BTRyaptığım okula, tayin olmuş 2. dönem göreve başlayacakmış

Kodla Büyü

uysal_rockci

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
İyi akşamlar arkadaşlar ,
şu anda bir Anadolu Lisesinde BT Rehberliği yapmaktayım. İdareyle de , öğretmenlerle de aramız çok iyi.
Açıkcası bende çok memnunum :)

Ama malesef Anadolu atamalarından mı ne birisi atanmış , 2. dönem göreve başlayacak.

Ama ikinci dönem için BTR başvuruları da başlamış. Ben başvurumu yaptım yine şansıma diyerekten :)

Şimdi ben aynı okulu yazdım.

1. durum ) Şimdi o arkadaş BTR istemeyi unutursa ise , benim görevlendirmem yapılırsa ama ikinci dönem gelince , ben istiyorum diyebilir mi , durum nolur (tahminimce benim hakkım saklı kalmalı)

2. durum ) o şu anda uzak başka bir ilçede. o da istekte bulunursa , bende istekte bulunursam durum ne olur. okulda görevine başlayınca , benim kadrom burada benim hakkım , zaten başvurmuştum derse benim görevlendirmem iptal olup o mu geçer yerime :)

bu böyle uzar gider :)

var mı benzer problemle karşışaşan acaba

aynı olay benin başıma geldi özür durumundan atandım okulda formator vardı ve ben başvuruyu kaçırmıştım

bana il yok olmaz o görevlendirildi falan yapamayız şikayet ettim ve birde dilekçe
sonuç diğer formator ortada kaldı ben formator oldum

istese bile olamaz görevlendirmeler yapılmış olur çünkü ama il kordinatörüyle anlaşır başka okula gider yada argede görev alırsa olabilir.

Tamamen görevlendirme yapanların bakış acısına kalmış. Bulunduğum yerde yeni atandıkları yerde gorev yapmak isteyenlerden ilişikleri kesmemiş olanların gorev taleplerine atama kararnamelerini eklemeleri durumunda yeni gidecekleri yerde bt rehberlik gorevi isteyebilecegi söylendi mesela.

Sayın Hocam,

Öncelikle BTR görevlendirmeleri eskisi gibi değil. 6 aylık dilimlerle değil dönem bazlı. Yani yeni BTR görevlendirmeleri 11 Şubat tarihinde başlayıp 30 Haziran tarihine kadar yapılıyor. Diğer arkadaşta bu tarihe kadar okulunda göreve başlayacaktır. Ayrıca okuluna akıllı tahta kurulanların ağırlıklı olarak BTR olarak görevlendirildiğine düşünürsek sizin dışarından bu okula BTR olarak görevlendirilme ihtimaliz çok zayıf.

İyi çalışmalar.

tüm olasılıkları bir kenara koy.
1- başvuru tarihleri arasında Anadolu lisesi için BTR başvurusunda bulunulduysa mesela bitmiştir. Hak onundur. Zaten okulun bt öğretmeni öncelikli olmak şartıyla BTR görevlendirmesi yapılır.
2- basvuru tarihleri gectikten sonra basvuru yapmak isterse ki normalde son geçmişse iş bitmiştir o vakit il/ilçe milli eğitimin tutumuna bağlı olarak basvuru hakkı verilir veya verilmez...
iyisi mi arkadası arayın ve direkt sorun basvuru yapacakmısın yapmayacak mısın diye evet ders il/ilçe milli eğitime gider yüzyüze durumu anlatırsınız muhtemelen size başka bir okul vereceklerdir.

aynı durum bizde de var bakalım hayırlısı
gaziantep duyuruya çıktı norm fazlası için biz de norm fazlası olduk neden olduk anlamadık.
şimdi 21-25 arası tayin isticez muhtemelen bu hafta formatör duyurusunu da yaparlar. e haftaya formatörler görevlendirilirse bizin tayin ne zaman çıkar bilinmez gitmeyi düyündüğümüz okulda formatör fen öğrtemeni
artık biz de onun derslerine gireriz anladığımız kadarıyla .....
hoc am iş bilmezlerin yüzünden bu hale düştük iptal etek zorunldalar... muhtemelen seneye kadro da gelir....

kralı gelsin hak sizindir.
ayrıntı için mebin yayınladıgı btr tereddude dusulen hususlar yazısına bakınız
mse' Alıntı:
gitmeyi düşündüğümüz okulda formatör fen öğrtemeni
artık biz de onun derslerine gireriz anladığımız kadarıyla .....

o arkadaş bu forumdaysa ayıp olmaz mı ayrıca o arkadaş da biliyodur bu işleri size yol görünmüş kendi okulunuzu isteyin bence

hocam biriniz sabahtan öğleye kadar, biriniz öğleden akşama kadar çalışabilirsiniz... iki öğretmen görevlendirilebiliyor...

uysal_rockci' Alıntı:
İyi akşamlar arkadaşlar ,
şu anda bir Anadolu Lisesinde BT Rehberliği yapmaktayım. İdareyle de , öğretmenlerle de aramız çok iyi.
Açıkcası bende çok memnunum :)

Ama malesef Anadolu atamalarından mı ne birisi atanmış , 2. dönem göreve başlayacak.

