bu haksızlıktır adaletli değildir mahkemeye gidecem

Kodla Büyü

fenasi

Üye
bize ilimizden X tane kadro gösterdiler sınavı 2. likle kazandım 1. olan arkadasa ve bana siz bosuna girdiniz eskiler yerinde kalıyor diyorlar. Bu sınavın iptali için yaptığım masraflar için dava acacagım beni destekleyecek arkadaslar arıyorum. Keriz durumuna konduk.
Eski formatorlerin sınav sonucları 48 -45- 39-25. vs seklinde gidiyor. Mahkemeye nasıl gidecem neler yazmalıyım yardımlarınızı bekliyorum

fenasi' Alıntı:
bize ilimizden X tane kadro gösterdiler sınavı 2. likle kazandım 1. olan arkadasa ve bana siz bosuna girdiniz eskiler yerinde kalıyor diyorlar. Bu sınavın iptali için yaptığım masraflar için dava acacagım beni destekleyecek arkadaslar arıyorum. Keriz durumuna konduk.
Eski formatorlerin sınav sonucları 48 -45- 39-25. vs seklinde gidiyor. Mahkemeye nasıl gidecem neler yazmalıyım yardımlarınızı bekliyorum

Sonuç alamassın. Boşuna uğraşma, Durum gayet açık bakanlık ek kontenjan açıyor, mevcut formatörlerin görevleri zaten haziran sonuna kadar devam ediyor. Sınavı kazanan adaylar varsa ek kontenjandan hazirana kadar görevlendirilecektir. Eskiler zaten önceki sınava girip görev aldılar. Onların şuan düşük alması görevlerinden alınmalarına dayanak teşkil etmez.

Fenasi hocam ben 2006 daki sınava girdim...ve 66,7 puan aldım...Görevlendirme beklerken bize "bu sene yeni görevlendirme yok çünkü eskiler devam edecek" demişlerdi..Van'dan Ankara'ya uçakla gidip gelmiştim artı bir gece de otelde kaldım,masrafı sen düşün...Çok üzülmüştüm..Nedenlerinden bir taneside eskilerin içerisinde bir tane bile bilg. öğrt. mezunu yok...Tekrar üzülmemek için bu sene sınava girmedim...Allah yardımcınız olsun....

amaç onları sınava alıp yerlerine birini koymak değil amaç donanımsal bilgilerini ölçmek idi

Aynen bende her iki sınava girdim ve görevlendirme alamadım. Artık bakanlığın saçma sınavları ile uğraşmaktan bıktım. Bundan sonra bu ve benzeri sınava girecek arkadaşlara kolay gelsin ve Allah(cc) yardımcınız olsun diyorum.

ortada kazanılmış haklarımış eskilerin.. ayrıca sınav sonucunda eskilerin aldığı puanlar yenilerin puanlarını bağlamıyormuş...

Bence yeni görevlendirme döneminde EN SON YAPILAN SINAV BAZ ALINMALI.

Not : Sınava girmedim.

Daha önce yapılan sınavlarda bir sonuç çıkmadığı için bu sınava girmedim. İldeki formatörler bilgisayar bölümü mezunu olsa içim yanmayacak. Bir de seminerlerde bize ilk kez bilgisayar gören insan muamelesi yapmaları yok mu? bitiriyor beni 8)

EVET BU SORUN BİZİM İL'DE DE VAR. MERKEZ DE ÇALIŞIYORUM.
K.MARAŞTA İL GENELİNDE 1. SIRADAYIM AMA GÖREV YOK. MERKEZİN 6 KONTENJANI VAR 6 SIDA ESKİLER TARAFINDAN DOLDURULMUŞ...
MADEM YENİLERİ ALMAYACAKSINIZ NEDEN KONTENJAN GÖSTERİYORLAR ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL..

BİR FİZİKÇİ OLARAK KAHRAMANMARAŞ DA EN YÜKSEK PUANI ALDIM. ARTIK BUNUNLA AVUNACAĞIZ...

arkadaşlar bunun için bişey yapılacaksa bu sadece forumda kalmamalı , ne gerekiyorsa her beraber yapalımmmm, bi karar verip tepki gösterelim birlerine ya da bi yerlere

berkay07' Alıntı:
sınav sonucunda eskilerin aldığı puanlar yenilerin puanlarını bağlamıyormuş...

aynen öyle dostum , bağlamıyor. zaten sınavdan bir kaç gün önce bununla ilgili yazıda yayınlandı.

şu ilgili yazının tarih sayısını bi öğrensek...
sınava gir en yüksek puanı al ama eskilerin puanları dipte gezerken istedikleri yere yerleşşin bunun neresinde adalet...
maalesef banada uzak bir ilçede görevlendirmek istediler nedense merkez ve yakın ilçeler doluymuş...

Arkadaşlar eskilerin görevlendirme süreleri haziranda mı doluyor? Dolunca ne olacağı önemli. Şimdi tabi ki adamların görevlendirmelerini bitirmeyebilirler? Eskilerin görevlendirme süresi dolunca seçim nasıl yapılacakmış onu iyi tesbit etmek, öğrenmek lazım.

üfürükten teyyare selam söyle o yare. arkadaşım sırf yapmış olmak için yapılan şeylerden bıktım. hiçbir amaca hizmet etmeyen hiçbir mantığı olmayan uygulamalarla dolu bir hvuz içinde yüzecek yer kalmadı. havuz zaten küçük.
Her sabah iştiyakla okuluma gidiyorum. Akşam eve sinir sahibi bir insan olarak dönüyorum. Ha tamam GENİŞ olmam lazım ama olamıyorum. bu yönde pek bi acizim. Hayatta yapılacak en güzel şey bence bir insanın mutlu olmasını sebeb olmaktır. Ha buna sebeb olamıyoruz bari üzmeyelim Allah aşkına ya.

Arkadaşım asıl önemli olan 30 Hazirandan sonraki uygulamalar.
Şimdi tabii ki mevcut görevlendirme olan eskilere dokunmuyorlar.Ama 30 Hazirandan sonraki görevlendirmelerde Mahkeme yolu hepimize açık.
Neden mi: Şimdi bu Formatörlüğün Görev tanımı 6 Aylık geçici görevlendirme..
Eğer sen bu 6 aylık görevlendirme sonunda tekrar Bakanlıktan görevlendirme talep edeceksen bir kriterin olacak...Şu şu şartları tutuyor diye..

Eee bu adamların hangi şartları tutacak o zaman.Çünkü geçen görevlendirme kriterlerini hiçe sayan bu EGİTEK bu sefer ne bulur bilemem.Ama şu bir gerçek.Eğer 30 Hazirandan sonraki görevlendirmelerde de başka şartlar çıkarıp işine geldiği gibi bir çalışacak formatör bulursa Mahkemeler çok çalışacaktır.

Bence EĞİTİMSEN ve diğer sendikalar Anadolu öğretmen atamalarındaki adaletsiz uygulama için MEB e dava açıp uygulamayı durdurmak için dava açıyor ya..
Gelsin bu EGİTEK in uygulamasına ve yaptığı sınav sonucuna göre olan bu görevlendirmelere Yürütmeyi durdurma davası açsın.Hiç olmazsa bu dönemi kurtaramazsak diğer sınav dönemlerinde adaletli bir uygulama yapmak zorunda kalıurlar.

Son bir şey diyeceğim...Bu arkadaşlar şunu kabul etmesi ve onlara anlatılması gerekli.
Eskilerin kazanılmış hakkı 6 aylık geçici görevlendirme bitene kadardır.
ÇÜNKÜ ONLARA ORADA ----ATAMA YOLUYLA "" KADRO "" VERİLMEDİ....

keşke bu görevlendirmelerle ilgili yazılar sınavdan önce belirtilmiş olsa idi .insanlar boş yere sınava girmezdi.

wswswq' Alıntı:
BİR FİZİKÇİ OLARAK KAHRAMANMARAŞ DA EN YÜKSEK PUANI ALDIM. ARTIK BUNUNLA AVUNACAĞIZ...

way be biz fizikçiler neymişiz be abi. sınava giren fizikçi tanıdıklarımdan düşük alan görmedim, hepsi bulundukları yerde derece yaptılar. bi ben bozdum bu işi heralde, yeniler içinde 52,899 puanla konya 16. sı (16 of 221) olarak kaldım.

fenasi' Alıntı:

Bencede bir sonuç alamazsın, çünkü;
eğitek düzeltilmiş kadro diye klavuz yayınladı
yani extradan o kontenjanlar kadar ebitefo alınacak demedi
ve kazanılmış hak diye kabul ettikleri eski ebitefolarıda, görevden alamazdı sanırım.

sanavın adı EĞİTİCİ bilişim teknolojileri ADAY ADAYI sınavıydı galiba. 50 nin üzerinde puan alınca aday mı olduk yoksa hala aday adayı mıyız. bilen var mı. Eskiler Eğitici mi yoksa aday mı ya da aday adayımı ANLAYAMADIM

Eğitek zaten sınav müracatında saçmaladı. madem kazanılmış hak niye bizlerle birlikte sınava soktu. Zaten ilk yayımlanan klavuzda eşitlik vardı. sonradan hazsızlık tarafını seçti.
Kazanılmış hakka gelince kimse kimsenin eğitici belgesi alınsın ve yırtılsın demiyor. Ama adı üstünce 6 aylık geçici görevlendirme Kadro da değil. bu nasıl kazanılmış hak oluyor. Birde illerde 50 altında alanlar puanına bakılmaksızın yerleştirilirken 50 nin çok üzerinde puan alan açıkta kalacak ve bu kişi okula gelip kendisinden daha üstün puan almış kişilere ders verecek. Vay bu ülkenin eğitiminin haline...

