BTY Dersi kurs listesinden tamamen kaldırıldı!

Kodla Büyü
fredy03' Alıntı:
by-enes' Alıntı:
fantasio' Alıntı:
Bu konuyu kaşımayın sakın ola hiçbir yeri aramayın.Ortada birşey yok kulis yapmayın orda burda, millet arayacak o numarayı eşeğin aklına karpuz kabuğu getireceksiniz :x

Okul şifresi ile girildiğinde e kurs bölümünde kurs talebi kısmında bilişim yok hocam kendiliğinden çıkmadı konu

Yok boyle bisi ben 2 bucuk gibi baktim gayette vardi...
Ahrica gercekten kendi kendinize arayip sormayin kamuoyu olusturmayin boyle birseyin var oldugubile belli degil..
şuan bakıyorum yok bilişim. Müzik felan var

Hocam ankarayı arayınca onlarda dersin kaldırıldığını söylüyorlar... yani olay eba daki bir aksaklıktan kaynaklanmıyor. bilerek isteyerek açıklama bile yapmadan dersimizi kaldırmışlar... artık bundan sonrası için heryeri arayarak gündem oluşturmamız lazım...

geçen yıl spor ve fiziki etkinlikleri de bu şekilde sessiz sedasız kaldırmışlardı, beden eğitimi öğretmenleri mağdur edilmişti ve hala da listede yok. dersimizi kendince gereksiz gören birisi var bakanlıkta sanırım. Branşımdan soğudum !

Deli olmamak elde değil, 16+1 BT sınıfmız var. (çift çekirdek 2,93 GHz , 2 GB ram, 18,5" ekran ) ve bunları kurs için kullanamayacağım.

:?

müdür yardımcı adayları face ve twitter da kampanya yapıp haklarını aldılar.eğer biz böyle etkinlikler yapmaz ve hakkımızı alamazsak bize yazıklar olsun

fredy03' Alıntı:
Hala listede beden yok ne demek yaa hayret bisi bilerek mi yaziyorsunuz anlamadim

beden demedim spor ve fiziki etkinlikler (seçmeli) vardı geçen yıl, kaldırıldı ? bende bilişimciyim ayrıca ..

An itibari sitede kurs talep kısmında ders gözükmüyor durum çok ciddi adamlar dersi silmişler

Buradan birbirimize destek olmamız gerekiyor arkadaşlar. Sorunun ne olduğunu bilemiyoruz. Bilişim teknolojileri ve yazılım dersinin önemini bakanlığa hatırlatmamız gerekiyor. Yaşadığımız durum gösteriyor ki, yöneticilerimiz dersimizin önemini anlamamış. Bunun için önerim; geçen yıl yaptığımız, bu yıl yapacağımız çalışmaları müsteşar Yusuf tekin başta olmak üzere belirleyeceğimiz kişilere gönderelim. Konu hakkında bize malumat verilsin. Öneriye destek verecek arkadaşlar yarın sabah 11'e kadar bu başlığın ilk sayfasına eklensin. DYK her branş için açılıyor ama bilişime açılmıyor! Bu durumu ben kabullenmiyorum.

Kabulenmiyorum tam kodlama eğitimini destekleme kursunda daha ileri götürmeyi düşünürken

az önce bilişim 5 ve 6 larda listede göründü tekrar kayboldu, biri bizimle dalga geçiyor sanırım.. :verymad:

gkhankz' Alıntı:
fantasio' Alıntı:
Bu konuyu kaşımayın sakın ola hiçbir yeri aramayın.Ortada birşey yok kulis yapmayın orda burda, millet arayacak o numarayı eşeğin aklına karpuz kabuğu getireceksiniz :x

dersi kaldırdıklarında da aman ha sesinizi çıkarmayın akıllarına karpuz kabuğu düşürmeyin mi diyeceksiniz.
Böyle düşünen öğretmenler oldukça bizim branşa yapılan her şey müstehak!

Hak aramak bakanlıkta çalışan 2-3 tane iş bilmez memuru aramakla olmuyor. Geçen sene Aydındaki arkadaşın kurs olayı yüzünden bakanlığa kadar giden bir yazı var. Bizim ülkede adama göre makam yaratıldığı için okuduklarını yorumlayamayan hödükler var ki bakanlıktan görüş yazısı istiyorlar.

13 yıllık öğretmenim MEB'in yaptığı veya yapmadığı uygulamaları çok iyi biliyorum, dedim ya iş bilmez adamların yer işgal ettiği bir kurum.Eminim hoşlarına gidiyordur bizim branşın araması ve alay edilmesi.

