Bu millet şunu biliyor mu!

Kodla Büyü
kimse bilmiyordur hocam çünkü işlerine gelmiyor Atatürk deyince millet hemen hoplamaya başlıyor ne yarası varsa

atatürk konusunda kimsenin bir yarası yok hocam, dönüp dolaşıp meseleyi atatürke getirmeyin mesele atatürkdeğil atatürk sevgisini ve düşüncelerini abartarak onu kutsallaştıran insanlar.
atatürk bizi düşmanın elinden kurtarmıştır, kahramandır, zekidir doğrudur atatürke sözümüz yok, ama atatürk cami yaptırdı diye, ağaçları severdi diye, onu övmeye kalkanları anlayamıyorum, nihayetinde bizler gibi oda bir insan ve dini sorumluluklar onun içinde geçerli cami yaptırır yaptırmaz, dindardı veya değildi bu onun kendi vijdani meselesi cami yaptırdıysa ağaç diktiyse, hepimizin vereceği gibi oda hesabını şimdi veriyordur zaten, onu övmemiz gereken yönleri ağaç sevgisi, veya cami yaptırması, gibi vijdani meseleler değil, kazandığı başarılarla, herkesten üstün yönleri ile övelim, kısacası benim ve benim gibi size cevap yazanların derdi atatürk değil atatürk sevgisini ve düşüncelerini abartarak atatürkü kutsallaştıranlardır.

hastasıyız dede' Alıntı:
atatürk konusunda kimsenin bir yarası yok hocam, dönüp dolaşıp meseleyi atatürke getirmeyin mesele atatürkdeğil atatürk sevgisini ve düşüncelerini abartarak onu kutsallaştıran insanlar.
atatürk bizi düşmanın elinden kurtarmıştır, kahramandır, zekidir doğrudur atatürke sözümüz yok, ama atatürk cami yaptırdı diye, ağaçları severdi diye, onu övmeye kalkanları anlayamıyorum, nihayetinde bizler gibi oda bir insan ve dini sorumluluklar onun içinde geçerli cami yaptırır yaptırmaz, dindardı veya değildi bu onun kendi vijdani meselesi cami yaptırdıysa ağaç diktiyse, hepimizin vereceği gibi oda hesabını şimdi veriyordur zaten, onu övmemiz gereken yönleri ağaç sevgisi, veya cami yaptırması, gibi vijdani meseleler değil, kazandığı başarılarla, herkesten üstün yönleri ile övelim, kısacası benim ve benim gibi size cevap yazanların derdi atatürk değil atatürk sevgisini ve düşüncelerini abartarak atatürkü kutsallaştıranlardır.
hocam sizin derdiniz nedir sürekli tartışma çıkarmaya çalışıyorsunuz

Başkalarına saygı duyalım ki başkaları da bize saygı duysun. Dolayısıyla atatürk değil Atatürk olacak, yoksa Atalarınız sizden çok utanacak..

Dün facebook'da bir site gördüm Atatürkçü olduklarını iddia eden bir grup (Ateistler kendileri yazıyor) islama demediklerini bıramadıkları bir site kurmuşlar. İslama sövenler olarak bir araya gelmişler. Siz de Atatürk ilk camiyi yaptıran diyorsunuz. Birileri Atatürk'e sığınarak bişeyler söyleyip duruyor hangisine inanacaz

ismailt' Alıntı:
Dün facebook'da bir site gördüm Atatürkçü olduklarını iddia eden bir grup (Ateistler kendileri yazıyor) islama demediklerini bıramadıkları bir site kurmuşlar. İslama sövenler olarak bir araya gelmişler. Siz de Atatürk ilk camiyi yaptıran diyorsunuz. Birileri Atatürk'e sığınarak bişeyler söyleyip duruyor hangisine inanacaz
hangisine inanacağınızı biz size söyleyemeyiz hangisine inanması gerektiğini ayırt edebilecek yaştasınız sonuçta. Atatürk ü kullananlar zaten kendini açık şekilde belli ediyor hocam

hamuş' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
tartışma çıkarmıyorum hocam, milletin yarası ne niye atatürk deyince hopluyorlar diye bir cümle yazmıştın ona cevap verdim, hoşuna gitmedi diye beni tartışma çıkartmakla suçlayamazsın, herşeyi abarttığın gibi bunuda abartma lütfen.

azizerkut' Alıntı:
Başkalarına saygı duyalım ki başkaları da bize saygı duysun. Dolayısıyla atatürk değil Atatürk olacak, yoksa Atalarınız sizden çok utanacak..
ben doğru olana saygı duyarım hocam yanlış olduğunu düşündüğüm şeye saygı duymak benim kendime olan saygımı yitirmeme neden olur,atatürk değilde Atatürk olma meselesine gelince dikkatsizlik diyebiliriz dikkatsiz davrandığım için veya farzedelim ki imla kurallarında eksik olduğum için kim benden utanıyorsa buyursun utansın, ancak bilinizki hata yapmak insanlara mahsustur.

