BTS Kullanım Süresi Takip Programı - Kur dosyası ekli

Kodla Büyü

ozgur917

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar, ben bilgisayar sınıfını öğrencilere açtığımda kullanan öğrencilerin kaydını kağıt üzerine aldırtıyordum (görevli öğrenciler aracılığıyla). Gereksiz kağıt ve toner tüketimi oluyordu, bir de geçmişe dönük bir kayıt için kağıtların arasında uğraşıyordun. Bunu düşünerek bir program yazdım ve sizinle de paylaşayım dedim. İlk sürüm ücretsiz:) özelliklerini ekran alıntılarından da anlayabilirsiniz. Güle güle kullanın.

Bilişim Teknolojileri Sınıfı Kullanım ve Süre Takip Programı
Bu program Bilişim Teknolojileri Sınıfının (BTS) ders dışında kullanımını takip altına almak için hazırlanmıştır. Böylece sınıfın kullanımı sırasında
oluşabilecek aksaklıklar bir ölçüde azaltılmış olacaktır.
Süre kısıtlaması: Standart olarak 30 dakikadır. 30 dakika sonrasında süre göstergesi kırmızıya döner.
Kayıt: Bitir butonuna basıldıktan sonra veri tabanına kayıt yapılır. Çıkış yapıldığında başlatılan tüm butonlar bitirilmemiş olsa dahi kaydedilir.
Günlük Kullanım: Günlük ve belirli tarihe göre kullanımını takip edebilirsiniz.
Bireysel Kullanım: Öğrencilerin birey bazında bilgisayarları hangi amaçla ve ne kadar süreliğine kullandıklarını takip edebilir, öğrenciye ait tüm
kullanımları görebilirsiniz.
Kayıt Düzenle: Öncelikle önerimiz kayıtları veri tabanına Microsoft Access kullanark toplu bir şekilde aktarmanızdır.Fakat bu bölümü kullanarak yeni
öğrenci kaydı yapabilir, kayıtları düzeltebilir, silebilir ve değişiklikleri veri tabanına kaydedebilirsiniz.
Sürüm: 1.0.0
Program deneme aşamasındadır...

Ekli dosyalar

• BTS Süre Takip (1).PNG
    BTS Süre Takip (1).PNG
    67.7 KB · Görüntüleme: 1,151
  • BTS Süre Takip (2).PNG
    BTS Süre Takip (2).PNG
    57.7 KB · Görüntüleme: 1,146
  • BTS Süre Takip (3).PNG
    BTS Süre Takip (3).PNG
    62.6 KB · Görüntüleme: 1,145
  • BTS Süre Takip (4).PNG
    BTS Süre Takip (4).PNG
    60.4 KB · Görüntüleme: 1,145
  • BTSkur.rar
    3.9 MB · Görüntüleme: 105
Re: BTS Kullanım Süresi Takip Programı - Ücretsiz

program linki ?

Re: BTS Kullanım Süresi Takip Programı - Ücretsiz

Mesajı tekrardan düzenledim, rar dosyası olarak ekledim..

teşekkürler, her bilgisayara net support gibi yüklense bilgisayarı öğrenci kullanmaya başlamadan bu programda kullanım amacını ve numarasını eklese bizde öğretmen bilgisayarından bu bilgileri görsek süper olurdu, böyle tek tek yazmak çok zaman alır

Evet iyi fikir, program geliştirilebilir. Tabi programda eksiklikler var ben de biliyorum daha fazla geliştirmeyi düşünüyorum, öncelikle bilgisayar sayısını ayarlama ve süre kısıtlama olayını kontrol altına almak gerekiyor, sizin bahsettiğiniz durum da sonraki bi zamanda eklenebilir, işten güçten zaman buldukça uğraşıyorum.. Bir de delphiyi sırf bu iş kendi problemimi çözmek için öğrendim program kullanışlı duruma gelince bıraktım ve bu kadar olmuşken paylaşayım dedim:) ama muhtemelen devam edeceğim. Öneri için teşekkürler, farklı önerisi olan arkadaşlar da olursa sevinirim..

