Bu Asus Notebook Nasıl Sizce ?

Kodla Büyü
işletim sistemi yüklü olanları daha pahalı bu model için aslında.free dos olduğu için düşünüyorum bir de asus olduğu için.başka bir marka olarak belki daha ucuzu bulunabilir gerçi ama marka iyi olsun istiyorum

Gayet güzel bir bilgisayar. Vatanda aynı seri %25 indirime girdiğinde bile 2300 TL dolayında. Gerçi o da işletim sistemi farkı...

Bluetooth yok. Bu parayı gözden çıkardıysan bence Dell bilgisayarlara da bakabilirsin.

bluetooth illaki vardır ben olmama gibi bir ihtimali düşünmüyorum açıkçası ama yarın arayıp soracağım zaten detaylı olarak özelliklerini.o özelliği belki yanlış yazmışlardır diye düşünüyorum ama olmama ihtimalide var tabiki

Hadi bluetooth aygıtı da harici benden olsun 10 lira :D Etti mi sana 2.200 lira :)

SSD olmayan bir bilgisayar artik alinmaz
hele bu kadar para veriyorsan

Piyasada Asus N Serisi kadar kaliteli notebook nadir hocam benim N serisi var 4. yılına giriyor nazar değmesin hiç bir sıkıntı yok. ileriye yönelik bir yatırım olur.

Ekran kartına dikkat et, o kadar para veriyorsun. Bence o siteye de çok guvenme, ürün özelliklerinde bile hdd 1Tb dem
iş, üstte 750gb diyor...

Geçen gün baktığımda stoklarında yoktu,haber ver seceneği mevcuttu,onu işaretleyince bugün mail geldi stoklarımıza eklenmiştir diye.yani N56VM serisinin belki farklı bir varyasyonu olabilir diye düşünüyorum daha arayıp sormadım.ekran kartına da gelince GT 650 tipi bir ekran kartı baktım aynı modelin 2500 üstü yaklaşık.Başka markaların belki vardır ama işte markanın sağlam olmasına dikkat etmeye çalışıyorum açıkçası.Peki sizlerin önerebileceği bir notebook varsa bakabilirim arkadaşlar

SSD harddiskli olanlarda biraz daha fiyat farkı olabiliyor.yaygın olarak daha kullanıma geçmediğinden dolayı olsa gerek.başka sistem önerisi olan arkadaşlarımız varsa eğer dinlemedeyim :)

CeM_G' Alıntı:
http://www.istanbulbilisim.com.tr/n...atlari-notebook-taksit-avantajlari,36298.html

arkadaşlar bu loptop hakkında bi fikir verebilirmisiniz.sizce fiyat performans olarak dayanıklılık olarak ve özellikleri nasıldır? birde sizlerin fikrini sormak istedim

bence çok güzel bi bilgisayar hafta sonu teknosada aynı bilgisayarın Microsoft Windows 7 Home Premium yüklü olanı vardı 2380 tl idi ve bir günlük indirim yapmışlar şuandaki fiyatı 2800 olmuş. kasa olarak çok sağlam duruyo.
arkadaşın dediği SSd olsa daha iyi ama o zamanda fiyat çok artıyo bence alınabilecek 3. nesil işlemci İ7 olarak çok güzel bir bilgisayar

Bilgisayar gerçekten çok güzel, asus'un kalitesi de tartışılmaz. Ancak bu fiyata ssd'siz bir bilgisayar gereksiz olur kanaatindeyim. İşyerimdeki ssd'li core2duo'lu bilgisayarım evdeki ssd'siz i5 2500k olan bilgisayarımdan kat kat hızlı. SSD okuma yazma hızı 500MB/sn, diğeri en fazla 100MB/sn...

bendeki masaüstü i5-2500k 3.3 ghz 8gb ram 6600gtx-ti ekran kartı ocz agility 3 120gb ssd tabi bu lapropla karşılaştırmıyom ama ssd çok güzel çok gerekli bir ürün. 25 saniyede pc açılıyor. açılışı full şişirsem bile çokta değişen bişey yok hatta bir ara testini bile yapmıştım akla gelmeyecek ne var ne yoksa şişirdim 50 saniyede açılmıştı . o yüzden bence laptopun özellikleri çok şahane SSD olmazsa kendini gösteremez ..

SSD farkını tercih edilme sebebini anlayabiliyorum fakat SSD li olanlarında bazı özellikleri daha düşük,SSD olmayanlar da bu şekilde.karar veremedim şu aşamada aslında.2000 üstünede çıkmayı istemiyorum aslında ama 180 tl lik farkı göz ardı ettim birazcık.aynı özelliklere sahip K55VM serisi vardı 1900tl ama stokta yoktu şu an.bende N56 serisi olduğu için buna yönelmiştim.yani bu fiyat ve özelliklere SSD li br notebook bulursam alırım tabiki

tdepkamil' Alıntı:
Bilgisayar gerçekten çok güzel, asus'un kalitesi de tartışılmaz. Ancak bu fiyata ssd'siz bir bilgisayar gereksiz olur kanaatindeyim. İşyerimdeki ssd'li core2duo'lu bilgisayarım evdeki ssd'siz i5 2500k olan bilgisayarımdan kat kat hızlı. SSD okuma yazma hızı 500MB/sn, diğeri en fazla 100MB/sn...

arkadaşım SSD harddisklerin kapasitesi düşük eğer bu bilgisayara 128 hdd taksak kendi hdd devre dışımı kalıyor. eğer öyleyse okendi hdd sini nerde kullanabiliriz

bu bilgisayarın aynısını yaklaşık bir ay önce bizde aldık. freedos fiyatı uygun. biz windows 7 li aldık 2,300 gibi bir fiyata. süper bir bilgisayar .yalnız içindeki 1 tb harddisk i ssd ile değiştirdik. birgisayarın hızı en az5 katı arttı.

biraz bekledim kampanya olmasını bekledim ve teknosadan Asus N56VZ-4257H serisi notebook aldım 2365 tlye. i7 3630QM, 16GB ram, 1TB hasrddisk, Nvidia GT650M ekran kartı mevcut. Onumu alayım bunumu alayım derken gittim aldım geldim ve artık düşünmüyorum :D

CeM_G' Alıntı:
biraz bekledim kampanya olmasını bekledim ve teknosadan Asus N56VZ-4257H serisi notebook aldım 2365 tlye. i7 3630QM, 16GB ram, 1TB hasrddisk, Nvidia GT650M ekran kartı mevcut. Onumu alayım bunumu alayım derken gittim aldım geldim ve artık düşünmüyorum :D

:) bu makinenın kanadı da vardır.
ne yapıcan bununla sen

ben senin yerinde olsam bu kadar özellikli makine alacağıma mac alırdım dostum
neticede 4-5 sene sonra hepsinin ömrü doluyor.

MAC bana değil sana lazım kardeşim aslında :D ya ben bayağıdır bekliyordum, gecen hafta bir baktım teknosada turuncu indirime girmiş. ben 2000 tl ye kadar bakıyordum ama bunu görünce zaten taksit yaptıracağım dedim 300 tl fazla vermiş oldum. Alınmış alınmıştır, alana kadar göbeğin çatlıyor karar veremiyorsun, hele benim gibi ilk notebook alıyorsan :D bende alırken biraz yüksek özellikli olsun falan derken buna rastladım, daha da düşüneceğime gittim aldım. Win 8 var içinde birde, o da güzel olmuş :D

Kafamı taşlar vuruyorum nasıl kaçırdım ben bu fırsatı :verymad: :verymad: :verymad:

Geri