BTR'ye Ayrıca EDN Görevlendirmesi Yapılabilir mi?

Kodla Büyü

btybilişim

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar. Bir konuda sizlere danışmak istiyorum. Şöyle ki:
Bu dönem BTR görevine başvurdum. EDN'ler oluşturulunca idarem bana EDN görevlisi olduğumu söyledi, BTR'ye başvurduğumu söyleyerek kabul etmedim. Başka bir hocamız görevlendirildi EDN'de.
BTR onayı çıktıktan sonra, görevlendirildiğim okula başladım. Malumunuz okullar tekrar uzaktan eğitime geçince de bu kez, haberim dahî yokken, Kaymakamlık oluru ile EDN görevlendirmesi yapmışlar bana.
Size danışmak istediğim husus şu: Zaten Valilik onaylı BTR görevlendirmesi olan birine ayrıca Kaymakamlık onaylı EDN görevlendirmesi yapılabilir mi? Mantıken olmaz, diye düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım?
Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim: EDN' de BTR bekler diye diretiyorlar, madem öyle neden ayrıca bir görevlendirme oluru alıyorlar anlamış değilim. EDN, BTR'nin göreviyse ek bir onaya gerek yok, zaten o görevi yapar. Kendi söyledikleriyle çelişkiye düşüyorlar. Keşke oturup bir düşünseler, ki amaçlarının sadece işlerini yapacak birilerini bulmak olduğunu düşünüyorum.

BTR görevleri içerisinde edn var hocam zaten
Görevlendirildiği okulda bulunan veya il milli eğitim müdürlükleri tarafından yapılan planlama doğrultusunda ilçesinde bulunan EBA Destek Noktalarında öğrenci ve öğretmenlere destek vermek ve rehberlik yapmak.

Seklinde

Serkan hocam, evet var ama "rehberlik" yapar diyor yazıda. 8-5 başında bekle demiyor ki. BTR olarak gittiğim okula üç gün görevlendirmem var. İki gün de kendi okulumdayım. Derslerimi iki gün (uzaktan)yapıp üç gün de BTR görevimi yapar, EDN'de de teknik bir sorun olursa bakarım. Yapmam gereken bu diye düşünüyorum.

Benden haftanın beş günü, 8-5 EDN başında beklememi istiyorlar.

Son düzenleme:
Serkan hocam, evet var ama "rehberlik" yapar diyor yazıda. 8-5 başında bekle demiyor ki. BTR olarak gittiğim okula üç gün görevlendirmem var. İki gün de kendi okulumdayım. Derslerimi iki gün (uzaktan)yapıp üç gün de BTR görevimi yapar, EDN'de de teknik bir sorun olursa bakarım. Yapmam gereken bu diye düşünüyorum.

Sizi 8-5 çalıştırmak isteyen şahıslar acaba bilmiyorlar mı öğrencilerin sokağa çıkma kısıtlaması olduğunu. Kim gelecek bu EDN'lere ve genelgede bu saatlere göre haftalık ders programının yapılması gerektiği bildiriliyor.

Hocam, saatleri değiştirirler belki, bilmiyorum. Esas sormak istediğim şu: Ben zaten Valilik tarafından BTR olarak görevlendirildim. Bir de EDN görevlisi olarak Kaymakamlık oluru ile görevlendirme yapmışlar. Şu an hem BTR onayım, hem de EDN onayım var. Bir kişiye iki görevlindirme birden yapılabilir mi? Resmiyette böyle bir şey var mıdır?

İki görevlendirme olacağını zannetmiyorum, bana da filyasyon kontrol görevi verecekti müdür (okuldan isim göndermişler, toplu valilik onayı almışlar) il koordinatörüne sordum olmaz sizin göreviniz var dedi, bir sonraki kişiye görev verdiler.

İki görevlendirme olacağını zannetmiyorum, bana da filyasyon kontrol görevi verecekti müdür (okuldan isim göndermişler, toplu valilik onayı almışlar) il koordinatörüne sordum olmaz sizin göreviniz var dedi, bir sonraki kişiye görev verdiler.
Olması gereken de bu. Bu yüzden EDN görevini yapmayı düşünmüyorum, ben de. Haftaya sadece BTR görevimi yapacağım. Bakalım, inşallah zorluk çıkarmazlar.

Edn kaç saat açık bilemem 8-5 açıksa 8-5 rehberlik yapmamız gerekiyor ama bununla ilgili bir yazı vardı nöbetleşe yapılacak vs diye ama BTR nin son yazısında BTR rehberlik yapar yazınca.ihale bize kaldı

Edn kaç saat açık bilemem 8-5 açıksa 8-5 rehberlik yapmamız gerekiyor ama bununla ilgili bir yazı vardı nöbetleşe yapılacak vs diye ama BTR nin son yazısında BTR rehberlik yapar yazınca.ihale bize kaldı
Hocam, benden rehberlik yapmamı değil, öğrencilerin başında beklememi istiyorlar.
İhale bize niye kalsın ki hocam? Benim BTR görevlendirmemde üç gün görevli olduğum yazıyor. Neden beş gün kalayım ki? İki gün de kendi okulumdaki derslerim var. Haftada bir gün okula gitme mevzuu çıkınca, şimdi kendi okuluma da bir gün gideceğim. Beş gün gitmem pek mümkün değil. Böyle bir sorumluluğumuzun olduğunu düşünmüyorum.

