Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

bu gün bölümümüze sınıf öğretmeni geldi ve derse girdi

Konu, 'Mevzuat-Yönetmelik' kısmında kürşad tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. kürşad

kürşad Aktif Üye

arkadaşlar böte'liler meslek liselerine atanamazken (okutabilcekleri ders yok diye) yan alanı bilişim olan ve bunun için ne yaptığı belli olmayan sınıf öğretmenlerinin meslek liselerine atanması çok ironik.
    Allah sonumuzu hayretsin.

2. aakcakaza

aakcakaza Hiperaktif Üye Hiperaktif

yuhh hakkaten.

3. zerrax

zerrax Seçkin Üye Seçkin Üye

yazık ya..

4. azaz

azaz Seçkin Üye Seçkin Üye

en zor dersleri verseydiniz. Peki özlük hakları nasıl? 29 saat ekders alabiliyor mı? Alıyorsa direk mahkemeye gidilmeli. Böteli arkadaşlara büyük saygısızlık...

5. kürşad

kürşad Aktif Üye

yok alamıyor 15 saat ek ders alabiliyor.. zaten programda 2. öğretmen olarak yerleştirmişler. biz de sınıfları bölüp kendi gurubumuzu alacağız

6. tayinci42

tayinci42 Hiperaktif Üye Hiperaktif

neresi sizin okul?

7. hasari

hasari Hiperaktif Üye Hiperaktif

Helal sana meb. :!:

8. goodielife

goodielife Seçkin Üye Seçkin Üye

verin veritabanı, programlama falan anlatsın. BT Temelleri falan vermeyin... :++:

9. tayinci42

tayinci42 Hiperaktif Üye Hiperaktif

hocam talim terbiyenin 80 sayılı kararına göre girebileceği dersler çizelgesinde girebileceği hiçbir ders yok neye göre ders dağılımını yapacaksınız. ek dersinizin azaldığından dolayı dava açmayacak mısınız?

10. enigmawall

enigmawall Aktif Üye

yok artık arkadas , hangi programlama dersini almış bu adam, hangi elektronik , mikroişlemci dersini almıs, yazıklar olsun, o belgeyi ona verenede atamasını yapanada.. :x :x :x :-1:

11. xtasy

xtasy Seçkin Üye Seçkin Üye

şu an ders verilmediği için alamıyor ama ek dersi sizinle aynı alması gerekmiyor mu? Sonuçta artık branş değişti

12. omd

omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

Bu yandala geçenlerin hepsi çok eski yılların mezunu olduğu için tahminime göre yandal olarak Bilgisayar öğretmeni olarak yazıyor diplomalarında. TTKB'ye göre de "Bilgisayar öğretmeni" teknik derslerin hepsini verebiliyordu yanılmıyorsam :) Bilgisayarın yanına Öğretim Teknolojileri gelince üvey evlat oluyoruz. Sınıfçıda Bilgisayar yazıyorsa onlar paşa çocuğu.

13. bulmaca62

bulmaca62 Üye

kararnamesini yayınla hocam atamaya aykırı ortamın gerildiği belli sölediğini kanıtlamak zorundasın

14. gmaslan

gmaslan Seçkin Üye Seçkin Üye

Elimi kalbimin üstüne koyup "All is well" diyorum.

15. bulmaca62

bulmaca62 Üye

meslek lisesi bilgisayar öğretmeni ile böte yanyana gelmez arkadaşlar 4 yıllık eğitimin neresinde meslek lisesi öğrencilerine yetecek ders alıyorsunuz mesela yeni konulan yazılım ve veritabanı için yeterliliklerini varmııı bunlar hepsi yök ün hatası

16. format_01

format_01 Aktif Üye

Bir BÖTE mezunu olarak size kesinlikle hak veriyorum. yökün hatası olabilir. kendimizi geliştirerek meslek lisesinde ders verecek duruma gelebilecek olmamıza rağmen, bu dersleri öğretmeninden almadığımız için kesinlikle size katılıyorum.

Ama birde işin diğer tarafı var. lisede türev integral anlatan bir matematik öğretmeni, ortaokulda üslü sayıyısı toplama çıkarmayı gözü kapalı yapacak olmasına rağmen ilköğretimlere atanamıyor. aynı şekilde ilköğretim matematik öğretmenide liseye. Peki ama böte mezunu meslek lsesine atanamazken neden tef mezunu hem meslek lisesine hemde ortaokullara atanabiliyor. işte bu adaletsizliği de görmeniz gerekiyor.

17. kürşad

kürşad Aktif Üye

vala bilmiyorum hocam nasıl vermişler dersleri ama okul idaresi durumu il mem'e ve bakanlığa kadar taşıyacakmış. Biz de sendikalarımızla görüşüp duruma göre dava açacağız. şimdi bimere yazıyorum akime de mi yazsam ya da hangisi daha etkili fikir verebilecek arkadaş var mı?

18. kürşad

kürşad Aktif Üye

bimere yazdım cevap gelirse buradan paylaşacağım

19. mehmetersin

mehmetersin Seçkin Üye Seçkin Üye

şöyle meslek lisesi btr den kesinlikle daha rahat değil . hele büyük bir okuldaysanız hiç hiç rahat değil. küçük bir yerdeyim ve ilköğretimden sonra yorucu ama öğretmen olduğunuzu hissediyorsunuz. ilköğretimden nasıl ne mantıkla meslek lisesine geçebilmiş bu çok saçma. buraya gelse ben ona php nesne tabanlı programlama birde web programcılığını veririm snıfıda 2 ye bölerim bak neler oluyor. bu konuda dava açılmalıdır. sanki böte mezunu arkadaşlardan çok daha yeterliymiş gibi bir durum oluşmuş çok saçma. bu böte mezunu arakdaşlar yetersiz anlamında değildi kesinlikle yanlış anlaşılmasın tef böte tartışması değil kesinlikle amacım. okula yeni geldim.3 norm var ve okulda tek başımayım dönem başında ek dersi dolmayan böte mezunu bir arkadaş varsa bizim okula gelsin diye çok ısrarcıda oldum müdürüme ama nasip değilmiş. hocam bırakmayın peşini. AA lı notlarla vermiştim görsel programlamayı falan ama 5 yıldır ilköğretimdeydim paslanmışım o sınıf öğretmenindeki ne cesaret öyle. ne günlere kaldık.

20. uyelik269

uyelik269 Aktif Üye

3 yıl meslek lisesinde çalışmış bir böteli olarak kesinlikle sözlerinize katılmıyorum. Elektronik dersleri hariç bütün derslere girip rahat rahat dersimi verdim. Neye dayanarak hangi üniversitenin müfredatına göre bunları söylüyorsunuz anlam veremedim.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal