercih edilebilecek dersleri seçen öğrencilerle bu sene ilk defa ders seceçek öğrencilerin aynı sınıfta olmaması gerekiyor. bunuda yapıyor şöyle ki ders kodlarını 5 ve 6 larda farklı girdiğinizde çözüyor. 5 ve 6 ları ayrı değerlendirerek yaptığında ise bu sefer ders açmak için gerekli 10 sayısını bulmadığı halde dersi açıyor. çıkamadık gitti işin içinden. adamları arıyoruz sürekli yardımcı da oluyorlar ama birşey eksik yapıyorlar. geçen sene seçilen dersleri bize işlettirip ona göre öğrencileri atamaları lazım.

5.6. sınıf seçmelilerinde dersleri 1. 2. alışları düzenlenebiliyor bu arada 5. ve 6. sınıf olduklarıda kaçıncı aldıkları geçen sene hangi dersi ilk veya ikinci aldıkları görülebiliyor ona göre ders belirleyip seçilebiliyor...

yukarda belirtiğiniz sebeplerden ve başka sebeplerden dolayı progmatık kullandım gayet süper yaptı secmelı derslerı ve ortak derslerı ayırdım okulda carsamba perşembe secmelı ders gunu dıger günler ortak derslere ayırdım herkes mutlu mesut gırıyor derslerine bırde secmelı derslerde ogrencıler ayrılacağı ıcın progmatıkte gerçekte var olmayan sanal sınıflar oluşturdum ve ders atadım hıc bır sıkıntı yok sadece günlük okutulan derslerı ayarladım ve gerısı kendılıgınden geldı

g.cetin.66' Alıntı:
yukarda belirtiğiniz sebeplerden ve başka sebeplerden dolayı progmatık kullandım gayet süper yaptı secmelı derslerı ve ortak derslerı ayırdım okulda carsamba perşembe secmelı ders gunu dıger günler ortak derslere ayırdım herkes mutlu mesut gırıyor derslerine bırde secmelı derslerde ogrencıler ayrılacağı ıcın progmatıkte gerçekte var olmayan sanal sınıflar oluşturdum ve ders atadım hıc bır sıkıntı yok sadece günlük okutulan derslerı ayarladım ve gerısı kendılıgınden geldı
Hangi sürümü kullandım bunun için yeni sürüme gerek yok herhalde değil mi?

Re: Ynt: Bu sene ders dağılımını hangi program ile nasıl yaptını

Bu dediginizi bi denemek lazım. İnşallah olur

süpergen yapıyorda oda gereksiz pahalı. bilsa çakıldı bu senede sanırım seçmelilerde.

bilsa 5.5.4 versiyonu ile yaptık. progmatikte vardı okulda fakat çok uğraştırdı gruplamaları otomatik yapıyoruz dediler aldılar öğrenci bilgilerini kendi yerlerinde elle çakarak yaptılar iyicene rezil ettiler sonra bilsaya döndük. vkgz hocam bence bilsanın 5.5.2 veya 553 versiyonunu isteyin bilsacılardan memnun kalırsınız. karşılaştırın bence

eğitimliatıfhazar' Alıntı:
bilsa 5.5.4 versiyonu ile yaptık. progmatikte vardı okulda fakat çok uğraştırdı gruplamaları otomatik yapıyoruz dediler aldılar öğrenci bilgilerini kendi yerlerinde elle çakarak yaptılar iyicene rezil ettiler sonra bilsaya döndük. vkgz hocam bence bilsanın 5.5.2 veya 553 versiyonunu isteyin bilsacılardan memnun kalırsınız. karşılaştırın bence
bilsa 5.5.4 tamam dağıtıyorda seviye grubu yapmıyor ders kodlu dağıtım yapıyor bu çok saçma işte. bize seviye gruplu yapması lazım. öğrencinin geçen sene aldığını işleyp bu senede almışsa onu 2. seviyeye aktarması lazım ama bunu yapmıyor şu an. siz bu problemi nasıl çözdünüz peki

e okulda seçmeli derslere dikkat ettiyseniz seviye1 almadığı için seviye 2 verilemez diyor. ama aynı seviyedekiler aynı sınıfta okuyabilir diyor yönetmelik. bana bunu dikkate alıp yapacak program lazım. bilsa işi çözmüş ama yanlış yerden yaklaşmış olaya

bu arada elimde bilsanın ders dağıtım programının 5.5.3 krekli versiyonu var son kontrolden sonra isteyen arkadaşlara atabilirim. ne bilsaya ne progmatiğe nede asc derse para vermeyin bekleyin ...

eğitimliatıfhazar' Alıntı:
bu arada elimde bilsanın ders dağıtım programının 5.5.3 krekli versiyonu var son kontrolden sonra isteyen arkadaşlara atabilirim. ne bilsaya ne progmatiğe nede asc derse para vermeyin bekleyin ...

nasıl yaptığını bi anlatıver hocam sana zahmet

şimdi biz 5lerin seçmelileri perşembeye 6ları cumaya koymuştuk . bu seviye olayı biraz sarsar sanki bizim programı. valla biz onla nasıl uğraşacağızki ben hiç uğraşmam direkt 6lara 3 kuran( 15er kişilik) grubu veririm cuma ders yaparlar, 5lere 3 kuran grubu açarım perşemve ders yaparlar seviye işinin içinden çıkılmaz. en azından şuan bana çok zor bir iş gibi geldi.

Geri