Bu kursu bitiren öğretmene 800 TL ek ders

Kodla Büyü
Re: Pazar Günü Vatan Gazetesindeyiz

Haberi kim yapıyor.Nasıl bir haber çıkacak :?:

Re: Pazar Günü Vatan Gazetesindeyiz

takipteyim. Haberin içeriğini öğrenebilseydik.

Re: İsyan ettiren kurs!

pek itibar edilecek bir haber gibi gelmedi. ekstradan kim görmüş 800 TL ekdersi. ancak atanmış bt öğretmenleri olarak durumumuzda malum.

Merkezi açılan hizmetiçi fatih kurlarından bahsediyor olsa gerek, yakın zamanda katılımcı koşulunu bütün öğretmenler yapacakları kesin.

2002'de göreve başladım, 4 yıl sadece Formatör belgesi olmadığı için formatör yapmadılar, 2006'ya nasip olmuştu,

Aynı hata yine yapılacak, Fatih projesi olan bir okula gittiğimizde hani belge denilecek?

İşi yaptık.

Re: Bugün Vatan Gazetesi 6. sayfadayız

Hocam haberi buraya yükleme imkanınız olabilirmi?

aynen hocam. Formatör Belgem olmadığı için 2006'ya kadar formatörlük görevi vermediler. Çalıştığımı okula formatör görevlendirdiler. O dönem Bilgisayayar kurslarını bile bize vermediler. Formatörlere verdiler.

MEB, ‘Bilişim Teknolojileri Rehberliği Görevi’ başlığıyla, farklı branşlardan öğretmenlerin yararlanacağı kurs başlattı. Kursu bitiren öğretmenler aylık 800 TL ek ders ücreti alacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, Fatih Projesi kapsamında Bilişim Teknolojileri Rehberliği Görevi başlığıyla, farklı branşlardan öğretmenlerin yararlanacağı bir kurs başlattı. Farklı branşlardan öğretmenler, kursu bitirdikten sonra aylık 800 TL ek ders ücreti alacaklar. Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği görevini yapacak öğretmenler, okullarda var olan ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanlarında bu görevi yürütecekler.

Görevlendirilen öğretmenlerin yerine ücretli veya başka bir öğretmen talep etme yoluna ise gidilmeyecek.

Uzmanları boşta

Kursu tamamlayan öğretmenler, Fatih Projesi kapsamında kurulan bilişim teknolojileri destekli sınıflar ve bu sınıfların amacına uygun bir şekilde kullanılması , kullanıma hazır ve işler durumda tutulması konusunda düzenlemeler yapacak. Ancak açılan hizmet içi eğitim kursu, ülkemizde 10 bin atanamayan bilişim teknolojileri öğretmenini isyan ettirdi. Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği Başkanı Burcu Yılmaz, farklı branşlardaki öğretmenlere verilen kursla ilgili olarak, “Bilişim Teknolojileri Öğretmenliği teknik servis boyutuna ulaştı. Gerçek bilişim teknolojileri eğitimini alanlar şu an boş geziyor. Alan dışı bu işleri yürütüyorlar. “ dedi.

Kaynak : http://www.memurlar.net/haber/370809/

Şaka Gibi:)

800tl mi böyle haberler yapıyorlar okuyanlar öğretmen çok para alıyor deniyor. Üstelik o kadar boşta bilişimci varken diğer branşların ne işi var bu işte anlamam mümkün değil.

Bilişim öğretmenleri tamamen silinecek galiba

http://www.memurlar.net/haber/370809/

zaten dersler kalktı bilişim öğrt ihtiyaç yok tek umut fatih p. idi onuda çözdüler kendilerince

formatörlükten bilişim rehber öğrt olarak adımız değişince göbek atanlar yakında btr de ellerinden alınınca ne olacak merak ediyorum

Bizler burda çok tartıştık arkadaşlar ders olmazsa aynı tas aynı hamam olur diye
Anketler yapıldı o kadar,
Çoğunluğu formatörlüktür ya da BT rehberliği istedi.

Alın size BT rehberliği, adamlar kursunu açtılar.

ders gelmesine gelmeyecek btr çözüm ddeğil tek kurtuluş alan değişikliği fırsat verseler 5 dakika durmam
geçen sene keşke özür durumum olsa alan değişikliği yapardım bu sene çözü durumum var tayinimizin çıkması mucize boş kadro yok hiç bir yerde alan değişikliği de vermezler
geçen sene alan değiştirenler pişman olduk eski alana geçeceğiz diye gündemden düşmüyorlar.... sendikalar ikili oynuyor
ya sabır çekmeye devam

Eylem düzenleme kapasitemiz hesaba katılırsa
Bu Durumdan kurtulmanın tek yolu var ilk fırsatta çalışıp idareciliğe geçiş yapmak ...
Bötede yükseklisans yapmanında gelecekte bir getirisi olmayacağı kanısındayım
BTR ve türevlerini de bir daha yaşanmamışcasına unutmak gerek...

nede olsa adı var MEB....

800tl olayi tamamen sacma uydurma.aynen ek odeme gibi 24 kasim gibi.
birileri nabiz yokluyor

Erzurum Mem açmıştı merkez ilçeleri için ama başvuru sayısı yeterli olmadığı için durum nedir bilmiyorum. 4-5 tane kurs açmıştı.
BTR görevi sadece onlara verilecek denmişti.
Ayrıca kurs saati 100 saat yani haftada 25 saat kurs akşamları 5-9 arası sanırsam öyleydi.
KISACASI SAÇMALIK !

Re: Bilişim öğretmenleri tamamen silinecek galiba

Dersimi geri istiyorummm :((((

Ders olmadan BT öğretmenliği normunu ümit eden arkadaşlara selam ederim. Meb olayı mantıklı bir şekilde olması gerektiği gibi çözmek yerine en ucuza çözme yolunu seçerse yazıklar olsun.

Re: Bilişim öğretmenleri tamamen silinecek galiba

Ben anlamıyorum arkadaş. bizi ne yapacak bunlar. bu gidişle bizi görevdende alacaklar başka çare kalmadı. ne dersimiz var bi umudumuz FATİHti oda gitti. Rabbim sonumuzu hayırlı etsin.

Eslivya' Alıntı:
Ders olmadan BT öğretmenliği normunu ümit eden arkadaşlara selam ederim. Meb olayı mantıklı bir şekilde olması gerektiği gibi çözmek yerine en ucuza çözme yolunu seçerse yazıklar olsun.
Biz dersimizi geri istiyoruz. Hocam bilgisayar karnede neden geçmiyor diye soran öğrencilerden yoruldum :(

Geri