Bu haber doğru mu????

Kodla Büyü
Doğru hocam. İl Koordinatörümüz söyledi. Mayıs ayında yeni tabletler dağıtılacak dedi. Zaten alt yapı çalışmaları da tamamlandı birçok okulda. Yeni eğitim-öğretim yılında tabletli eğitime geçilir sanırım.

hocam hangi kısmı doğru mu diye sordun anlamadım. haber meb.gov.tr de yayımlanmış zaten. ha adamlar söylüyor ama bekle ki yapsınlar kısmı ise düşüncen çok yerinde. sene başında akıllı tahtalar geldi kuruldu sınıf kapıları çarpıp kırdı ikisini. teslim almadım düzelttirdim öyle aldım. yapan kişilere de dedik dinleyen yok. takip eden yok. sonrasında dolaşıp ne işe yarıyorlar diye bakan da yok. altyapı? altyapı zaten yok :) öğrenciler tenefüste kapağı yukarı kaldırıp açıp film izliyorlarmış onların işine yarıyor işte

Bence hiç gerek yok.. kendi okulum için söylüyorum maalesef o kadar söylememize rağmen öğretmen ve öğrenciler tabletleri amacı dışında kullanmayı tercih ediyorlar.. Hala tableti oyun için üretildiğini sanan büyümeyen liseliler var..

tablet başı 550 tl valla yazık çok yazık hemde:.. 700 bin * 550 tl.. bu para nerelere harcanmazdı.. öğretmene %1 deyınce yunanistan olacaz.. 550 tl bir tablete 3000 bir öğrenciye özel okula.. :verymad:

550 tl cok para ya. egitimin okadar sorunu varken tablet dagitmak cokta onemli degil. Bircok lisede duyuyoruz ogrenciler oyun oynadigi icin tabletleri okula getirttirmiyorlar mis diye

Alt yapısı düşünülmeden 2011'de nasıl tablet dağıtarak oy kazanma politikası güdüldü ise şimdi de seçime yakın yine tablet ve yanında aparatlar verilerek oy kazanmaya çalışılıyor. Yer mi Anadolu çocuğu!!

Ama sahada olan bizler için bir yararı var mı,etkin kullanılıyor mu,artıları-eksileri hesaplanmış mı? Hayır.
Seçim odaklı bir israf daha..

hükümet bizim paralarımızı halkın parasını havaya saçıyor yazıklar olsun israfa bak israf israf israf

Geri