Bu 4 araçtan hangisini önerirsiniz?

Kodla Büyü

Caterpillar

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
ford gibi geldi bana :wink: ama o paraya bunların hiçbirini almam avensis bakardımm

bence de mondeo çok daha iyi bir tercih.donanım olarak ve görsel olarak çok daha mantıklı.ancak öncelik ne tip bir araç istediğinizle ilgili.mesela golf hb diğerleri sedan.mesela bende focus hb öneririm 1.6 titanyum.ya da style kasası da fena değil...

Ben Golfü düşünürdüm her zaman piyasası olan bi araç mondeo ikinci eli yok skoda güzel ama elagance değil mazdayı geç

hakand77' Alıntı:
bence de mondeo çok daha iyi bir tercih.donanım olarak ve görsel olarak çok daha mantıklı.ancak öncelik ne tip bir araç istediğinizle ilgili.mesela golf hb diğerleri sedan.mesela bende focus hb öneririm 1.6 titanyum.ya da style kasası da fena değil...
hocam sedan almayı düşünüyorum fakat hb lerden tek golf6 lar hoşuma gidiyor o yüzden listeye ekledim...

bence mazdayı km den dolayı eleyebilirsin hocam..bu arada golfe gelirsen o golfün sıfırı o fiyata çok yakın yani golfü severim ben ama zevk meselesi...mondeo ve octavia arasında kalırsan octavia derim

içlerinde en büyük segment mondeo ve fiyatı da aşlağı yukarı aynı (gerçi full değil sanırım). mondeo en mantıklısı gibi. olmazsa octavia alınabilir.

mondeo güzelde yakıtı iyi araştırmak lazım. Elegance civic öneririrm.

golf için arkadaşlar yazmış o modelin sıfırı aynı fiyat, bede golf 6 yı beğeniyorum,
diğerlerine gelirsem konfor için yine alman olan octavia tercih ederim,
mondeo yakıt olarak daha fazla gideri olabilir.
mazda güzel ancak biraz sert, konforu yok gibi geliyor,

bence octavia

Segment olarak baktımızda ford önde görünüyorum. Ama benimde tercihim octavia tabi dizel olsaymış tadından yenmezdi. Bence temiz bir dizel bakın derim.

fatihkultukturkan' Alıntı:
Segment olarak baktımızda ford önde görünüyorum. Ama benimde tercihim octavia tabi dizel olsaymış tadından yenmezdi. Bence temiz bir dizel bakın derim.
dizeller biraz beni aşar gibi hocam,pahalı bayaa :(

hocam para çok sende.. biz ailemize bakıyoz elimize para kalmıyo sen makam arabası laıcan ford gibi.. hayırlısı olsun... ford mondeo tek geçerim.. ikinci elde tutulmaz sonra satarken zarar edersin... golf ikinci eli hep tutulmnuştur... make a decision..

mnn' Alıntı:
hocam para çok sende.. biz ailemize bakıyoz elimize para kalmıyo sen makam arabası laıcan ford gibi.. hayırlısı olsun... ford mondeo tek geçerim.. ikinci elde tutulmaz sonra satarken zarar edersin... golf ikinci eli hep tutulmnuştur... make a decision..
bende aile bakıyorum hocam zenginde değilim,birikmiş paramda yok...ama ahtım vardı iyi bi araca binicem diye,düğün altınları ile alıcam :)))))
ev alacağım zamanda satmayı düşünüyorum

Golf derdim ama tüplü olduğu için tavsiye etmem doğuş oto tüp takılan arabaların garantisini saymıyor ayrıca VW arabalarının tümü tüpü sevmez çekiş düşer şehir içinde pek fark etmezsiniz ama uzun süre arabayı kullandığınızda motoru yakabilirsiniz.

4 de güzel araba eğer hemen satacaksan golf ve mondeo eğer konfor ve ileriye yönelik olacaksa mondeo, octavia. Şimdiden hayırlı olsun. :)

hocam yakıtlarını araştır.
Octavia = 2011 model ama inan içini görünce 10 yıllık araba gibi duruyor. Direksiyon kontrollü hiçbirşey yok.
Golf =Küçük araba bekara gider :)
ve Mondeo = gayet şık ve çok fazla kısayol kullanışı mevcut. Yani sana yeni bir araba hissi verir.

