BTY'den de yazılı yapıyoruz sanırım.

Kodla Büyü
İstanbul-Arnavutköy
- 6 ana dersten yüz yüze sınav yapıyoruz bu hafta.
- Diğer derslerden ise sınavlar uzaktan yapılacak.

Arkadaşlar okullarınız için (ortaokul) haftalık sınav tarih çizelgesi hazırladıysanız atar mısınız

Bence okulları kapatacaklar tekrar. Acil yaptırmalarının sebebi bu. Bende anlam veremedim.

Bence okulları kapatacaklar tekrar. Acil yaptırmalarının sebebi bu. Bende anlam veremedim.
hocam liseler ertelendi. 2. dönemin sınavlarını 3 mayıstan önce liseler olmayacak. büyük ihtimalle yarın ortaokullar için bir yazı gelir. Malum biz de herşey taksit taksit.

Sabaha yeni bir yazı ile uyanacakmışız gibi bir his var içimde. :D

Ne demek istediğimi hepiniz anlamışsınızdır.

"2020 – 2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemine ilişkin puanlar ilgi (a) Yönetmeliğin Ölçme ve Değerlendirme hükümleri esas alınarak verilecektir."

Şimdi burada ilgideki yönetmelik bildiğimiz ilköğretim kurumları yönetmeliği. Ona göre de sınav yapmamız gerekiyor; ama yüz yüze dersimiz olmadığından nasıl ne zaman yapacağımız yazıda belirtilmemiş. Eba Tv de ders anlatımı olmayan bir dersin sınavının olması bana da saçma geliyor.

meb açıklama yaptı

Ekli dosyalar

• ExQ0RkgWEAEzG78.jpeg
    ExQ0RkgWEAEzG78.jpeg
    86 KB · Görüntüleme: 58
Bizim sınavlar 3 Mayısa ertelenmiş gibi duruyor. Tabi yüksek ve çok yüksek risk grubunda ise iller.

Ekli dosyalar

• 2_5393503429328899146.pdf
    89 KB · Görüntüleme: 13
Moderatör tarafında düzenlendi:
yüksek ve çok riskli bölgede değilse okullar sınavlar yapılabilir.

yüksek ve çok riskli bölgede değilse okullar sınavlar yapılabilir.
Bu durumda sınavlar yüksek riskli illerde yapılamazsa yıl sonunda yine yapılan sınavlar iptal edilecek demektir. Çünkü ilk dönem bu bahaneyle sınavları iptal etti meb,boşuna sınav yaptığımızla kaldık. İptal etmezse ilk dönem niye iptal ettiler sorusu karşılarına çıkar ama cevap vermeselerde olur tabi ki. Hiç önemli değil öğretmenin emeği,can güvenliği. Yapsın iptal ederiz gerekirse.

Bunu neye dayanarak söylüyorsunuz hocam. 2. madde bence açık.
Degerli oğretmenim covid risk haritaları en son ne zaman güncellendi? Okulların bulunduğu illerin risk durumu durumu Sağlık Bakanlığı'nın
İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı (100 binde) tablosuna göre mi yoksa yine Sağlık Bakanlığı'nın İllere Göre Risk Durumuna göre mi belirleniyor? Haftalık vaka sayısına göre belirleniyorsa Şubat'ta sarı olan ama vaka artışı gerçekleşen illerde okullar hala daha neden açık? Demek ki Milli Eğitim Şubat verilerini baz alıyor. Bana 2. maddeyi göstermişsiniz ama ilk maddeyi es geçmişsiniz değerli öğretmenim. Risk haritası haftasonu değişirse, sınav ertelenecek iller olacaktır. Değişmezse mevcut duruma göre yüz yüze devam eden okullarda sınavlar yapılır.

Laçkalık var mı var. Düzelir mi? Bilemem...

bizde de sınav yapılacak genelde idare 1 madde diyor açık olan okullarda sınav yapılacak diye bence zaten nisanda tekrar kapanır bir süre

yüzyüze olan derslerden sınav yapılıyor bizde, uzaktan olanlar ertelendi şimdilik, Ankara bu arada.

İlk haritada sarı olan bir ildeyiz . Son haritada turuncu olduk . Dün sabah apar topar sınav yapılacak yazısı geldi . Akşam durun sınav yapmayın whatsap mesajı geldi . Bu sabah biz ilk haritada sarıyız o yüzden sınav yapılacak mesajı geldi . Cumartesi harita güncellemesi ile ne renk olursak artık ne mesajı gelcek diye bekler olduk .

Geri