Bu proje hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kodla Büyü

developer

Süper Üye
Süper Üye
Bir proje fikri geldi aklıma sizlerle paylaşıyorum gelen yorumlara göre değerlendirebiliriz.

Şimdi bir sistem düşünün buraya sadece öğretmenler kullanıcı adı ve şifrelerle giriş yapacak programa giridğinizde bil tek ile ilgili tüm dökümanlar içeirisnde mevcut olacak uzak bir sunucuda barındıracağız dosyaları oradan programına arayüzüne çekecek. Yetkili öğretmende lazım olan dökümanı programın arayüzünden sunabilecek bu pdf mp4 vs uzantısı ne olursa olsun daha sonra döküman istek bölmü olacak burada elinzide örneğin bir döküman var bu dökümanın programa eklenmesini ve diğer kullanıcılarında yararlanmasını istiyorsunuz bunu ileiştim bölümünden iletip programa eklenmeisni sağlayabileceksiniz. Güzel ve kapsamlı bir şey düşündüm.Sizin fikirleriniz nedir?

ders içi etkinliklerin bir arada tutulmasını sağlayan bir proje güzel olur ... sizin dediğiniz gibi bir etkinlikde olabilir . böylece paylaşımlar her zaman el altında olur

karinca_52' Alıntı:
ders içi etkinliklerin bir arada tutulmasını sağlayan bir proje güzel olur ... sizin dediğiniz gibi bir etkinlikde olabilir . böylece paylaşımlar her zaman el altında olur
Yazılımsal kısmını ben üstlenebilirim şayet sizde dökümantasyonu sağlayablirseniz yazalım hocam

eba ya rakip mi geliyor nedir.... MEBA yı ben buldum...dedim ki bir bilişim ağı yapayım içinde hem milli olsun hem eğitim olsun...dedim ki adı MEBA olsun...dediimmm patladı gitti...gerçi aynı zamanda yufka markası ama neyse...idare edin işte :D...fikir çok güzell

karinca_52' Alıntı:
http://www.bilgisayarbilisim.net/ilkogretim-bilisim-teknolojileri-uygulama-ve-materyaller-f138/gunluk-plan-hazirlama-ekibi-kuralim-t130721.html

burda çok sayıda döküman var , sonra diğer gerekli dökumanları da bilgisayarlarımızdan yükleriz ... arkadaşlar da dökuman yükleyecektir sanırım
Diziliş ve kategorize edilmesi hususunda bir fikre sahip değilim maalesef sunucu bilgilerini forumdan bir arkadaşa veririm yada size dosyaların uploadı hususunda siz yardımcı olursunuz tabi kabul ederseniz.

Arkadaşlar şuanda ihtiyacım olan tek eşy dökumantasyonları upload edebilecek bir arkadaş başka bir şeye ihtiyaç yok dokumanlar kendi sunucumda barınacak ama sadece dokumantasyonların kategorize edilmesi ve yüklenmesi benim için zor bir iş.

Anlatmaya çalışayım.
İstediğim şey bir menü sistemi
ARAYÜZDE
2 ANA Menü yeter hatta fazla bile
Alt menüler arayüzde yeralmalı ve tüm menülerin isimleri ve klasör yolları bir txt yada xml dosyasından yada daha kolay bir yöntemle kullanıcı tarafından ayarlanabilmeli
Yazılımın içindeki AlT-Klasörlere öğretmenler dosyalarını kopyalar ve menülere bu dökümanların kısayollarının atamasını yaparlar.
Döküman yollayamıyorum çünkü örneğin sadece 1. sınıflar için 30 GB film flash pdf-ppt var elimde .
Sadece yönetim arayüzü hazırlansa ve klasörler dosyalar içinde kaybolmazsak iyi olur diye düşünüyorum.

COBOL' Alıntı:
Anlatmaya çalışayım.
İstediğim şey bir menü sistemi
ARAYÜZDE
2 ANA Menü yeter hatta fazla bile
Alt menüler arayüzde yeralmalı ve tüm menülerin isimleri ve klasör yolları bir txt yada xml dosyasından yada daha kolay bir yöntemle kullanıcı tarafından ayarlanabilmeli
Yazılımın içindeki AlT-Klasörlere öğretmenler dosyalarını kopyalar ve menülere bu dökümanların kısayollarının atamasını yaparlar.
Döküman yollayamıyorum çünkü örneğin sadece 1. sınıflar için 30 GB film flash pdf-ppt var elimde .
Sadece yönetim arayüzü hazırlansa ve klasörler dosyalar içinde kaybolmazsak iyi olur diye düşünüyorum.
bu proje aklıma yattı bunu bu akşam kodlayacğaım sayın hocam

bunun benzeri bir sistem daha önce forunda konuşulmuştu.
Ortak bir DropBox - YandesDisk - GoogleDrive vb.. bir yapı kurup herkesin dökümanını burda paylaşması üzerine kurulu bir sistem olacaktı. ama çeşitli nedenlerle hayata geç(E)medi.
Umarım siz hayata geçirebilirsiniz...

BaRBaRYaN' Alıntı:
bunun benzeri bir sistem daha önce forunda konuşulmuştu.
Ortak bir DropBox - YandesDisk - GoogleDrive vb.. bir yapı kurup herkesin dökümanını burda paylaşması üzerine kurulu bir sistem olacaktı. ama çeşitli nedenlerle hayata geç(E)medi.
Umarım siz hayata geçirebilirsiniz...
Hocam ben bu sistemi şuan yazdım ve hazır sadece forumda yayınlamadım şimdi.
Benim ihtiyacım olan döküman döküman konsunda birisi yardım ederse ancak o zaman yayınlayabilirim.

Geri