bu gün bölümümüze sınıf öğretmeni geldi ve derse girdi

Kodla Büyü

kürşad

Aktif Üye
arkadaşlar böte'liler meslek liselerine atanamazken (okutabilcekleri ders yok diye) yan alanı bilişim olan ve bunun için ne yaptığı belli olmayan sınıf öğretmenlerinin meslek liselerine atanması çok ironik.
Allah sonumuzu hayretsin.

en zor dersleri verseydiniz. Peki özlük hakları nasıl? 29 saat ekders alabiliyor mı? Alıyorsa direk mahkemeye gidilmeli. Böteli arkadaşlara büyük saygısızlık...

yok alamıyor 15 saat ek ders alabiliyor.. zaten programda 2. öğretmen olarak yerleştirmişler. biz de sınıfları bölüp kendi gurubumuzu alacağız

kursad' Alıntı:
yok alamıyor 15 saat ek ders alabiliyor.. zaten programda 2. öğretmen olarak yerleştirmişler. biz de sınıfları bölüp kendi gurubumuzu alacağız

neresi sizin okul?

verin veritabanı, programlama falan anlatsın. BT Temelleri falan vermeyin... :++:

hocam talim terbiyenin 80 sayılı kararına göre girebileceği dersler çizelgesinde girebileceği hiçbir ders yok neye göre ders dağılımını yapacaksınız. ek dersinizin azaldığından dolayı dava açmayacak mısınız?

yok artık arkadas , hangi programlama dersini almış bu adam, hangi elektronik , mikroişlemci dersini almıs, yazıklar olsun, o belgeyi ona verenede atamasını yapanada.. :x :x :x :-1:

kursad' Alıntı:

şu an ders verilmediği için alamıyor ama ek dersi sizinle aynı alması gerekmiyor mu? Sonuçta artık branş değişti

Bu yandala geçenlerin hepsi çok eski yılların mezunu olduğu için tahminime göre yandal olarak Bilgisayar öğretmeni olarak yazıyor diplomalarında. TTKB'ye göre de "Bilgisayar öğretmeni" teknik derslerin hepsini verebiliyordu yanılmıyorsam :) Bilgisayarın yanına Öğretim Teknolojileri gelince üvey evlat oluyoruz. Sınıfçıda Bilgisayar yazıyorsa onlar paşa çocuğu.

kararnamesini yayınla hocam atamaya aykırı ortamın gerildiği belli sölediğini kanıtlamak zorundasın

meslek lisesi bilgisayar öğretmeni ile böte yanyana gelmez arkadaşlar 4 yıllık eğitimin neresinde meslek lisesi öğrencilerine yetecek ders alıyorsunuz mesela yeni konulan yazılım ve veritabanı için yeterliliklerini varmııı bunlar hepsi yök ün hatası

bulmaca62' Alıntı:
meslek lisesi bilgisayar öğretmeni ile böte yanyana gelmez arkadaşlar 4 yıllık eğitimin neresinde meslek lisesi öğrencilerine yetecek ders alıyorsunuz mesela yeni konulan yazılım ve veritabanı için yeterliliklerini varmııı bunlar hepsi yök ün hatası

Bir BÖTE mezunu olarak size kesinlikle hak veriyorum. yökün hatası olabilir. kendimizi geliştirerek meslek lisesinde ders verecek duruma gelebilecek olmamıza rağmen, bu dersleri öğretmeninden almadığımız için kesinlikle size katılıyorum.

Ama birde işin diğer tarafı var. lisede türev integral anlatan bir matematik öğretmeni, ortaokulda üslü sayıyısı toplama çıkarmayı gözü kapalı yapacak olmasına rağmen ilköğretimlere atanamıyor. aynı şekilde ilköğretim matematik öğretmenide liseye. Peki ama böte mezunu meslek lsesine atanamazken neden tef mezunu hem meslek lisesine hemde ortaokullara atanabiliyor. işte bu adaletsizliği de görmeniz gerekiyor.

vala bilmiyorum hocam nasıl vermişler dersleri ama okul idaresi durumu il mem'e ve bakanlığa kadar taşıyacakmış. Biz de sendikalarımızla görüşüp duruma göre dava açacağız. şimdi bimere yazıyorum akime de mi yazsam ya da hangisi daha etkili fikir verebilecek arkadaş var mı?

şöyle meslek lisesi btr den kesinlikle daha rahat değil . hele büyük bir okuldaysanız hiç hiç rahat değil. küçük bir yerdeyim ve ilköğretimden sonra yorucu ama öğretmen olduğunuzu hissediyorsunuz. ilköğretimden nasıl ne mantıkla meslek lisesine geçebilmiş bu çok saçma. buraya gelse ben ona php nesne tabanlı programlama birde web programcılığını veririm snıfıda 2 ye bölerim bak neler oluyor. bu konuda dava açılmalıdır. sanki böte mezunu arkadaşlardan çok daha yeterliymiş gibi bir durum oluşmuş çok saçma. bu böte mezunu arakdaşlar yetersiz anlamında değildi kesinlikle yanlış anlaşılmasın tef böte tartışması değil kesinlikle amacım. okula yeni geldim.3 norm var ve okulda tek başımayım dönem başında ek dersi dolmayan böte mezunu bir arkadaş varsa bizim okula gelsin diye çok ısrarcıda oldum müdürüme ama nasip değilmiş. hocam bırakmayın peşini. AA lı notlarla vermiştim görsel programlamayı falan ama 5 yıldır ilköğretimdeydim paslanmışım o sınıf öğretmenindeki ne cesaret öyle. ne günlere kaldık.

