Bu ara neye yatırım yapmalı ?

Kodla Büyü

otherm

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar arabamı sattım onun parası elimde bu ara almayı da düşünmüyorum. Onu neye yatırmalıyım, sizce dolar alsam paramı korumuş olurmuyum ? Ne tavsiye edersiniz. Şu ortamda ne yapacağımı şaşırdım. Altın çok yükseldi, dolarda öyle Euro ya güvenmiyorum. Tavsiyelerinize çok ihtiyacım var...

İki haftada 2500 TL ilk bitcoin aldim yeni bozdurdum paraya ihtiyacim olduğuiiçin.150 tTL kar yaptim..bu ara biraz yükseldi takip edip ddüşünce tekrar BTC alicam.

otherm' Alıntı:
Arkadaşlar arabamı sattım onun parası elimde bu ara almayı da düşünmüyorum. Onu neye yatırmalıyım, sizce dolar alsam paramı korumuş olurmuyum ? Ne tavsiye edersiniz. Şu ortamda ne yapacağımı şaşırdım. Altın çok yükseldi, dolarda öyle Euro ya güvenmiyorum. Tavsiyelerinize çok ihtiyacım var...

Hocam tek araca değilde sermayeyi 3,4 parça halinde kullanabilirsiniz? Örneğin; %20 altın %50 dolar %30 euro gibi. Para uzun süre lazım değilse dövizler arası, altından dövize, dövizden TL'ye ya da tersine geçiş yapabilirsiniz. Ancak tavsiye noktasında herhangi bir fikrim yok.

dehencan' Alıntı:
hocam yaza kadar beklersen borsaya gir. Tavsiyem Tümosan motor.
hocam borsaya şimdiye kadar hiç bulaşmadım önceleri altın alıp satıyordum son 1 yıldır dolar ama borsayıda denemek istiyorum dolar bazen ters köşe yapabiliyor şöyle 1 yıl içinde kar yapabileceğim güvenilir bi hisse olursa girmeyi düşünüyorum tümosan motor bist30 hisselerinden mi onların daha güvenilir olduğunu duymuştum dediğim gibi borsa konusunda pek bilgim yok

bu sene borsa sakat hocam uzak durun orta ve uzun vadede altın tavsiye ederim alış fiyatı önemli değil!

döviz bu ara baya hareketli kısa vadede hatta günlük kar elde edilebilir, ancak iyi takip etmek lazım, bankaların internet şubeleri üzerinden al sat yapabilirsiniz

ben 4.5 yıl önce altına yatırım yapmıştım. 101 liradan almıştım.ani yükseliyordu altın. 1 ay içinde 108 e kadar çıktıydı.sonra ani düşüse başladı ve 85 civarında seyretti 4 yıl boyunca kar etmeyi geçtim zarar etmeyim dedim 101 olduğu an bozduracam dedim ve geçen nisan gibi 101 oldu bozdurdum.4 yılda 0 kar. bidaha altına yatırım yapmadım şimdide 117 olmuş gülermisin ağlarmısın :)

Biraz klişe olacak ama bu ara "İNSANA" yatırım yapmak gerekli gibi :)
Bu şekilde uzuuuun vadede her alanda karlı çıkacağımızdan şüphem yok :)

3-5 kuruş nakitim var, ama para konusunda korkak birisi olduğum için bir şeye yatırım yapmayı düşünmüyorum. Az bir miktar da altınım var, o da kasada bekliyor. Onu da bozdurmayı düşünmüyorum. Size de naçizane tavsiyem; kaybettiğiniz taktirde canınızı yakmayacak risk alın. Otomobil piyasasının bir süre daha kar getireceğini düşünüyorum, ortalama 50 bin liraya alacağınız bir araba her sene 3-4 bin lira üstüne koyacaktır. Bu da yıllık ortalama %6 - %8 kazanç yapar. Bence yeterli seviyede bir kar.

Dolar düşük sayılır su sıralar dünya piyasasinda, eur/USD paritesi düşerse eur dolar arasında geçişler yapabilirsin orta vadeli islemlerde

orlin' Alıntı:
ben 4.5 yıl önce altına yatırım yapmıştım. 101 liradan almıştım.ani yükseliyordu altın. 1 ay içinde 108 e kadar çıktıydı.sonra ani düşüse başladı ve 85 civarında seyretti 4 yıl boyunca kar etmeyi geçtim zarar etmeyim dedim 101 olduğu an bozduracam dedim ve geçen nisan gibi 101 oldu bozdurdum.4 yılda 0 kar. bidaha altına yatırım yapmadım şimdide 117 olmuş gülermisin ağlarmısın :)
o zamanlarda çok kişinin canı yandı hocam babam mesela hayata küstü o sıralarda zirveden almıştı.. şimdilerde hem ons hem dolar ikiside diplerde sayılır 1900 leri görmüş ons için şu an hakkaten diplerdeyiz.. global kaos, jeopolitik rskler ekonomik sıkıntılar onsa yeni zirveler yaptıracaktır.. dolarda her halukarda 3.5 atar.. al sat değilde al unut kazandıracak ufak karlar peşinde koşmayın..

Arkadaşlar sürekli olarak uzun vadeli yatırımlarımı altına yaparım. Fakat altın 140 TL iken yüklü miktarda TL ile borç vermiştim bugün geri aldım. Dolayısıyla Altın,dolar ve euro fırlamışken ben TL'de kaldım. Sizin öneriniz nedir ? Para her geçen dakika eriyor resmen.

Geri