Bu etkinlik bir derste yapılır mı?

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Voleybol Takımı- Parfüm yapıyorum- Tarlanın Alanını Bulalım

Bu etkinliğe 1 ders saati verilmiş. Bu etkinliğin 1 ders saatin de yetişme imkanı var mı?

Ben anlatıyorum nasıl yapıldığını sonra formülleri giriyorum. Çocuğa izin veriyorum yapmaya başlayın diyorum. Kardeş çocuk bu tabloyu bir ders saatinde zor çiziyor hatta çizemiyor. Sanırım ben bu etkinliği 3 ders saatine yayacağım. :)

Ben bütün etkinlikleri ya kısaltıyorum yada dediğiniz gibi yayıyorum. Yapacak birşey yok. Her okulun seviyesi aynı değil.

Bu seneki kitapları sevmedim etkinlikler ağır ve anlaşılır değil.

bende şu anda aynı uygulamadayım. yaklaşık 30 dk a sürüyor yapmaları, ama size tavsiyem asistan tayin etmenizdir. her sınıfta mutlaka diğerlerine nazaran daha çabuk anlayan ve bilgisayarla daha tanışık öğrenciler var. bu öğrencilerin yaptıklarına birebir yardım ederek aynısını yapmalarını sağlıyoruz. daha zeki ve becerikli oldukları için 1 anlatımda anlıyorlar. sonra onları sınıfa dağıtıyorum. diyorum ki arkadaşının yerine yapma benim sana yaptığım gibi nasıl yapması gerektiğini anlat. böylelikle 4 kişi aynı anda hataları düzeltmiş oluyoruz. son 10 dk.lık kısımda ise toparladıkmı tamamdır. eğer bu şekilde yapmazsanız 1 derste hiç bir şey yetişmez. sınıfın içinde dolanır durursunuz.

suckan10' Alıntı:
bende şu anda aynı uygulamadayım. yaklaşık 30 dk a sürüyor yapmaları, ama size tavsiyem asistan tayin etmenizdir. her sınıfta mutlaka diğerlerine nazaran daha çabuk anlayan ve bilgisayarla daha tanışık öğrenciler var. bu öğrencilerin yaptıklarına birebir yardım ederek aynısını yapmalarını sağlıyoruz. daha zeki ve becerikli oldukları için 1 anlatımda anlıyorlar. sonra onları sınıfa dağıtıyorum. diyorum ki arkadaşının yerine yapma benim sana yaptığım gibi nasıl yapması gerektiğini anlat. böylelikle 4 kişi aynı anda hataları düzeltmiş oluyoruz. son 10 dk.lık kısımda ise toparladıkmı tamamdır. eğer bu şekilde yapmazsanız 1 derste hiç bir şey yetişmez. sınıfın içinde dolanır durursunuz.
+ aynen bende öyle yapıyorum ve daha çabuk bitiyor. değilse çok yoruluyorum 1 derste tüm enerjim bitmiş oluyor

Bende öyle yapmaya çalışıyorum ama bu etkinlik mümkün değil yetişmez. Anlatmak için anlatmanın da bir mantığı yok.

ben bu etkinlikleri hep iki haftaya yayıyorum. ilk hafta tabloları hazırlıyorlar. sonrakı hafta formul/hesaplama kısmını yapıyoruz. parfüm yapıyorum a isminden dolayı bir heves başladılar. ne kadar sıkıcı oldugunu görünce zar zor bitirdiler...onumuzdekı hafta tarla alanındayız. bakalım nasıl yapacaklar? :)

hasari' Alıntı:
Bende öyle yapmaya çalışıyorum ama bu etkinlik mümkün değil yetişmez. Anlatmak için anlatmanın da bir mantığı yok.

hocam yanlış anladınız sanırım. öğrencilerin en büyük sıkıntısı bu tür anlatımlarda biçimsel kısmı hazırlaması. Eğer öğrenciler biçimsel kısmı ne kadar çabuk ve doğru olarak bitirirse bizim asıl anlatılması gerekeni anlatmaya daha çok vaktimiz kalır. benim demek istediğim buydu. bunun yanı sıra elbetteki 10 bilgisayarla 30 kişiye bu 1 derste yetiştirilemez. yada tek tek ilgilenerek mümkün değil. benim lab'ımda 30 bilgisayar ve 25 öğrenci var. hangar gibi alan. dolayısı ile bekara karı boşamak kolay oluyor diyebilirsin ama asistan uygulaması gerçekten işe yarıyor. saygılar hasari hocam.

Kitaba bağlı ders işlemeyerek ben mi hata yapıyorum acaba? Bizim öğrencilerin seviyeleri çok düşük.

suckan10' Alıntı:
hasari' Alıntı:

hocam yanlış anladınız sanırım. öğrencilerin en büyük sıkıntısı bu tür anlatımlarda biçimsel kısmı hazırlaması. Eğer öğrenciler biçimsel kısmı ne kadar çabuk ve doğru olarak bitirirse bizim asıl anlatılması gerekeni anlatmaya daha çok vaktimiz kalır. benim demek istediğim buydu. bunun yanı sıra elbetteki 10 bilgisayarla 30 kişiye bu 1 derste yetiştirilemez. yada tek tek ilgilenerek mümkün değil. benim lab'ımda 30 bilgisayar ve 25 öğrenci var. hangar gibi alan. dolayısı ile bekara karı boşamak kolay oluyor diyebilirsin ama asistan uygulaması gerçekten işe yarıyor. saygılar hasari hocam.
:)

suckan10' Alıntı:
:++: evet ben de ancak bu şekilde yarım yamalakta olsun yapıyorum

Yeni kitaplar çooooooookk kötü

Neler Öğrendim'de birçok hata var. Yazım yanlışı da değil. Bildiğin yanlış!

Uygulamalar yanlış ve özensiz.

Excelde ortalamayı (A1+B1+C2+D+2)/4 diye hesaplayan kitaptan ne beklenir!!!

Ben yapabildiğimi sınıfta yapıyorum. Kalanını çocuklara ödev olarak veriyorum. Mail adresime gönderiyorlar. Tabii yaptırım yok. Çocuk ilgili ise gönderiyor. %30 gibi bir sayı ödevi gönderirse başarı sayıyorum kendimce...

hasari' Alıntı:

formülün mantığını anlamaları için temelden matematik anlatmak lazım. bir sayının yüzdesini hesaplayabilen 7. sınıflarda koca sınıfta 1-2 kişi çıkıyor o da baya düşündükten sonra.

zilal' Alıntı:
hasari' Alıntı:

formülün mantığını anlamaları için temelden matematik anlatmak lazım. bir sayının yüzdesini hesaplayabilen 7. sınıflarda koca sınıfta 1-2 kişi çıkıyor o da baya düşündükten sonra.
Evet işin matematiksel boyutu da var. :)

Geri