BTR'YE EK HİZMET PUANI VAR MI?

Kodla Büyü

edebaliye

Site Gezgini
11 puanlık yerde çalışıyorum. Sene başından beri lisede BTRyim. Kadromun olduğu okuldaki hizmet puanım normal seyrinde. Ancak 2. dönem için BTR olduğum okula 2 puan eklenmiş. Birinci dönem için aynı durum söz konusu değil. Hangisi normal bilen var mı?

Ek puan yok. Ancak şöyle bir durum var ki görevlendirildiğiniz yerde geçen puanı ayrı alıyorsunuz. Kadronuzun olduğu kurumda görevlendirildiğiniz sürede puan artmıyor. İlk dönem görevlendirmeniz mebbis'e işlenmemiş olabilir. Hizmet puanı hesabında tarih kısımlarına bakın. Görevlendirildiğiniz okula ait ilk dönem tarihlerinde kayıt yoksa düzelttirin.

benim bildiğim kadronuz nerede ise oranın puanını alırsınız.Lisenin puanı veya hizmet bölgesi sizi bağlamaz.Siz görevlendirme çalışıyorsunuz orada.

omd' Alıntı:
Ek puan yok. Ancak şöyle bir durum var ki görevlendirildiğiniz yerde geçen puanı ayrı alıyorsunuz. Kadronuzun olduğu kurumda görevlendirildiğiniz sürede puan artmıyor. İlk dönem görevlendirmeniz mebbis'e işlenmemiş olabilir. Hizmet puanı hesabında tarih kısımlarına bakın. Görevlendirildiğiniz okula ait ilk dönem tarihlerinde kayıt yoksa düzelttirin.

Eğer öyleyse çok güzel. 2 puan 2 puandır. :D Geçen yıl kendi okulumda btr idim o kısım 0 olarak görünüyor. Birinci dönem ise işlenmemiş. Milli Eğitime uğramakta fayda var. Cevap veren arkadaşlara teşekkürler...

tcoalngsau' Alıntı:
benim bildiğim kadronuz nerede ise oranın puanını alırsınız.Lisenin puanı veya hizmet bölgesi sizi bağlamaz.Siz görevlendirme çalışıyorsunuz orada.
Görevlendirmeler görevlendirildiği yerde geçen puanı alır hocam.

(2) Bakanlığın merkez teşkilatında geçici olarak görevlendirilen öğretmenlerin bu süreleri Ankara İl Millî Eğitim Müdürlüğünün, Bakanlığın taşra teşkilatında geçici olarak görevlendirilen öğretmenlerin bu süreleri fiilen görev yaptıkları il/ilçe millî eğitim müdürlüğünün, diğer eğitim kurumlarında geçici olarak görevlendirilen öğretmenlerin bu süreleri ise geçici olarak görevlendirildikleri eğitim kurumunun dâhil olduğu hizmet alanı için öngörülen hizmet puanı üzerinden değerlendirilir.

edebaliye' Alıntı:
omd' Alıntı:

Eğer öyleyse çok güzel. 2 puan 2 puandır. :D Geçen yıl kendi okulumda btr idim o kısım 0 olarak görünüyor. Birinci dönem ise işlenmemiş. Milli Eğitime uğramakta fayda var. Cevap veren arkadaşlara teşekkürler...
Bir artısı yok ki hocam. İki okulun eğitim bölgesi aynı ise ha orda almışsın ha burda. Zaten biri veriliyor. Görevlendirildiğin yerin puanı fazla ise artı olur ancak :)

edebaliye' Alıntı:
İki okul da aynı bölgede ve kendi okulumun puanını kesmemişler
hocam kendi okuluna tıkladığın zaman altta açıklama bölümünde şöyle bir metin göreceksin:
Görev süresi içerisinde Puanı hesaplanan bir görevlendirme kaydı bulunmuş ve ... ay hesaptan düşülmüştür. Hesaplama yapılmadan önce toplam ... yıl, görevlendirme süresi eksiltme yapılmıştır. Normal Gorev İçin 06/05/2010 Tarihli Yönetmeliğe göre Hizmet Puanı Hesaplanmıştır.

... lar senin görevlendirmelerine göre değişir. Tüm görevlendirme kayıtların için en eskisinden yenisine doğru bu şekilde kayıt olması lazım. Bu tarz bir not yoksa şimdiden mebbis özlük işlerine bakan memuru bulup kontrol ettir. Yarın öbür gün tayin istersen o 1-2 puan önüne engel olmasın.

Geri