BTS AİDATA BİLGİSAYAR SORUNLARI ACİLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!

Kodla Büyü

SYALNIZ

Üye
Arkadaşlar bizim okulda AİDATA bilgisayarlarla BTS sınıfı kuruldu. Bilgisyarlarda Vista Home Basic yüklü. Sorunumuz; bazı bilgisayarlarda yeni kullanıcılar açamıyoruz. Yeni Hesap oluştur ekranına geliyoruz ama herheangi bir işlem yapmıyor. İkinci sorun, denetim masasını açamıyoruz. Denetim masası penceresi anlık gelip kapanıyor. Üçüncü sorun bilgisayarlar arası ağ sorunu. Ağda bütün bilgisayarlar görünüyor ancak herhangi bir bilgisayara bağlanmak istediğimde bu bilgisayara erişim izniniz yok mesajı veriyor.
Bu konularda bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

ağda bilgisayarlar birbirini görüyor fakat erişemiyorsanız denetim masası-ağ ve paylaşım merkezinden parola korumalı paylaşımı kapalı konuma getirmeniz yeterli olacaktır diğer sorunlar için bilgisayarı yeniden başlatıp deneyin bende de aynı sorunlar oluyordu kolay gelsin.. :+1:

bymustafa hocam bizim bt sınıfında da aynı sorun var hocam ben hocam bu işlemi nasıl yapacam biraz daha acık anlata bilirmisiniz?

hocam ben bilgisayar hocası değilim ...

Vista??????BTS Sınıfı????? Ben hala win98 lerle uğraşıyorum...Allah yardım etsin size:)
Ağ ile ilgili söylediğiniz size bir administrator şifresi vermişlerdir...Onla giriş yapabilmeniz gerek...

sayın hocam yukarıdad belirttiğim gibi sağ altta bilgisayar simgelerine(ağ bağlantısını gösteren yanıp sönen) tıkla ağ ve paylaşım merkezini aç parola korumalı paylaşımı kapalı konuma getir.bilgisayarlar bibirini görür ve paylaşıma açılır. :+1:

bymustafa' Alıntı:
sayın hocam yukarıdad belirttiğim gibi sağ altta bilgisayar simgelerine(ağ bağlantısını gösteren yanıp sönen) tıkla ağ ve paylaşım merkezini aç parola korumalı paylaşımı kapalı konuma getir.bilgisayarlar bibirini görür ve paylaşıma açılır. :+1:
Teşekkür ederim hocam. Deneyecem.
Denetim masası ve kullanıcı hesapları konusunda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Denetim masasının açılmaması sorunu, bizim bir bilgisayarda da vardı.. İmage Cd'siyle çözülmüştü sorun... Sistemden kaynaklanan bir sorundu bizimki, ancak o şekilde çözüldü... Belki sizinki de aynı sorundur hocam, bir deneyin isterseniz :)

Geri