Bu Sabah Çektiğim Fotoğraf

Kodla Büyü
ben ikinci öğretim okudum samsun'da. güneşim hem batışını hem doğuşunu defalarca gördüm. bu sabahta aynı kareyi görme fırsatım oldu....

alpozturk2002' Alıntı:
Neyle çektin hocam bunu? Güzel çıkmış.
Panasonic FZ100 ile çektim.
pisces' Alıntı:
pozlama süresi biraz fazla olmuş, profesyonel makiniysa azaltabilirsiniz ama cep telefonuysa yapacak bişey yok.
Hocam makina SLR-Like modellerden. Özelliklerini yeni yeni keşfediyorum. Daha çok yeniyim.
mozkan7' Alıntı:
hocam hangi sahilden çektiniz onu sabah sporunda mı
ve şuan çok güzel bi hava var
AKM'nin arkasından çektim. Otogar minibüslerine yetişmeye çalışırken :D

Keşke bu sabah oradan birde Bandırma Vapuru gelseydi.
Bu sefer ülkeyi kurtarmak değil biz öğretmenleri kurtarmak olsaydı hedefi.

Ne mutlu hocam size. İşe giderken boyle guzel manzaralar esliginde ise gitmek gune +1 ile baslamak... Ben ve benim gibi İstanbul'da yasayanlar boyle seylere hasret. Biz trafikten dolayı sabah ise giderken enerjimizin bir kısmını kaybederek ise basliyoruz. Arabası olanlar trafikte, ise otobusle gidenler hem otobus isi trafik hem de otobus disi trafikle bogusmak zorunda. Neyse icim karardi yine. Tekrar fotoya bakayim da icim acilsin :))

41p3r' Alıntı:
beterbocek' Alıntı:
hocam elinize sağlık
sizi http://www.fotografligi.com sitemize davet etmek isterim.
ilginizi çekerse bekleriz.
iyi çalışmalar
Site çok güzel olmuş. Fikir güzel uygulama güzel. Üye oldum.Teşekkür ederim.
yorumunuz ve üyeliğiniz için teşekkürler daha çok yeni bir site fotoğraf severlerle beraber büyümeye çalışıyoruz.

hocam resim harika diyecek söz yok ama siz ne kadar erken okula gidiyorsunuz daha güneş doğmamış sanırım okulunuz uzak:)

laurona' Alıntı:
hocam resim harika diyecek söz yok ama siz ne kadar erken okula gidiyorsunuz daha güneş doğmamış sanırım okulunuz uzak:)
Aslında çalıştığım ilçede ikamet ediyorum ancak o gün Samsun merkezde ailemin yanında kalmıştım. Dolayısıyla ilçeye yetişmek için 6 civarı kalkmak zorunda kaldım :)

McRAM' Alıntı:
ben ikinci öğretim okudum samsun'da. güneşim hem batışını hem doğuşunu defalarca gördüm. bu sabahta aynı kareyi görme fırsatım oldu....

hocam bende ikinci öğretimdim. o saatte genelde uyuyo oluyodum :):):)

Güneşin batışını Atakumdan izlemek gibisi yok :)

yorumum için özür dilerim :) bende sanatsal açıdan yorum isteniyor sandım ilk defa bu bölüme baktıgımdan kusuruma bakmayın.Çay sohbeti tarzında bir konu oldugunu bilsem yorum yapmazdım :) çok harika fotograf hocam nerede çektin.

mükemmel bir fotoğraf. 19 mayıs mezunu olarak içim titredi çok özlemişim Samsunu

hocam fotograf hoş görünüyor olabilir biraz aceleyle çekilmiş çok belli mesela biraz daha poazlamayla ve geri plandan çekilen bir foto olsaydı harika diyebilridim ayrıca güneşin doğusunun eşsiz güzelliğinin önüne o yanındaki uzayan ağacını denk getirerek siyah ve kızıllığın buluşmasını sağlayarak daha farklı bir tema meydana gelirdi ve böylelikle klasik güneşin doğuşu manzaralrından daha farklı olabilirdi diyorum ama yiende hoş foto

Samsunu hiç görmedim ama çok merak ediyorum gerçekten

bu arada fotoğraf 10 numara olmuş hocam :)

tcoalngsau' Alıntı:
yorumum için özür dilerim :) bende sanatsal açıdan yorum isteniyor sandım ilk defa bu bölüme baktıgımdan kusuruma bakmayın.Çay sohbeti tarzında bir konu oldugunu bilsem yorum yapmazdım :) çok harika fotograf hocam nerede çektin.
Bilakis Hocam özür dilemenize gerek yok. Yeni bir makina aldım ve bu işe yeni başladım o nedenle teknik açıdan da yorum almak istedim.Olumsuz gördüğünüz noktaları söylemenizi isterim. Fotoğrafı Samsun Limanı'nda çektim.
uysalhalil33' Alıntı:
hocam fotograf hoş görünüyor olabilir biraz aceleyle çekilmiş çok belli mesela biraz daha poazlamayla ve geri plandan çekilen bir foto olsaydı harika diyebilridim ayrıca güneşin doğusunun eşsiz güzelliğinin önüne o yanındaki uzayan ağacını denk getirerek siyah ve kızıllığın buluşmasını sağlayarak daha farklı bir tema meydana gelirdi ve böylelikle klasik güneşin doğuşu manzaralrından daha farklı olabilirdi diyorum ama yiende hoş foto
Yorumlarınız için teşekkürler hocam. Öncelikle makinayı kullanmayı ve kadraj tekniklerini öğrenmem gerekiyor. Pek tecrübeli olduğum söylenemez çünkü. Bir de "biraz daha pozlamayla" derken tam olarak ne kastediliyor. Başka bir arkadaş da aynı eleştiriyi yapmış çünkü.

fotoyu görünce 4 gün önce çektiğim fotom aklıma geldi. istanbul maltepe sahilden adalar. çok beğenmiştim. Arkadaşımın çektiği kadar olmasa da.
DSC01038.JPG

@bilogret hocam güzel manzara yakalamışsın tebrik ederim. Teknik eleştiri yapmayayım çünkü pek uzman sayılmam :D

Geri