Bu Efekti Nasıl Yaparım

Kodla Büyü

xapex

Süper Üye
Süper Üye
arkadaşlar resimdeki gibi bir efekti oluşturmamı sağlayan bir action yada filter varmı?
yada nasıl yapabilirim acaba???

Hazır Actionlar olacaktı.
Normal yoldan yapılışını anlatabilirim. Resmi ilgili yerden ikiye bölün farklı katmanlara alın sonra katmanı seçin Photoshop menüsünden düzenleden dönüştüre gel burdan perspektifi seç ve ekranında perspektifini ayarla. İki resim parçasını doğru perspektifler verdikten sonra katmanları bileştir ardından gölge ekle.
Köşeye parlaklık vermek için yumuşak fırçayla aracıyla düz bir çizgi çiz ve komunu ayarla.

Uğraş yapamazsan resmi ekle ps birşeyler yapmaya çalışalım. :)

resmi istediğiniz zemine, filter-vanishing point(ufuk noktası) komutunu kullanarak istediğiniz şekilde yerleştirebilirsiniz.

dediğin şekilde çok mantıklı hasari hocam, peki bunun action'u varmı?
word de nasıl yapılabiliyor hocam anlatırmısınız?
ozgurgitarim hocam vanishing point kullanımı hakkında kısaca bilgi verirmisin,daha önce hiç bunu kullanmamıştım. denedim ama hiçbir sonuç alamadım.

filter vanishing point komutundan önce, içe yapıştırılacak olan resim hafızaya alınmalıdır.

istanbul resmini hafızaya alarak, daha sonra sizin verdiğiniz resim 2 üzerinde filter-vanishing point komutunu verdim.

etkin olan araçla resim üzerinde referans noktaları belirlersiniz ve daha sonra bu noktaların içerisine perspektif kurallarına uygun olarak resminizi yapıştırırsınız.

resim 2'nin kenar noktalarını create plane tool aracı ile oluşturdum.
ardından ctrl+v ile istanbul resmini vanishing point arayüzüne aldım.

resmi taşıyarak referans noktalarının içerisine kaydırdım.gerisini photoshop hallediyor zaten.

Ekli dosyalar

• istanbul.png
    istanbul.png
    227.3 KB · Görüntüleme: 3,191
çok teşekkür ederim hocam ama bana baya bi karışık geldi. daha önce kullanmadığımdan olsa gerek.
hasari hocamın dediği manuel yöntem daha kolay.
peki hasari hocam bunun action'u yada filtresi varmı elinde?

yüksek çözünürlüklü resimlerde sıkıntı oluyor hocam wordde

teşekkür ederim hasari hocam ama dediğim gibi sadece photoshop için lazım. bu nedenle özellikle action yada filtre arıyorum

xapex' Alıntı:
teşekkür ederim hasari hocam ama dediğim gibi sadece photoshop için lazım. bu nedenle özellikle action yada filtre arıyorum
Actionlara pek ilgili değilim bu yüzden daha önce indirdiğim yok ama eğer rastlarsam buraya eklerim.
Manuel yapmak istersen resmi buraya ekle birşeyler yapmaya çalışalım. :)

Arkadaşların dediği gibi wordede benzer etki yaratan efektler var.

Ekli dosyalar

• ata.jpg
    ata.jpg
    440.5 KB · Görüntüleme: 2,339
Geri