Bu parayı iade etmeli miyim?

Kodla Büyü

folikAsit

Aktif Üye
Merhaba Arkadaşlar,
Hesap işlemlerimde ocak ve şubat aylarında hesabıma 78 TL ve 26 TL olmak üzere ekders yatırılşdığını şimdi farkettim. Aslında ek dersim yok ama galiba müdür yardımcısı ders programı ve nöbet hazırlama konularında yardımcı olduğum için yazdı, kendisiyle de bu konuyu konuşacak zaman bulamadım henüz. Bu para canımı sıktı açıkçası ben okulum için yaptım bu yardımları para hiç aklımın ucundan geçmedi, müdür yardımcımız iyi niyetinden yapmış olsa gerek ama devletin parasını kendi tasarrufunda kullanmamalı,bu parayı okul aile birliğine bağış yapmayı düşünüyorum sizce idareye ayıp etmiş olur muyum? Bu para benim hakkım mı, helal mi?

kaç saat dersiniz var hocam sınıf falan var mı öyle kafasına göre ekders yazamaz idare.

Hocam helal haram durumu hakkında bişey söyleyemem ama paranın tasarrufu tamamen sana ait idareye ayıp etmiş olur muyum diye düşünme bence. için rahat değilse ver kurtul çünkü içinin rahat olmadığı paradan pek hayır gelmez

Dini veya vicdani boyutunu bi kenara bırak eğer mevzuata uygun değilse işte o zaman başın ağrıyabilir hocam.

hocam bana da 14 ders saati fazla yatırmışlar fark eden yoktu ben söyledim diğer ay kestirdim. yanlışlık yapmışlar. bence söyle ve kessinler 100 tl ile zenginde olunmaz fakirde kalınmaz.

hocam bildiğim kadarıyla idarenin öğretmeni idari işlerde görevlendirme karşılığı ek ders yazma hakkı var müdür bey ondan dolayı yazmıştır.

bence iade etmelisin hocam , dediğin gibi nedenlerle yazmış olsa bile idareci ( ki böyle bir yetkisi de hakkı da yoktur ) bu geçerli bir sebep değildir.

Kulüp ya da sınıfım yok, ben de bu parayı iade etmek niyetindeyim de uslüp nasıl olmalı, yanlış anlaşılmak da istemiyorum, kime iade edeceğim, okul aile birliğine mi bağışlayayım ne diyeyim bilemedim

folikAsit' Alıntı:
Kulüp ya da sınıfım yok, ben de bu parayı iade etmek niyetindeyim de uslüp nasıl olmalı, yanlış anlaşılmak da istemiyorum, kime iade edeceğim, okul aile birliğine mi bağışlayayım ne diyeyim bilemedim
hocam niye bu kadar dert ettin sen bunu gidip ek ders çizelgelerini hazırlayan müdür yardımcısına sorsana bana ekders yatmış bunu beklemiyordum bir yanlışlık mı var diye?

Mr.Spermata' Alıntı:
folikAsit' Alıntı:
hocam niye bu kadar dert ettin sen bunu gidip ek ders çizelgelerini hazırlayan müdür yardımcısına sorsana bana ekders yatmış bunu beklemiyordum bir yanlışlık mı var diye?

yaaani :lol:
bi de vicdanın rahatsızsa verirsin..birilerine sorup vicdan muhasebesi yapmaya çalışmıyomuyuz..neyyseeee

normalde kaç saat derse giriyorsunuz hocam.
sadece 15 saat maaş karşılığı bile girseniz.

hazırlık planlama ( 10'a 1 ) 'den haftada 1 saat ek ders alırsınız. 4 saat eder.

yani aslında belli bir miktar ek dersiniz olabilir.

dönemlik maliyenin yada mem in hesap kesimlerinde bu para fark edilirse hocam senden yasal faizi ile geri alırlar .küçük para farkeden olmaz deme gariban hırsızlığa cıkmıs ay aksamdan doğmus derler ya.hamuduyla götürülen farkedilmez senin alın terin fark edilir ne gerek var götür ver ben sana soyle ozetleyım
gecen yıl gerzek malıyedekı kadın benım ek bılmem neyımı 90 dan 160 a cıkarmıs Allahım maas 550-600 fazla yatıyor 5 ay boyunca bende goturuyorum 2 -3 gun sonra verıyorum hocam hafta sonu bıle olsun deme 4-5 lıra sırf ucret kestıler benden götür ver onların olsun.Okulun yazı yazsın sehven yatırılmıstır ucretın tahlısı dıye sende gotur elden malıyeye yatır.
neme lazım yarın ıkı gun sonra daha fazla paradan cıkma

uysal_rockci' Alıntı:
normalde kaç saat derse giriyorsunuz hocam.
sadece 15 saat maaş karşılığı bile girseniz.

hazırlık planlama ( 10'a 1 ) 'den haftada 1 saat ek ders alırsınız. 4 saat eder.

yani aslında belli bir miktar ek dersiniz olabilir.

Teşekkür ederim hocam, aynen dediğiniz gibi imiş, bu zamana kadar yazmadıkları için birikmiş 78 TL, 10 saate 1 saat yazılıyormuş.

Geri