BTR'yim - 6 Saat dersim var - Tübitak egzersizi açabilir miyim?

Kodla Büyü

hyalcin_61

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bizim okulun tübitak projeleri geri döndü okula mbot, lego seti almak için proje yapacağım fakat müdür yardımcısı egzersizin ek dersini alamazsın 15 saatin dolmuyor dedi böyle bir durum var mı?

Bizim okulun tübitak projeleri geri döndü okula mbot, lego seti almak için proje yapacağım fakat müdür yardımcısı egzersizin ek dersini alamazsın 15 saatin dolmuyor dedi böyle bir durum var mı?

Ek ders yönetmeliğinde bu gibi görevler, ders saatine bakılmaksızın ayrıca ödenir diyor. Egzersizde tek kriter okulun toplam ders saatinin belli bir yüzdesini geçemez diye idi. Bir bu orana bakmak lazım ama büyük ihtimalle sıkıntı olmaz.

Bir de altı üstü normal ekders fiyatından 6 saat ekders verecekler. Sanki tüm köyü satın alıyorlar

Egzersizler ders dışı çalışmalardır hocam mesai saatlerinden dışında yapılır btr görevin bittiği saatten itibaren yaparsın.Maaş karşılığı girmekte zorunlu olduğun derslerle hesaplanır egzersiz ders dışıdır dahil edilmezler. Ek ders yönetmeliğinde var

Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın “Ders dışı eğitim çalışmaları başlıklı 17. maddesinde şu hükme yer verilmiştir.
(1) Ders dışı izcilik, beden eğitimi ve spor çalışmaları, halk oyunları ve güzel sanatlarla ilgili dallar ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) koordinesinde ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik olarak yürütülen bilim olimpiyatları ve proje çalışmaları kapsamında fiilen çalışma yaptıran öğretmenlere; aylık karşılığı ders, ek ders ve hazırlık ve planlama görevi saati sayısına bakılmaksızın, her bir saat çalışma karşılığında gündüz ücreti üzerinden, haftada azami 6 saati geçmemek üzere, her bir ders saati başına 1 saat ek ders ücreti ödenir.”

Hocam btr lere hafta içi kurslarında birçok milli eğitim müdürlüğü sorun çıkartıyor. Ancak hafta sonu dyk ve ders dışı egzersiz açabilirsiniz. Ücretini de alırsınız. Şunu da unutmayın hocam, dyk kurslarında bir idarecinin mutlaka olması gerekirken, ders dışı egzersizlerde haftasonunda idarecinin bulunmasına gerek yoktur. okulu siz açarsınız kursunuzu yaparsınız, kursunuz bitince de okulun kapısını kitleyip çıkarsınız. Şube müdürü hafta sonu ders dışı egzersizlerinde idarenin olmasına gerek yok demişti. Bu yüzden ben geçen sene ikinci dönem tübitak için hafta sonu kursu açtım, ve okulu cumartesi günleri ben açıp ben kapadım.

Bu egzersizleri açabilmek için minimum öğrenci sayısı kaç kişi olmalı?

egzersiz ders dışı yapılan bir etkinliktir hocam. eğitim öğretim saatleri dışında yaptığınız için maaş karşılığını doldurma şartı aranmaz. ücretinizi alırsınız

DYK da 15 saat muhabbeti var biliyorsunuz o yüzden 6 saat dersim olduğu için dyk yı hafta sonu açtım. Sanırım bizim idare egzersizi de dyk gibi düşünüyor önce 15 saati doldurmalısın gibi

en az 10 kişi olmalı hocam. Sayı 10 kişinin altına düşünce kursunuz kapatılır.
Bilim Olimpiyatları ile Proje Yarışmalarında böyle bir sınırlama yok. 1 öğrenci ile de 10 öğrenci ile de egzersiz açılabilir.

Ekli dosyalar

• 27014550_egzersiz.pdf
    579.5 KB · Görüntüleme: 37
Bilim Olimpiyatları ile Proje Yarışmalarında öğrenci alt sınırı 1 gibi duruyor. Tek bir öğrenci ile bile hazırlık yapılabiliyor.

Geri