Bu kursu bitiren öğretmene 800 TL ek ders

Kodla Büyü
adamlar ay hesabını 5 hafta hesaplayıp vergiyi düşürmeden 30 saatlik ek ders hesabı yapmışlar.bu kadarda malız :!: 800 lira ek ders alan hoca varmıilköğretimde? btr ci? varsa çıksın bizde gidelim oraya :D

o değilde şimdi herkes 800 tl ek ders alıyonuz napıyonuz bu kadar parayı diyecek :)

Facebook BT ETKİNLİK sayfasında bir arkadaş paylaşmış...

Gönderdiğim dilekçeye verilen yanıt arkadaşlar daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum paylaşmak istedim.

Sayın ******

AK Parti İletişim Merkezi’ne yapmış olduğunuz 130417-0046 numaralı başvurunuz, Milli Eğitim Bakanlığı; 'na iletilmiştir. Bakanlıktan gelen cevaplar aşağıda yer almaktadır.

İlgili Mercilerin Cevabı:

25.04.2013
Bilişim Teknolojileri branş öğretmenleri norm fazlası olsaydı 2012 eylül dönemi atamasında 330 kişilik atama yapılmazdı. Bazı okullarda yalnız bilişim teknolojileri branşında değil, diğer branşlardan da norm fazlası durumuna düşen öğretmenler vardır. Bu doğaldır. Bilişim Teknolojileri dersi müfredata yeni giren bir derstir. Bu branşa atanan öğretmenlerin yeni olmasından dolayı emeklilik olayı yoktur. Bir branşta emeklilik olayı yoksa öğretmen ihtiyacı yeni açılan okullara endekslidir. Bilişim Teknolojileri Branşına önce ki yıllara göre az kontenjan verilmesinin sebebi budur. Buna rağmen en son yapılan Eylül 2012 öğretmen atamasında, atama yapılan 104 branş içinde bilişim teknolojileri branşı en fazla kontenjan verilen 20. branştır. Başka hiçbir seçmeli derse bu kadar kontenjan verilmemiştir.

Ayrıca, kontenjan konusunda gelen talepleriniz ilgili birimlere iletilmek üzere not alınmaktadır. İyi günler dileriz.
Milli Eğitim Bakanlığı -

:) Gülsem gülemiyorum, ağlasam olmuyor, sövsem kime söveyim...

YALAN DÜNYA DİZİSİNİN bu haftaki ana teması BEN EZİKMİYİMMM!
BİZDE EZİĞE DÖNDÜK
BİZ EZİKMİYİZ?
KİMSE BİZ DİNLEMİYOR DİNLEYENDE YANLIŞ ANLIYOR ARKADAŞ... atalar boşa dememiş eşşekden düşene doktor değil eşşekden düşen gerek...
hiç bir seçmeli derse bu kadar öğretmen alınmıyor muş gelde çıldırma sanki yılardır böyleydi biz seçmeli halini bilerek atandık...
YA SABIR

BU AKP BİR OY İÇİN YAPMAYACAĞI YOK
BİMER YAZMAYAN KALMADI HEP AYNI CEVAP FORMDAKİ HERKES BİRER KEZ DE AKP KENDİ İÇİNDEKİ BİMERİNE AKİM'E Mİ YÜKLENSEK
KÖPRÜYÜ GEÇENE KADAR AYIYA DAYI MI DESEK
AMA YAPAMAM Kİ ! GÖNÜL RAZI DEYİL

Vasfiye Teyzenin dediği gibi ezik miyiz bahtsız mıyız belli değil.
Başka hiç bir Eğitim Fakültesi mezununun dersi seçmeli değil. En fazla kadro verilen seçmeli ders branşı olmamız da anormal değil. Resmen halinize şükredin ya hiç alım olmasaydı ne yapacaktınız demişler :verymad:

birileri ısıtmış fırına sürmüş.. sizi şizofren yapmaya uğraşıyolar. Hani nerde?

zannedersem eskisi gibi olanı kastediyor bunu yeni haber gibi vermiş formatörlük belgesi alıyordu diğer branşlardaki arkadaşlar sonra okullarda formatör olup 18 saat ücret alıyordu ya bunu vermiş yine aynı sanırım. ama büyük haksızlıktı zaten atanamayan bilişimcilere karşı bunun yapılması yine eskiye döndü yani hiç bir değişiklik yok