Duyum aldığınızda resmi yazıyı bekleyin yada sabırsızsanız resmi kanallarla ve varsa sendikanızla merakınızı giderin.

e-okul'a baktım bizim ders 5-6 derslerde gözükmüyor (yönetici şifresiyle baktım) e-kursta gözükmemesinin sebebi olabilir. Ama neden biz :mrgreen: . Mantığım kesinlikle böyle bir şey olamaz diyor ama önceki yıllarda yapılan hataları hatırlayınca herşey olabilir diyorum.

Kurum şifresi ile kurs merkezi girişi yapıldığında ders seçmek istediğinde bilişim tek yazılım dersi artık açılacak kurslar arasında görünmüyor ama sistemsel hatadır umarım düzelir

Yahu arkadaş ya önceki yorumları okumadan yazıyorsunuz ya da okuduğunuz anlamıyorsunuz.

Hala her sayfada yorumlar arasında bende var diyenler çıkıyor.

Önceki kurs talebi döneminde idare tarafından bilişim dersi seçilen arkadaşların dersleri gözüküyor ancak bugün açılan yarın mesai saati sonunda bitecek olan ikinci kurs talebinde bilişim dersi kaldırılmış durumda. Bu da demek oluyor ki meb bu kurs için dersimizi kaldırdı ya da kaldırmaya yönelik düşünce içerisinde.

Bende de daha önce eklendiği için gözüküyor ama bu demek değil ki ben kurtuldum ben kurs açacağım.

Drama, Zeka Oyunları vb. zorunlu dersler olmamasına rağmen listede.

Sorun bununla ilgili olmasa gerek.

Okullarda en çok sevilen ders, kursta sayısı düşmeyen tek ders. Kapatmak çocuklara yapılan çok büyük bir haksızlık, her çocuğun evinde bilgisayarı yok, kalabalık sınıf ortamında anlayamadığı konuları kursta pekiştiriyorlardı. Mebin uygulaması öğrencileri vurmuştur maalesef onlar adına üzüldüm. Biz zaten alışığız işe gelince 1. sınıf, uygulamaya gelince 2. sınıf öğretmen görülmeye.

Malesef durum öyle hocam. ilk başta kurs için müdürüm dersi seçmemişti ilave sürede sana da açalım dedi bende olur hocam dedim daha sonra gelip senin dersi seçemiyoruz senin ders gözükmüyor dedi nasıl olur dedim diğer okulda ki arkadaşlar açabiliyor dedim milli eğitime gittim. Orada ki memur direk ankaradan bakanlığı aradı dersimizin modülden kaldırdıklarını söylediler ve onaylananlar içinde sınıf oluşturulmayacağını söylediler.Ve şöyle ki zeka oyunları veya seçmeli kur'an -ı Kerim dersinin veya yaşayan diller ve lehçeler gibi zorunlu olmayan derslerin dyk sı varken malesef ki bizi dışlıyorlar. :alkis: :alkis: :alkis: :alkis:

arkadaşlar saat 16.00 civarı dersimiz komple silindi tercih eden öğrencilerin tercihlerinde bile gözükmüyor artık. bunun yanı sıra zeka oyunları, bilişim, tek tas da ilçe onayında reddedildi.

Bilişim dersi kaldırıldı ama müzik, beden eğitimi vb. devam ediyor. Bu nasıl mantık ben anlamıyorum. Bizim okulda çocuk okul takımında ise DYK'da beden eğitimi dersine başvurması zorunlu tutuldu hem de haftada 4 saat. Bir de 6 saat egzersiz yapıyorlar. Biz 2 saat bile ders yapamıyoruz.Peki hangi mantıkla? Bu bölüm bu kadar mı gereksiz, bu kadar mı önemsiz? Sonra yana yakıla anlamaya çalışıyorlar: Biz neden yerli araba yapamıyoruz diye. İşte bu yüzden.

222.png

resimde görüldüğü üzere red gelmiş kurslara eskiden onaylanmış öğrenciler dahi seçmişti. Zeka oyunlarına da red gelmiş bu arada

Bugun ogretmeni oldugum okuluma bilgi verdiler ilce mem'den. Hicbirsey yapmayin diyenlere inanmayin. Cunku resmi olarak iptal ettiklerini mudurume teblig etmisler. Yazi da bugun yarin kurumnet uzerinden okullara gider. Bu nedenler twitter a yuklenin bence

Geri