ozgur917' Alıntı:
Evet iyi fikir, program geliştirilebilir. Tabi programda eksiklikler var ben de biliyorum daha fazla geliştirmeyi düşünüyorum, öncelikle bilgisayar sayısını ayarlama ve süre kısıtlama olayını kontrol altına almak gerekiyor, sizin bahsettiğiniz durum da sonraki bi zamanda eklenebilir, işten güçten zaman buldukça uğraşıyorum.. Bir de delphiyi sırf bu iş kendi problemimi çözmek için öğrendim program kullanışlı duruma gelince bıraktım ve bu kadar olmuşken paylaşayım dedim:) ama muhtemelen devam edeceğim. Öneri için teşekkürler, farklı önerisi olan arkadaşlar da olursa sevinirim..

Hocam emeğinize sağlık keşke sadece indirip kenarda dursun demek yerine herkes fikrini söylese kesinlikle süper bir çalışma ortaya çıkar, inşallah devamını getirirsiniz hocam bence mükemmel olur düşünsenize öğrenciler bilgisayar başına geldiklerinde önce numaralarını ve kullanım amaçlarını yazıp kullanmaya başlıyorlar ve yaptıkları öğretmen bilgisayarında da kaydediliyor, günlük-haftalık veya aylık olarak ta bunların raporunu alabilsek, en başta okulda bt sınıfının ne amaçla ne kadar öğrenci tarafından kullanıldığı ortaya çıkar ki bizde bu raporları panomuza asıp diğer öğretmenlere ve idareye göğsümüzü gere gere gösterip bt sınıflarının bir okulda ne kadar önemli bir yere sahip olduğu daha net anlaşılabilir. bize de teknik servis muamelesi yapmaktan bir nebze olsun vazgeçirebiliriz. hocam devamını getirirseniz çok büyük bir iş yapmış olursunuz. tekrar teşekkür ederim.

1- bilgisayarlar açıldığında otomatik olarak giris ekrani gelmeli
2. Ogrenciler tc lerive sifreri ile giris yaparak ekranlari belirlenen süre kadar açık kalmali
3. Boşta olan ve açık konumdaki bilgisayarlar belli bir zaman sonra kapanmali veya programin ana bilgisayar kontrolünden kapatilmasi
4. Ogrencilerin de daha onceki giris zamanlarini ve surelerini gorebilecekleri ekran olmali
5. Ana makinadan öğrenciler icin mesaj gonderebilecek platform olabilir

Bir kaç öneri...

@zodiac hocam teşekkürler, aslında benim amacım da biraz o, yani bt sınıfının kullanılıyor olması ve farklı platformlarda gerektiği zaman sınıfın kullanımıyla ilgili istatistiki bilgiyi sunmak. Gerçi tahtalardan sonra sınıf kullanımı azaldı fakat yine de direniyor işte:)

@aydınDr hocam önerileriniz için teşekkürler fakat açıkcası o kadar yapabilir miyim bilmiyorum, delphi ile yaptım programı ama üniversitede görmemiştik visual basici az çok hatırlıyorum ki mezun olalı zaten 11 yıl olmuş:) fakat yine de geliştirebildiğim kadar geliştirmeye çalışacağım, ama belirtilen seviyeye getirebilirsem satarım bu sefer:)

Sayin hocam
Yapmak istediklerinizin çerçevesi belli olduktan sonra içini doldurmak için biraz kod yazmaniz ve ilişki kurmaniz gerekecek. Delphi de bahsi gecen işlemlerin yapılabildiğini düşünüyorum.

Kullanacak arkadaşlar şimdilik bu şekilde kullansın, yeni bir şeyler ekledikçe burdan paylaşırım.

Geri