Hayırdır hocam sizin bu Milletle bir derdiniz bir sıkıntınız mı var ki böyle bir başlık açtınız

Silin Allah aşkına mu başlığı yahu.Milletin işi gücü yok, uğraşacak yer arıyor. Kim neye inanıyorsa inansın, gezegenli mesajlara gerek yok...

Birileri dini kullanır, birileri Atatürk'ü. İki grup arasında hiç bir fark yok. Bir de bunların saçmalıklarını malzeme yapıp Atatürk'ü aşağılamak, karalamak için fırsat kollayan bir grup var ki onlar en kötüleri.

Mustafa Kemal Atatürk'ü tanımak için birilerinin birşey söylemesine değil, tarihi bilmeye ihtiyaç vardır. Türk ve dünya tarihine ilişkin ( özellikle de yabancı yazarların yazmış olduğu) kitapları açıp okursanız zaten Atatürk kimmiş öğrenirsiniz. O zaman yok içki içmiş, yok cami yaptırmış gibi şeylerle de ilgilenmenize gerek kalmaz.

Atatürk'ü anlamak her yiğidin harcı değil maalesef. Şu TBMM içinde onun öngörüsüne sahip tek insan olsaydı, ülke zaten bu hale gelmezdi. Ve hala kendilerine faydası olmayan beş paralık insanların saygısızlığına maruz kalıyor ya, gerçekten yazık.

Kitap okumak zor gelirse diye, onu en iyi anlatan şiirlerden birinin linki aşağıda.

http://www.youtube.com/watch?v=D2NmiLRSiIU

Adam resmen tartışmak için konu başlığı açmış . Eskiden çok olurdu böyle tartışmalar. Benim imzamdaki payemde bu tartışmalar sonucu verildi eski kullanıcı adıma.

borç harç içinde milletiz ama milletin vergisini bile ödeyemediği, hitlerin bile alamadığı savaronayı alabiliriz.
:idea: şu ampüle az biraz akım gitsin, şöyle yanar gibi olsun

hamuş' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
:+1:

azizerkut' Alıntı:

hamuş' Alıntı:
ismailt' Alıntı:
hangisine inanacağınızı biz size söyleyemeyiz hangisine inanması gerektiğini ayırt edebileçek yaştasınız sonuçta. Atatürk ü kullananlar zaten kendini açık şekilde belli ediyor hocam

aysegul_' Alıntı:
Birileri dini kullanır, birileri Atatürk'ü. İki grup arasında hiç bir fark yok. Bir de bunların saçmalıklarını malzeme yapıp Atatürk'ü aşağılamak, karalamak için fırsat kollayan bir grup var ki onlar en kötüleri.

Mustafa Kemal Atatürk'ü tanımak için birilerinin birşey söylemesine değil, tarihi bilmeye ihtiyaç vardır. Türk ve dünya tarihine ilişkin ( özellikle de yabancı yazarların yazmış olduğu) kitapları açıp okursanız zaten Atatürk kimmiş öğrenirsiniz. O zaman yok içki içmiş, yok cami yaptırmış gibi şeylerle de ilgilenmenize gerek kalmaz.

Atatürk'ü anlamak her yiğidin harcı değil maalesef. Şu TBMM içinde onun öngörüsüne sahip tek insan olsaydı, ülke zaten bu hale gelmezdi. Ve hala kendilerine faydası olmayan beş paralık insanların saygısızlığına maruz kalıyor ya, gerçekten yazık.

Kitap okumak zor gelirse diye, onu en iyi anlatan şiirlerden birinin linki aşağıda.

izleyemiyorum şu an,
akşam bakarım artık!...

ismailt' Alıntı:
Atatürkü bilmiyorum ama Kemalistlerin ne idüğü belirsiz.
Atatürk konusunda da, Kemalist rejimin güdümündeki resmi tarih dışında, Atatürk'ün en yakın arkadaşı Kazım Karabekir Paşayı ve yakılmış/toplatılmış kitaplarını da okumak lazımdır. Çünkü bilimsel açıdan bakıldığında Atatürk'ün kaleminden çıkan Nutuk ile Karabekir Paşa'nın kaleminin yazdıkları aynı ispat edilebilirlik düzeyindedirler.

Bir de son olarak konuyla ilgili ttokyo camii'nin tarhiçesini buldum paylaşmak istiyorum.
http://www.tokyocamii.org/publicViews/a ... language:4