Tek şartım. Yakıt harcamaları nasıl ona göre bak. Eğer çok bir farkı yoksa kesinlikle Mondeo derim.
hayırlı olsun şimdiden.

Mazdayı direkt elerdim - tipi güzel ama ikinci eli zayıf. ilandaki içinse zaten km de çok , araca sanki özensiz binilmiş

oktavya da güzel ama o ilanı da galeri açmış - galeriden araba almam şahsen.

golf de fena araba değil ama ilandakinin fiyatı yüksek. sıfırı da hocamın dediği gibi zaten 36bin tl. LPG düşünüyorsanız 1.6 motor almalısınız biliyorsunuz. 1.4 tsi daha seri bir motor fakat lpg uyumu yok.. ikinci eli ilandan da görüldüğü gibi yüksek ve hızlı :mrgreen:

Mondeo heybetiyle "ben burdayım" diyor resmen. Güzel - geniş araç - fakat d sınıfında passat tan başkasını tutmuyor bizim halkımız - o yüzden ford bile olsa, ikinci eli o passat kadar hızlı değil malesef. Bir de golf

Bende 36 bin tl olsa - civic ve jetta yı da seçeneklere eklerdim. Bu 4 model seçeneği içinden ise mondeoyu alırdım.

oziie' Alıntı:
Mazdayı direkt elerdim - tipi güzel ama ikinci eli zayıf. ilandaki içinse zaten km de çok , araca sanki özensiz binilmiş

oktavya da güzel ama o ilanı da galeri açmış - galeriden araba almam şahsen.

golf de fena araba değil ama ilandakinin fiyatı yüksek. sıfırı da hocamın dediği gibi zaten 36bin tl. LPG düşünüyorsanız 1.6 motor almalısınız biliyorsunuz. 1.4 tsi daha seri bir motor fakat lpg uyumu yok.. ikinci eli ilandan da görüldüğü gibi yüksek ve hızlı :mrgreen:

Mondeo heybetiyle "ben burdayım" diyor resmen. Güzel - geniş araç - fakat d sınıfında passat tan başkasını tutmuyor bizim halkımız - o yüzden ford bile olsa, ikinci eli o passat kadar hızlı değil malesef. Bir de golf

Bende 36 bin tl olsa - civic ve jetta yı da seçeneklere eklerdim. Bu 4 model seçeneği içinden ise mondeoyu alırdım.
teşekkürler hocam açıklama için..yalnız bu iandakileri alıcam diye bişi yok,sadece marka olarak ekledim burayaa..
bende octavia-golf arasında gidip geliyordum,şimdi mondeo u da düşünücem sanırm :)

Hocam 36 milyar o arabaya vereceğine git opel astra yeni kasalardan al, 2012 model, sıfır arabaya bin. niye ikinci el alıyosun ki, bırak biraz boş olsun ama sıfır olsun

fluent' Alıntı:
Hocam 36 milyar o arabaya vereceğine git opel astra yeni kasalardan al, 2012 model, sıfır arabaya bin. niye ikinci el alıyosun ki, bırak biraz boş olsun ama sıfır olsun
opele para vermem ben hocam,ona vereceğime bunların ölüsünü alırım ondan iyi:)

Hocam Mondeo herşeyiyle diğerlerinden bikaç-0 önde zaten sınıf olarakta en üst sınıfta o var yazdıklarınızın içinden ama trendine bakmayın benden size tavsiye 2009 da hb kasa çıkardı mondeo bunun titanyumunu 37-38000 e temiz bulabilirsiniz.. (yaklaşık 2 yıl kullandım ve arabanın duruşu - rahatı- yol tutuşu on numara.. ha yakıtını düşünürseniz kendi sınıfındaki arabalardan fazla değil ama sizin gösterdiğiniz diğer ilanlardakilerden 100 km de 1 litre fazla yakar.. )

Geri