bulmaca62' Alıntı:

3 yıl meslek lisesinde çalışmış bir böteli olarak kesinlikle sözlerinize katılmıyorum. Elektronik dersleri hariç bütün derslere girip rahat rahat dersimi verdim. Neye dayanarak hangi üniversitenin müfredatına göre bunları söylüyorsunuz anlam veremedim.

bulmaca62' Alıntı:
Alın o zaman size Sınıf öğretmeni....

uyelik269' Alıntı:
bulmaca62' Alıntı:

3 yıl meslek lisesinde çalışmış bir böteli olarak kesinlikle sözlerinize katılmıyorum. Elektronik dersleri hariç bütün derslere girip rahat rahat dersimi verdim. Neye dayanarak hangi üniversitenin müfredatına göre bunları söylüyorsunuz anlam veremedim.

doğrudur hatta gerekirse fark dersleri verilip meslek lisesinede atanabilmelisiniz kanımca.ilkokuldan sınıf öğretmeni gelmesi saçmalığın daniskası. ama meslek lisesinde veya teknik lisede okumuş olmanında kazandırdıkları var insana birazda. başınızda idealist öğretmenleriniz olunca zaman bol olduğu için kod yazmakla kalmayıp bolca değişik uygulamalar yapıyorsunuz. eğe yapmaktan elektrik devrelerine (motorlarıda dahil) elektronik devrelere (plc + devre tasarlayıp lehimleyip çalıştırmak dahil+mikrodenetleyici) ekstradan şeyler görebiliyorsunuz. diğer derslerde sorun olmuyor. elektrik elektronik bilgisayar telekominikasyon ne olsa az biraz bilginiz oluyor.açıkça üniversite eğitimini liseyle karşılaştırınca çok boş bulduğumu söylemeliyim ne yazık ki hayal kırıklığıydı birazcık. tabi meslek lisesine gitmeyip ardından tefi kazananlarda garip bir durum oluşturuyor.

bence ellerinde kalan sınıf öğretmenlerini eritmeye çalışıyorlar çünkü 4+4+4 ten sonra bir çok sınıfçı arkadaş okullarında norm fazlası durumuna düştü. ama bu şekilde kendi aldıkları kararlara ters düşerek (ttkb 80 sayılı kararı) yapmaları çok vahim. neden yapıldı kim yaptı bilmyorum ama kafası çalışan birinin yapmadığı kesin bu işi.

Sınıfçı arkadaşları da çok suçlamamak lazım hocam. Adamlara hak verilmiş onlarda kendilerini sağlama almaya çalışıyorlar doğal olarak. Aynen bazı arkadaşlarımızın teknoloji tasarıma geçmesi gibi... Bu işi yapanlar onları eritmek için yaptılar bu iş ama garibim ilköğretim ve lise öğrencileri eriyecek. Adam 20 senelik öğretmen, ilköğretim matematiğe, fen ve teknolojiye, fiziğe, kimyaya, matematiğe, edebiyata, ingilizceye, bilgisayara :oops: geçmiş. Dersine girdiği çocuklara yazık olacak Ama dediğim gibi kesinlikle sınıf öğretmeni arkadaşlar suçlu değil.

solomonte' Alıntı:
Yan alan, yan dal diye diye ortada ne dal kaldı ne kol... Şahış rastgele bir yan alan almış, bir bakmışsın beden eğitimine geçmiş, bir bakmışsın müzik öğretmenliğine geçmiş, bir bakmışsın ortaöğretim matematik öğretmenliğine geçmiş. Hani nerede alan bilgisi ve yeterliliği, hani nerede o öğretmenlikler için o yetenekler? Şahıs tutmuş 10-15 yıl sonra alan değişikliği yapıyor... Her öğretmenliğe yan alan verilmesi çok yanlış bir uygulamadır. Bugün de böyle bir uygulama yapılarak kadroların hak etmeyenlere verilmesi daha da yanlış bir uygulamadır.

kesinlikle haklısınız sayın hocam

hep söylediğim gibi bu alan değişikliği ,Türkiye'de öğretmenlerin sınıfta duracak çoban olarak görüldüğünün kanıtıdır.

aynen bakanda çıksın öğretmenlere alan sınavı yapacaz yok şöyle zorlaşıyor öğretmenlik böyle zorlaşıyor... çok da zor değilmiş değilmi diplomaya yazılan bir cümle herşeyin üstündeymiş kimse hikaye okumasın.. ne biliyim açsın branş değişikliği klavuzunu flan okusun..

bulmaca62' Alıntı:
kararnamesini yayınla hocam atamaya aykırı ortamın gerildiği belli sölediğini kanıtlamak zorundasın
arkadaş haklı bende sınıf öğretmeniyken bilgisayar öğretmenliğine hem de meslek lisesine atananı biliyorum

Geri