Bu bağlantı güvenilir değil sorunu

Kodla Büyü

patlıcan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar okulda bütün bilgisayarlarda yaygın olarak mozilla kullanıyoruz. Yaklaşık 2-3 haftadır mozilla ile google, yandex, yahoo gibi arama motorlarına girmek istediğimizde uyarı olarak "bu bağlantı güvenilir değil" uyarısı ile karşılaşıyoruz. Bu ekranda tehlikenin farkındayım deyip birkaç adımda arama motorunu ancak açıyoruz. Diğer browser programlarda herhangi bir sorun olmuyor. Sorun bilgisayarda değil sanırım çünkü bütün bilgisayarlarda aynı sorunu yaşıyoruz. İnternette bir arkadaş bu tür sorunların tp link modemlerde görüldüğünü belirtmiş ve birkaç öneri sunmuş fakat onun dediklerini yapmama rağmen sorun hala devam ediyor. Arama motorlarına sürekli ihtiyaç duyuyor arkadaşlar. Sorun sadece google da olsa arama motorunu değiştiririz ama bütün arama motorlarında oluyor. Diğer sitelerde sorun yok. Bir çözüm bulamadım var mıdır yardımcı olabilecek bir babayiğit?

Ekli dosyalar

• 12345.JPG
    12345.JPG
    31.6 KB · Görüntüleme: 6,718
Hocam sertifika yükledinizmi okuldaki tüm pclerinize sertifika yüklü ikenmi veriyor bu hatayı ??

Tarih ve Saatiniz Doğru İse Hocam bir de şu yolu deneyin Ayarlar>Seçenekler>Gelişmiş>Ağ>Ayarlar>Bu Ağın Vekil Sunucu Ayarlarını Kendiliğinden Tanı Tıklayıp tamam dedikten sonra sanırım sorununuz ortadan kalkar...

sinek101' Alıntı:
Hocam sertifika yükledinizmi okuldaki tüm pclerinize sertifika yüklü ikenmi veriyor bu hatayı ??

Evet bilgisayarlara sertifika yükledim. Siz söyleyince dikkatimi çekti, sanırım sertifika yükledikten sonra oldu. Çünkü böyle bir sorunla daha önce karşılaşmamıştık. Bu arada bütün bilgisayarların saati ve tarihi güncel.

Tarih ve Saatiniz Doğru İse Hocam bir de şu yolu deneyin Ayarlar>Seçenekler>Gelişmiş>Ağ>Ayarlar>Bu Ağın Vekil Sunucu Ayarlarını Kendiliğinden Tanı Tıklayıp tamam dedikten sonra sanırım sorununuz ortadan kalkar...

sinek101' Alıntı:

Dediğiniz şeyleri yaptım ama düzelmedi.

Bu bağlantı güvenilir değil Sorunu ve kesin Çözümü

1. Adım: İlk olarak Windows saat ayarlarınızın güncel olduğunu kontrol edin. Ve her ihtimale karşı tekrar güncelleme yapın. Sağ alt köşede saat ve tarih sekmesine tıklayın. Çıkan kutucukta tarih ve saat ayarlarını değiştir linkine kısmına tıklayın. Sonrasında "İnternet saati " simgesine tıklayın ve açılan ekranda ayarları değiştire tıklayın. En son işlem olarak şimdi güncelle butonuna tıklayın ve saat güncellenecektir. Bu sorununuzu çözemediyse 2. adıma geçiyoruz

2. Adım: Çok büyük ihtimalle virüs yazılımlarınızdan olabilir. Örnek olarak Avast, Nod32 gibi antivirüs programınız çalışıyorsa devre dışı bırakıp çerezleri silerek tarayıcınıza giriş yapın. Bu şekilde de sorun devam ediyorsa 3. adıma geçelim.

3 Adım:

* Denetim Masasına gidin,
* Ağ Ve Internet Bağlantıları Seçeneğine kısmına girin.
* karşınızda ki kutucuğa Sayfada İnternet Seçenkeleri'ne Tıklayınız
* Bundan sonra ekrana gelen Sayfada GELİŞMİŞ'e Tıklayın
* Burada Proxy İle Yapılan Bağlantılarda HTTP 1.1'i Kullan Kutucuğu büyük ihtimal işaretli olacak bu kaldırın ve tamam diyin aşağıdaki ekrandaki gibi sonra tamam diyin ve sorununuz büyük oranda düzelmiş olacaktır.

4. Adım:

Tarayıcınızın ayarlarını sıfırlayın veya yeniden yüklemeyi deneyin. Buda işe yaramazsa 5. adım ile bunu halletmeyi çalışacağız.

5. Adım: Seçenek Firefox -> Seçenekler kısmından devam ederek Gelişmiş -> Ağ >> Ayarlar -> Bu ağın vekil sunucu özelliklerini kendiliğinden tanı bölümünü işaretleyip tamam diyin.

6. Adım: Bağlantı güvenilir değil hatası bazı modemlerde olabilir. Örnek olarak "TP-LINK" modem kullanıyorsanız bu sorunla denk gelme olasılığınız yüksek. Bunun için yapmanız gereken "modem arayüzüne girin 'http://192.168.1.1/login.htm' LAN bölümündeki DNS ayarlarını Otomatik yaparak bu sorunu çözebilirsiniz.

Alıntıdır...

Hocam birde bunları deneyim inşallah çözersiniz...

Arkadaşlar mozilla nın kendi üzerinden sertifika yüklenmesi gerekiyor.sertifika.meb.gov da açıklaması var.

Mozilla da seçenekler-gelişmiş-sertifikalar-sertifikaları göster-yetkili içeri aktar dan yüklemeniz lazım.

Bende de bugün çıktı bu hata. Saat doğru, sertifika yüklü. Bugüne kadar herh angi bir sorun olmamıştı. Kaldırıp tekrar kurdum sertifikayı ama sorun devam ediyor.

Kod:
Bu site güvenli bağlantı sağlayamıyor

www.google.com.tr giriş sertifikanızı kabul etmedi veya giriş sertifikanızın son kullanım tarihi geçmiş olabilir.
Sistem yöneticisiyle iletişime geçmeyi deneyin.
ERR_BAD_SSL_CLIENT_AUTH_CERT

http yapınca chromedan giriyor. explorer hiç girmiyor.

Sitelerin adresini doğrudan yazınca giriyor.

Windows 7 bilgisayar.

Var mı çözüm öneri olan arkadaşlar?

Geri