Adamı yattığı yerde bir türlü rahat bırakmadınız, inanın bu ülkeyi kurtardığına da bin pişman ettiniz,Atatürk bugün yaşasa ''noluyor sizin derdiniz ne arkadaş'' derdi herhalde.. biri çıkıyor Atatürk dinsizdi, içki içerdi, kadına kıza düşkündü diyor, diğeri çıkıyor Atatürk'ü neredeyse putlaştırıyor.. Atatürk'ü dinsel bir simge olmaktan veya din ile bağdaştırmaktan vazgeçin artık.. Adam benim ülkemi işgalden kurtarmak için liderlik yapmış, zamanın din bezirganları ingilizin,italyanın kucağına otururken siz müslümanlığınızı daha iyi yaşayın diye kellesini koymuş.. neymiş dinsizmiş, alkol alıyomuş size ne arkadaş bu kul ile Allah arasında olan bişeydir, varsa günahı çeker

regulus11' Alıntı:
ismailt' Alıntı:
Atatürkü bilmiyorum ama Kemalistlerin ne idüğü belirsiz.
Atatürk konusunda da, Kemalist rejimin güdümündeki resmi tarih dışında, Atatürk'ün en yakın arkadaşı Kazım Karabekir Paşayı ve yakılmış/toplatılmış kitaplarını da okumak lazımdır. Çünkü bilimsel açıdan bakıldığında Atatürk'ün kaleminden çıkan Nutuk ile Karabekir Paşa'nın kaleminin yazdıkları aynı ispat edilebilirlik düzeyindedirler.

Bir de son olarak konuyla ilgili ttokyo camii'nin tarhiçesini buldum paylaşmak istiyorum.
http://www.tokyocamii.org/publicViews/a ... language:4
evet ayrıca,
Sunay AKIN'ın konu ile ilgili yorumu:
*2010 yılında Japonya’ya gittiğimde Tokyo Camii’ni Atatürk’ün yaptırdığını öğrendim Japonlardan.
Bunu anlattım ve bir gazete yazarı çıktı; böyle bir şey yok dedi.
Ben bir çalışma yaparken, eğer karşımdaki başka bir şey söylüyorsa ben onu dinlerim.
Onun dedikleri benim için önemlidir.
Ama hadi canım böyle bir palavra yok demek bir kere bilimsel bir üslup değildir.
Saygısızlığı içerir.
Yeni bir kitap yazıyorum her şeyi orada göreceksiniz.

http://gundem.milliyet.com.tr/sunay-aki ... efault.htm

teksen' Alıntı:
aysegul_' Alıntı:

izleyemiyorum şu an,
akşam bakarım artık!...
teksen' Alıntı:
MUSTAFA KEMAL
...
..
diz dövdüm
gözlerim şavkı aktı sakarya'nın suyuna
sakarya'nın suları nâmın söyleşir
hemşehrim sakarya öksüz sakarya
ankara'dan uçan kuşlar
kemal'im der günler günü çağrışır
kahrolur bulutlara karışır
gök bulut yaşmak bulut
uca dağlar dev boyunlu morca dağlar
divan durmuş bekleşir
mustafa'm mustafa kemal'im
...
..
Attila İLHAN

http://www.siir.gen.tr/siir/a/attila_il ... _kemal.htm

http://www.youtube.com/watch?v=6QNeq-2foYw

ENİ TOKYO CAMİİ’NİN YAPILIŞI

Arsa mülkiyetinin T.C. Devleti’ne geçmesinin ardından 1997 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı’nda bir çalışma başlatılarak Tokyo Cami Vakfı kurulmuştur. Vakıf Kurucuları arasında dönemin Diyanet İşleri Başkanı M. Nuri Yılmaz, Diyanet İşleri Bşk. Yrd. Sami Uslu, Diyanet İşleri Başkanlığı Emekli 1. Hukuk Müşavirleri Ahmet Uzunoğlu ile Şemsettin Yazırlı yer almıştır. Daha sonra 30 Haziran 1998 tarihinde caminin temeli atılarak, iki yılda tamamlanmış ve cami 30 Haziran 2000 tarihinde ibadete açılmıştır.

Cami açılışını Devlet Bakanı Fikret Ünlü, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz ve Tokyo Büyükelçisi Yaman Başkut yapmıştır. Açılışa Japon hükümet temsilcisi, Shibuya Belediye Başkanı, İslam Ülkeleri Büyükelçileri, Türk ve Japon basın mensupları, Japonya’da İslami faaliyet gösteren dernek temsilcileri ve büyük bir cemmat topluluğu katılmıştır.

Maddi-manevi pek çok zorluğun üstesinden gelip Tokyo Camii'nin yeniden vücut bulmasında emeği geçen tüm şahısları şükranla anıyor, ahirete irtihal edenlere Cenab-ı Hak'tan rahmet diliyoruz.

memoras' Alıntı:
Adamı yattığı yerde bir türlü rahat bırakmadınız, inanın bu ülkeyi kurtardığına da bin pişman ettiniz,Atatürk bugün yaşasa ''noluyor sizin derdiniz ne arkadaş'' derdi herhalde.. biri çıkıyor Atatürk dinsizdi, içki içerdi, kadına kıza düşkündü diyor, diğeri çıkıyor Atatürk'ü neredeyse putlaştırıyor.. Atatürk'ü dinsel bir simge olmaktan veya din ile bağdaştırmaktan vazgeçin artık.. Adam benim ülkemi işgalden kurtarmak için liderlik yapmış, zamanın din bezirganları ingilizin,italyanın kucağına otururken siz müslümanlığınızı daha iyi yaşayın diye kellesini koymuş.. neymiş dinsizmiş, alkol alıyomuş size ne arkadaş bu kul ile Allah arasında olan bişeydir, varsa günahı çeker

Geri