Bu masayı nasıl kesebilirim?

Kodla Büyü

zodiac

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Merhaba arkadaşlar, sınıfımın alanı çok küçük, masalarda çok yer kaplıyorlar, masaların arka bölümünde bulunan resimde gösterdiğim bölümleri kesmek istiyorum ama bu arka bölümde bulunan kısımlar altlı üstlü demirle sabitlenmiş. Bu demirleri resimde de gösterdim, nasıl kesebilirim? Marangozlar hallederler mi? Maddi olarak çok yük olur mu? Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• masa_kesme.jpg
    masa_kesme.jpg
    139 KB · Görüntüleme: 388
masanın dediğin yerlerini kestiğinde ( özellikle alt ayakları ) dengesi büyük ihtimalle bozulacaktır. Ayrıca uğraştığın zaman ve emek kazandığın 10cm için değmez.

marangozla konuşmadan önce kendiniz bir tanesini kesmeyi deneyin,
demirleri ve tahtaları spiral kesici ile kesin (farklı kesme uçları ile)
ortaya çıkan iş içinize siner, attığınız taş ürküttüğünüz kuşa değerse devam edersiniz.

masanın dediğin yerlerini kestiğinde ( özellikle alt ayakları ) dengesi büyük ihtimalle bozulacaktır. Ayrıca uğraştığın zaman ve emek kazandığın 10cm için değmez.
Hocam alt ayakların tamamını kesmeyeceğim sadece arka bölümde olan kısmını keseceğim, arka bölümün masaya hiçbir etkisi yok o yüzden dengesinin bozulacağını sanmıyorum

marangozla konuşmadan önce kendiniz bir tanesini kesmeyi deneyin,
demirleri ve tahtaları spiral kesici ile kesin (farklı kesme uçları ile)
ortaya çıkan iş içinize siner, attığınız taş ürküttüğünüz kuşa değerse devam edersiniz.
Teşekkür ederim hocam, spiral kesici yok ama kimlerde bulunur bu alet?

Teşekkür ederim hocam, spiral kesici yok ama kimlerde bulunur bu alet?
demir doğramacı, marangoz vb yerlerde. satın alacaksanız bir çok inşaat malzemesi satan yerde bulunur.
spiral bulamazsanız da nalburlarda demir testere vardır, biraz uzun sürer ama onunlada kesebilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar, sınıfımın alanı çok küçük, masalarda çok yer kaplıyorlar, masaların arka bölümünde bulunan resimde gösterdiğim bölümleri kesmek istiyorum ama bu arka bölümde bulunan kısımlar altlı üstlü demirle sabitlenmiş. Bu demirleri resimde de gösterdim, nasıl kesebilirim? Marangozlar hallederler mi? Maddi olarak çok yük olur mu? Teşekkür ederim.

O masanın dengesi bozulur hocam.

Öğrenci ön tarafa kollarını koyup bastırdığı zaman masa üzerine gelir - düşer.

H tipi masayı - U tipi masaya çevireceksiniz.

Bir öğrencinin bir tarafı kırılır başka durum olur. Sıkıntılı durum.

spiral ile kesebilirsin hocam daha önce kullanmadıysan dikkat et sağlam tut. ayrıca eldiven ve gözlük takmayı unutma

arkadaşların da dediği gibi masanın dengesini iki yönlü bozmuş olursunuz.
öne doğru bir miktar kuvvetli dursa da arkadaya doğru tamamen dengesiz bir hal alır.
ayrıca parçaları kesmeniz yeterli değil bir de kestiğiniz yerleri antipas ile boyayıp boşlukları da kaynatmanız lazım yoksa çok hızlı bir çürüme başlatırsınız masanın ömrü çok kısalır.

Denge bozulmaz , bozulsa bile masanın ust orta noktasına gelecek şekilde uzun bir vida tak duvara karşı, masa oynamasin.

Alt ayağın altında vidalı bir destek vardır. Orayı kestikten sonra o vidalı desteği tekrar delik açıp vidalamak lazım. Yoksa masa hafiften arkaya yatmış olarak durur.
Ayrıca üst tablayı da keseceğin için masada devrilme olmaz. Tabi üst tablayı kesmek için de ağaç testeresine ihtiyaç var.
Spiralin diğer bir adı da avuç taşlamadır. Ancak kullanırken çok dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü çok tehlikeli bir alet.
Demir testeresi ile o kadar kesme işlemini yapmak hem uzun sürer hem de çok yorucu olur. Ancak denemek için bir tane alıp bakabilirsin.

S.a
Hocam kendin yapa bilirsin diyecem ama daha sprali bile bilmediğine göre acemi işi olacak .Acizane tavsiyem yakınlarda meslek lisesi varsa sen veya müdürün rica etsin 2 öğrenci aletleri ile gelir 10 dk da bitirir gider .Onlar masanın nasıl olabileceğinide sana söylerler daha sağlam olur.

S.a
Hocam kendin yapa bilirsin diyecem ama daha sprali bile bilmediğine göre acemi işi olacak .Acizane tavsiyem yakınlarda meslek lisesi varsa sen veya müdürün rica etsin 2 öğrenci aletleri ile gelir 10 dk da bitirir gider .Onlar masanın nasıl olabileceğinide sana söylerler daha sağlam olur.

Bu fikir bana da mantıklı geldi.

Ayrıca bende bu tip masalardan gördüm altlarda masanın yere temasını sağlayan 4 küçük ayak var diye hatırlıyorum. Arka taraftan kestikten sonra arkadan çıkardığınız iki ayağı yeni açacağın yerlere monte etmeniz lazım diye düşünüyorum. Tabii şuan resimlere göre yorum yaptığım için en doğru kararı siz vereceksiniz.

Hocam olursa masayı keserseniz sonuçlarıda burada paylaşırsanız sevinirim.

Geri