Hocam, benden rehberlik yapmamı değil, öğrencilerin başında beklememi istiyorlar.
İhale bize niye kalsın ki hocam? Benim BTR görevlendirmemde üç gün görevli olduğum yazıyor. Neden beş gün kalayım ki? İki gün de kendi okulumdaki derslerim var. Haftada bir gün okula gitme mevzuu çıkınca, şimdi kendi okuluma da bir gün gideceğim. Beş gün gitmem pek mümkün değil. Böyle bir sorumluluğumuzun olduğunu düşünmüyorum.
Rehberlik yapmak başında beklemek olarak algılanıyor işte orada bir sorun yasarsa çocuk müdahale etmeniz gerekiyor vs vs vs hocam keşke her şey gönlümüze göre olsa ama malum bölüm çok zor durumda

Hocam İdare niz her gün oraya bir öğretmen görevlendiriir ve siz de oradaki öğretmen ve öğrencilere rehberlik yaparsınız. Zaten Eba canlı ders programına göre gün boyunca ders olmuyor ya öğleden önce oluyor ya da öğleden sonra siz de ona göre gidersiniz Tabii bir öğretmeni de muhakkak görevlendirmesini istersiniz idareden Çünkü görevlendirme belgemizde öyle yazıyor

Arkadaşlar, yorumlarınız için teşekkür ederim. Mesele sonuçlanınca buraya da yazarım.
İnanıyorum ki birgün her işi Bilişim öğretmenine kitleme alışkanlığı bırakılacak. O gemi birgün gelecek. /... :)

borç harç olmasa BTR formatör zurnatör bilmem ne tör asla olmazdım, maaş karşılığı dışında hiç bir ekstrayla asla ilgilenmez diğer öğretmenler ne kadar öğretmense okulda bende o kadar, ayrıca benden hocam şu flaş açılmıyor diyen biri bile cevap alamazdı illa ısrar edenin cihazında bilerek daha da bozup eline verirdim, zaten anlamadıklarını söylüyorlar bize bir iş getirince nerden bilecekler ha bilirlerse anlamıyor değillerdir buyursunlar yapsınlar.

EDN yi diğer öğretmenlere bırakırsak çalışan bilgisayar kalmaz. Rehberlik etmek derken EDN de oturup gerektiğinde oraya gelenlere yardımcı olacaksın demektir. Sürekli orda kalmaya gerek yok ama. Hangi öğrencinin hangi gün ve saatlerde geldiği bellidir. Öğrencilerin planına göre esnek bir şekilde okuldan gidilebilir.

20 yaş altı zaten 13-16 saatleri arasında çıkabiliyor. "Bu saatlerin dışında ders koyun" diyor resmi yazılar. Yani canlı dets için gelen olamayacak.

EDN'de ise görevimiz sadece "rehberlik". Bunun için EDN'de ihtiyaç olursa size gidersiniz. Niye sürekli nöbetçi gibi orada olacaksınız ?!
Öğretmenler haftada 1gün gidecek. Biz de öğretmeniz. Bir sorun olursa başka günler de gidersiniz.

20 yaş altı zaten 13-16 saatleri arasında çıkabiliyor. "Bu saatlerin dışında ders koyun" diyor resmi yazılar. Yani canlı dets için gelen olamayacak.

EDN'de ise görevimiz sadece "rehberlik". Bunun için EDN'de ihtiyaç olursa size gidersiniz. Niye sürekli nöbetçi gibi orada olacaksınız ?!
Öğretmenler haftada 1gün gidecek. Biz de öğretmeniz. Bir sorun olursa başka günler de gidersiniz.
Hocam bilmiyor musunuz bizim idarecilerin yorum gücünü resmî bir yazı ile söylemezlerse ben mağdur olacağım birçok kişide gel deniyor

Hocam, saatleri değiştirirler belki, bilmiyorum. Esas sormak istediğim şu: Ben zaten Valilik tarafından BTR olarak görevlendirildim. Bir de EDN görevlisi olarak Kaymakamlık oluru ile görevlendirme yapmışlar. Şu an hem BTR onayım, hem de EDN onayım var. Bir kişiye iki görevlindirme birden yapılabilir mi? Resmiyette böyle bir şey var mıdır?
Hocam kaymakamların geçici görevlendirme yetkisi yoktur. Çalıştığım ilçede geçen sene bir rehber öğretmeni isteği dışında görevlendirmişlerdi. Arkadaş itiraz dilekçesini yazdı. Sonuç olarak görevlendirmesini durdurmak zorunda kaldılar . Görevlendirme sadece vali tarafından yapılır.

Arkadaşlar, yorumlarınız için teşekkür ederim. Mesele sonuçlanınca buraya da yazarım.
İnanıyorum ki birgün her işi Bilişim öğretmenine kitleme alışkanlığı bırakılacak. O gemi birgün gelecek. /... :)

Sonucu yazmakta biraz geciktim, ama yazayım: @btr71 hocamın yaptığı gibi ben de il koordinatörümüze sordum, EDN görevlendirmesinin yanlış olduğunu söyledi. Ayrıca @paytın5 hocamın da dediği gibi geçici görevlendirmeler Kaymakamlık tarafından değil, Valilik tarafından yapılıyormuş.
Sonuç olarak: Birgün kadromun bulunduğu okula, bir gün de görevlendirmemin bulunduğu okula gidiyorum. Okulda bulunma saatim ise diğer öğretmenler ile aynı. Herhangi bir sıkıntı çıkmadı. Durum bu şekilde.
...
Bu da burada misal olarak duruversin.

btr artık bozuk kabak tadı vermeye başladı.

Valilik görevlendirmesi üstüne kaymakamlık görevlendirmesi yapılamaz.

Geri