BTY Dersi kurs listesinden tamamen kaldırıldı!

Kodla Büyü
geçen senede kurs yaptım, çok fazla ilgi gördü ve beğenildi..bu sene de 1 haftadır uğraşıyorum kendim tek tek kayıt ettim ve tüm derslerden fazla kayıt aldım. Bu saatten sonra iptal ediliyorsa hakkımı helal etmiyorum. yarın sendikamlada görüşeceğim.

Artık resim öğretmenleri kursta büyük boy resim defterine güzeeeeeel bir roket çizdirirler. Müzik öğretmenleri dudaklarıyla roket sesi çıkarırlar. Beden eğitim öğretmenleri de resmi sırtlarına yapıştırıp uzaya doğru uzun atlama yaparlar... :scared:

wake__up' Alıntı:
geçen senede kurs yaptım, çok fazla ilgi gördü ve beğenildi..bu sene de 1 haftadır uğraşıyorum kendim tek tek kayıt ettim ve tüm derslerden fazla kayıt aldım. Bu saatten sonra iptal ediliyorsa hakkımı helal etmiyorum. yarın sendikamlada görüşeceğim.

Hocam bence sendikalara bildirmek lazım. Kesinlikle çözüm bulacaklardır.

Sabah duyar duymaz sendikaya ilettik. sağolsunlar hemen mebe başvurdular ama bi gelişme olur mu zannetmiyorum.

goodielife' Alıntı:
Sabah duyar duymaz sendikaya ilettik. sağolsunlar hemen mebe başvurdular ama bi gelişme olur mu zannetmiyorum.

5. ve 6.sınıflarda 92 öğrenci benim dersimi seçti toplam kursa başvuran öğrenci sayısı 200 civarı...geçen seneki kursa katılımım da çok iyiydi ve veliler çok memnundu. nasıl görmezden gelecekler. işi hakkıyla yaptığımız için mi bilişime kurs yok

wake__up' Alıntı:
goodielife' Alıntı:

5. ve 6.sınıflarda 92 öğrenci benim dersimi seçti toplam kursa başvuran öğrenci sayısı 200 civarı...geçen seneki kursa katılımım da çok iyiydi ve veliler çok memnundu. nasıl görmezden gelecekler. işi hakkıyla yaptığımız için mi bilişime kurs yok
ona bakarsan 5 ve 6. sınıflardan yapılan 600 başvurunun 400 ünde bilişim seçmiş öğrencilerim. Ama adamların umrunda bile değil. Hakkımı hiçbirine helal etmiyorum.

Şunu da belirteyim ki, bu noktadan sonra açılan kurslarında kapatılması için tetikte olacağım. müzikmiş bedenmiş ne gelen var ne giden ama çatır çatır kurs açıyor hepsi. Gerekirse gidip fotoğrafla öğrenci gelmediğini belgelendirerek bakanlığa ileteceğim. yok öyle yağma...

Doğuda görev yapmaktayım, Onlarca 2 yıllık ne edüğü belirsiz bölümlerden mezun olup yıllarca geçimini ücretli öğretmenlikten sağlayan arkadaşlar için bile destekleme kursu başvurusu yapılabiliyorken bu gaddarca davranışı anlamış değilim kınıyorum!!! İnşaallah bir an önce bu hatadan dönülür.

Yazık! Lab olmayan bir okulda kendi bilgisayarımla birşeyler öğretmeye çalışıyorum. 2saat yetmiyor kurs olsa bi 2 saat ordan en azından köy çocuklarıma temel bilgisayar kullanımını öğretiyordum. Bundan sonra fedakarlık yok. Herşey kağıt üzerinde.

Konuyu tekrar hortlatayım. Önceki yıl ve bu yıl okul şartlarından dolayı hiç başvurmadım ama önümüzdeki yıl kurs açmak istiyorum. Herhangi bir gelişme var mıdır?

Bu arada forumda bakanlık memurlarından gelen cevaplar arasında kursun kapatılmasıyla ilgili derse fazla talep olmaması gibi bir bahane ileri sürüldüğünü okudum. Bence tam tersine derse beklenenden fazla talep gelmesi bakanlığı rahatsız etmiştir.

Nedeni çok açık cezalandirildik. Kimse bu koşullarda btr olmak istemedi kursumu açarım paramı alırım kafa rahat dedi. İl kordinatorleride görevlendirecek öğretmen bulamayınca kurban gene her zamanki gibi biz olduk kurslar bir gecede iptal edildi ve BT ciler btr olmak zorunda bırakıldı. Pardon btr demişim FP - btr deydik biz daha artist oluyor böyle

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aldığım bir duyuma göre bu kurslar devlete oldukça büyük bir bütçeye neden olduğunda dolayı okullardaki kurslar kaldırılacak onun yerine her ilde belli yerlerde halk eğitim gibi kurs bölgeleri oluşturulacakmış yani bir nevi dershane. buralarda da görevlendirilen öğretmenler derslere girecekmiş.

BTE Derneği yaptığı görüşmelerde önümüzdeki dönem 5. sınıflarda açılacağı söylenmiş.

bilisimci61' Alıntı:
aldığım bir duyuma göre bu kurslar devlete oldukça büyük bir bütçeye neden olduğunda dolayı okullardaki kurslar kaldırılacak onun yerine her ilde belli yerlerde halk eğitim gibi kurs bölgeleri oluşturulacakmış yani bir nevi dershane. buralarda da görevlendirilen öğretmenler derslere girecekmiş.
hocam bu da çok saçma, yani devlete sadece öğretmenler mi yük oluyormuş?
daha sağlık lisesini yeni bitiren kuzenim döneriyle nöbetiyle cartıyla curtuyla aylık 4500 tl para alıyor ve henüz 20 yaşında. Bunlar yük olmuyor kurs verenler mi yük oluyormuş komedi.

Geri