Fatih Projesini bizsiz yürütemezler düşüncesine kapılıp ders olmadan norm da norm isteriz diye tutturan arkadaşlar vardı. Bu haber Fatih projesine bel bağlayanlara ders olmadan branşımızın bi önemi olmayacağını bir kere daha hatırlatmış oldu. Kaldı ki dersi de sadece günümüzü kurtarmak için istememeliyiz. Çocuklar gerçekten bilişim teknolojilerini kullanmayı bilmiyor. En basit örnekle internette her gördüğü yazıyı doğru bilgi kabul ediyor çocukların büyük çoğunluğu. BT dersi seçmeli olmayı hak etmiyor. Bu ülkenin bu derse ihtiyacı var.

MEB, ‘Bilişim Teknolojileri Rehberliği Görevi’ başlığıyla, farklı branşlardan öğretmenlerin yararlanacağı kurs başlattı.

06 Mayıs 2013 16:12

MEB, ‘Bilişim Teknolojileri Rehberliği Görevi’ başlığıyla, farklı branşlardan öğretmenlerin yararlanacağı kurs başlattı. Kursu bitiren öğretmenler aylık 800 TL ek ders ücreti alacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, Fatih Projesi kapsamında Bilişim Teknolojileri Rehberliği Görevi başlığıyla, farklı branşlardan öğretmenlerin yararlanacağı bir kurs başlattı. Farklı branşlardan öğretmenler, kursu bitirdikten sonra aylık 800 TL ek ders ücreti alacaklar. Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği görevini yapacak öğretmenler, okullarda var olan ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanlarında bu görevi yürütecekler.

Görevlendirilen öğretmenlerin yerine ücretli veya başka bir öğretmen talep etme yoluna ise gidilmeyecek.

Uzmanları boşta

Kursu tamamlayan öğretmenler, Fatih Projesi kapsamında kurulan bilişim teknolojileri destekli sınıflar ve bu sınıfların amacına uygun bir şekilde kullanılması , kullanıma hazır ve işler durumda tutulması konusunda düzenlemeler yapacak. Ancak açılan hizmet içi eğitim kursu, ülkemizde 10 bin atanamayan bilişim teknolojileri öğretmenini isyan ettirdi. Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği Başkanı Burcu Yılmaz, farklı branşlardaki öğretmenlere verilen kursla ilgili olarak, “Bilişim Teknolojileri Öğretmenliği teknik servis boyutuna ulaştı. Gerçek bilişim teknolojileri eğitimini alanlar şu an boş geziyor. Alan dışı bu işleri yürütüyorlar. “ dedi.

21.png

kaynak:
http://www.memurlar.net/haber/370809/

böyle bir saçmalık olabilir mi arkadaşlar, haberi dün ben de okudum ve şok oldum, bunca bt öğretmeni varken bu uygulamaya ne gerek vardı, bizi iyice gözden çıkardılar

Arkadaş ben daha 800 lira ekders alamadım :mrgreen: Kim nasıl alacakmış o kadar parayı

alan varmı acaba 800 lira bordroları gösterelim kanıt olarak 800 tl diyor yaw şaka gibiii :alkis:

arkadaşlar nerde bunun resmi yazısı nerden başvuru yapılıyor şartlar neler hiç yerde bulamadım ben sanki sallama haber gibi geldi bana okula resmi yazı geldimi ?

böyle bir konu açılmış tarih: 19 Ara 2012 okul-formator-ve-bilgisayar-ogretmeni-f28/bt-rehber-ogretmenligi-kursu-aciliyor-t102803.html

eogrenim.meb.gov.tr anasayfadan geçmiş: BT Rehber Öğretmenliği Kursu resmi yazısı duyurular bölümündedir. ​18.12.2012

bu haber dikkat çekmek amaçlı yapılmış zaten bu amaca da hizmet ediyor ancak burada arkadaşların sanki al işte bu da oldu, öldük bittik diye yeni bir habermiş gibi feryat etmesi ilginç..

"bt dersi zorunlu olmayacak" içerikli eski bir konunun tekrar açılıp alın işte ders isteyenler gördünüz mü, aldınız mı dersi diyerek nispet yapılması gibi bir şey.. geçelim artık bunları...

Geri