Arkadaşlar yaşanılan sıkıntıların farkında ve bizzat yaşayan biri olarak diyorum ki:
"ŞU ANDA GÖREVİNE DEVAM EDENLER 6 AYLIK SÜRE İLE GÖREVLENDİRİLDİLER. AYRICA SINAV ÖNCESİNDE YAYIMLANAN SINAV UYGULAMA KILAVUZUNDA, HALEN GÖREVİ YÜRÜTMEKTE OLANLARIN HAKLARININ KORUNACAĞI YAZIYORDU. MANTIK OLARAK DA OLMASI GEREKEN BUYDU ZATEN. ANCAK HAZİRAN DÖNEMİNDE GÖREVLENDİRME SÜRELERİ BİTİNCE, OLMASI GEREKEN VE MUHTEMELEN OLACAK OLAN ŞU: SON SINAVA GÖRE İL BAZINDA ESKİ YENİ AYIRDETMEKSİZİN SIRALAMALAR YAPILACAK, O SIRALAMAYA GÖRE GÖREVLENDİRMELER YAPILACAKTIR."

Lütfen daha sakin olalım akılcı düşünelim. Hiç bir mahkeme, halen görevlendirmesi süren kişilerin görevlendirmelerini neden iptal etmiyorsunuz diye yürütmeyi durdurmaz. Çünkü eski eğiticilerin sınava girmeleri zorunlu bile değildi. Girmeyenler bile var. Ama işlerine devam ediyorlar. Çünkü 6 aylığına görevi almışlar. Ama süreleri bitince işler değişir, değişmeli.
Değişmezse o zaman mahkeme vb. yollar düşünülebilir.

enginniyazi' Alıntı:
Arkadaşlar yaşanılan sıkıntıların farkında ve bizzat yaşayan biri olarak diyorum ki:
"ŞU ANDA GÖREVİNE DEVAM EDENLER 6 AYLIK SÜRE İLE GÖREVLENDİRİLDİLER. AYRICA SINAV ÖNCESİNDE YAYIMLANAN SINAV UYGULAMA KILAVUZUNDA, HALEN GÖREVİ YÜRÜTMEKTE OLANLARIN HAKLARININ KORUNACAĞI YAZIYORDU. MANTIK OLARAK DA OLMASI GEREKEN BUYDU ZATEN. ANCAK HAZİRAN DÖNEMİNDE GÖREVLENDİRME SÜRELERİ BİTİNCE, OLMASI GEREKEN VE MUHTEMELEN OLACAK OLAN ŞU: SON SINAVA GÖRE İL BAZINDA ESKİ YENİ AYIRDETMEKSİZİN SIRALAMALAR YAPILACAK, O SIRALAMAYA GÖRE GÖREVLENDİRMELER YAPILACAKTIR."

Lütfen daha sakin olalım akılcı düşünelim. Hiç bir mahkeme, halen görevlendirmesi süren kişilerin görevlendirmelerini neden iptal etmiyorsunuz diye yürütmeyi durdurmaz. Çünkü eski eğiticilerin sınava girmeleri zorunlu bile değildi. Girmeyenler bile var. Ama işlerine devam ediyorlar. Çünkü 6 aylığına görevi almışlar. Ama süreleri bitince işler değişir, değişmeli.
Değişmezse o zaman mahkeme vb. yollar düşünülebilir.

Bende eğiticiyim ve engin kardeşim gibi düşünüyorum, haziranda eski yeni herkes aynı sıraya gircek enerjinizi o zamana saklayın.

bence haziran da yapılacak görevlendirmelerde de daha önceden görevlendirilmiş olanlara öncelik tanırlar şimdi sıra gelmeyen yenilere yine sıra gelmez büyük ihtimalle...

Sallamayınız Haziranda 50 altı alan eskiler TEKAMÜL eğitimine alınacak kaynak: H.K. bilen bilir. Tabi böyle olmasını destekliyormuyum TABİ Kİ HAYIRRRR. Herkes baştan sıralanmalı ama onuda göze alamıyorlar.

Nisan ayı itibariyle yeni görev alanlar ve eski eğiticiler Temmuz görevlendirilmesinde öncelikle görevlendirilecek bana göre. Boş kalırsa diğerleri.

Elbet birgün boşalır o kontenjanlar o zamanda size gelir sıra merak etmeyin. Bende aynı sevdadayım ya bekliyoruz belki tayinleri çıkar da il kadrosuna geçeriz diye. Hayırlısı...

walla ilginc bir durum haksızlık oldugu acık boşuna şnsanlara masraf yaptırmaya gerek yok bencede yazık olmus arkadaşlar ...

bence kim hak ediyorsa o alınmalı seneye sınav yine yapılsın eger dusuk alırsak bizde elenelim

ben bu sene egitici olucam kısmetse :S

ama benden daha iyi yapacak varsa gelsin sınavdan yuksek almış hemen yerimi alabilir içim acımaz ama bole ne oldugu belirsiz bi şekilde açıkta bırakmak cok kotu :cry:

Geri