BTY Dersi Öğretim Programı Eksiklikleri ve Öneriler

Kodla Büyü

egemrah

Site Gezgini
Değerli arkadaşlar Talim Terbiye'ye iletilecek bir çalışma için BTY öğretim programında olması gereken veya olmaması gereken kazanımlar ve konular hakkında görüşlerinizi almak istiyorum. 2 gün içerisinde bir rapor hazırlayıp ilgili kişilere ileteceğim. Görüşlerinizi esirgemez bana yardımcı olursanız sevinirim...

Hocam derse ve branşa yapılanlardan dolayı herkes kızgın. Kimse bir öneri getirmek istemiyor, lanet olsun diyesi geliyor kanımca. Ama bence BT sınıfları teknik olarak iyileştirilmeden konuları güncelleştirme havanda su dövmek olur ki çoğu okul fatih geldi diye sınıfa göz dikip labı dağıttı. Ayrıca 10 yıllık teknolojiyle çağı nasıl yakalamak istiyor acaba bakanlık. Microsoft bile xp desteğini kaldırmış iken biz hala çabalıyoruz. Diyeceksiniz ki upgrade yapın. çoğu okullara bozulan fareleri temin etmekten aciz idare bunu yapar mı sorarım. Benden bu kadar, gittiği yere kadar hocam. Kal sağlıcakla

elrond' Alıntı:
Hocam derse ve branşa yapılanlardan dolayı herkes kızgın. Kimse bir öneri getirmek istemiyor, lanet olsun diyesi geliyor kanımca. Ama bence BT sınıfları teknik olarak iyileştirilmeden konuları güncelleştirme havanda su dövmek olur ki çoğu okul fatih geldi diye sınıfa göz dikip labı dağıttı. Ayrıca 10 yıllık teknolojiyle çağı nasıl yakalamak istiyor acaba bakanlık. Microsoft bile xp desteğini kaldırmış iken biz hala çabalıyoruz. Diyeceksiniz ki upgrade yapın. çoğu okullara bozulan fareleri temin etmekten aciz idare bunu yapar mı sorarım. Benden bu kadar, gittiği yere kadar hocam. Kal sağlıcakla

Hocama katılıyorum uygulama yaptırma imkanı olmadan en iyi müfredatı hazırlayıp en iyi kitabı da dağıtsan boş. tahtada bilgisayar anlatmak suya yazı yazmak gibi bir şey.

byrak' Alıntı:
elrond' Alıntı:

Hocama katılıyorum uygulama yaptırma imkanı olmadan en iyi müfredatı hazırlayıp en iyi kitabı da dağıtsan boş. tahtada bilgisayar anlatmak suya yazı yazmak gibi bir şey.
+1

Evet arkadaşlarım söylediklerinize katılmamak mümkün mü? İşini gerçekten yapmaya çalışan her arkadaşımın bu sitemleri yapması gerekir zaten. Ben de hazırlayacağım raporun 1 nolu ve en önemli önerisi ve zorunluluğu olarak kitap gerekliliğini zaten yazacağım. Ama biliyorsunuz bizim branşımız her hakkını tırnaklarıyla kazıyarak alıyor. 5 ve 6'lara gelen 2 saatlik dersimizin Talim Terbiye Kurulu başkanına değerli bir akademisyenimizin yaptığı özel bir sunum sayesinde ikna edilmesiyle olduğunu unutmayalım. Bugünlerde duymuşsunuzdur muhtemelen Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı'na İstanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız getirilmiştir. İşte biz de bu hazırlanacak raporla makus talihimizi değiştirmeye çalışacağız. Bunu yaparken de ciddi bir öneriyle gitmek istiyoruz. Mesela yeni kitapta kodlamaya daha geniş ayrılmasını önererek Sanayi Bakanı Fikri Işık'ın teklifine atıfta bulunabiliriz. Veya .... ?

Geri