Ama ikinci dönem için BTR başvuruları da başlamış. Ben başvurumu yaptım yine şansıma diyerekten :)

Şimdi ben aynı okulu yazdım.

1. durum ) Şimdi o arkadaş BTR istemeyi unutursa ise , benim görevlendirmem yapılırsa ama ikinci dönem gelince , ben istiyorum diyebilir mi , durum nolur (tahminimce benim hakkım saklı kalmalı)

2. durum ) o şu anda uzak başka bir ilçede. o da istekte bulunursa , bende istekte bulunursam durum ne olur. okulda görevine başlayınca , benim kadrom burada benim hakkım , zaten başvurmuştum derse benim görevlendirmem iptal olup o mu geçer yerime :)

bu böyle uzar gider :)

var mı benzer problemle karşışaşan acaba

Hocam hangi il istanbul mu.

ben ahlaki bulmadım sizin yaptığınızı. adamın geldiğini bile bile o okula görev istemezdim. benim başıma gelse sizi göndermek için uğraşırdım.

Aklın yolu birdir, görev yeni gelenin hakkıdır... Kendinizi yeni gelen kişinin yerine koyun bu kadar basit..

( Başvuru süresi bitti filan falan durumu olursa da eğer sonuçta burası Türkiye yeni gelen kişi uğraşır üstüne düşerse hakkını alır )

the_korsan' Alıntı:
Aklın yolu birdir, görev yeni gelenin hakkıdır... Kendinizi yeni gelen kişinin yerine koyun bu kadar basit..

( Başvuru süresi bitti filan falan durumu olursa da eğer sonuçta burası Türkiye yeni gelen kişi uğraşır üstüne düşerse hakkını alır )
:+1:

dobra1979' Alıntı:
o arkadaş bu forumdaysa ayıp olmaz mı ayrıca o arkadaş da biliyodur bu işleri size yol görünmüş kendi okulunuzu isteyin bence

Hocam arkadaşın bu forumda olmasına da gerek yok aslında. Sonuçta o da Bilişimci ve Anadolu Lisesi Öğretmenliğini kazanmış. Yani sınav kazandıysa suç mu işledi, ya da bile bile başkalarının mağduriyetine mi neden oldu, ya da kendisi mağdur olmayı mı hak etti?

Sonuçta başlığı açan arkadaşın başka bir okula bakması en doğrusudur. Kimse kimseyi mağdur etmeden. ama sistemin mağduru olmuş isek o zaman sistemle kavga etmeliyiz yerimize gelen arkadaşla değil.

Hocam branşınız bilişim mi yoksa diğer branşlardan mısınız? Onun hakkında da bilgi verir misiniz?

bazi arkadaslar neden bu kadar celallendi anlamadim. ben sadece durumu bildiren birkac soru sordum. 2. soruma bakarsaniz diyrlim ki o arkadas kendi ilcesinden bu okulu istedi. ama ben de istedim ve il de beni gorevlendirdi . simdi arkadas gelince benim hak kaybim olmuyor mu yani. benim gunahim ne :)

bu arada bransim bilisim.

herkese iyi geceler...

Ben de anadolu lisesini kazanıp ilişik kesmeyi bekleyenlerdenim. Şu an benim okulu birileri muhtemelen yazacaktır. Benim ilişik kestiğim gün BT Rehberlik görevlendirmesi bitmiş olacak. İl koordinatörümüzle konuşmuştum. 2. dönemin ilk haftası anadolu ve norm fazlası atamasıyla atananlar için yeni bir görevlendirme alınacak. Ya bana öncelik verilip o kişinin BT rehberliği sadece kendi okuluna alınacak, ya da benim başka bir okulda BT rehberi olmamı isteyecekler.

Arkadaşımızın durumuna gelince:

Görevlendirme istediği anadolu lisesine 2.dönem yeni bir BT öğretmeninin geleceğini bile bile neden oraya görevlendirme istiyorsunuz? Oraya atanacak olan öğretmenin BT rehberlik görevlendirmesini istemesi hakkı değil mi? Etik olan davranış, 1.dönem görevlendirildiğiniz anadolu lisesine,kadrolu bir BT öğretmeninin atandığını göz önünde bulundurarak başka bir okula görevlendirme istemektir.

hugo4545' Alıntı:
Ben de anadolu lisesini kazanıp ilişik kesmeyi bekleyenlerdenim. Şu an benim okulu birileri muhtemelen yazacaktır. Benim ilişik kestiğim gün BT Rehberlik görevlendirmesi bitmiş olacak. İl koordinatörümüzle konuşmuştum. 2. dönemin ilk haftası anadolu ve norm fazlası atamasıyla atananlar için yeni bir görevlendirme alınacak. Ya bana öncelik verilip o kişinin BT rehberliği sadece kendi okuluna alınacak, ya da benim başka bir okulda BT rehberi olmamı isteyecekler.

Arkadaşımızın durumuna gelince:

Görevlendirme istediği anadolu lisesine 2.dönem yeni bir BT öğretmeninin geleceğini bile bile neden oraya görevlendirme istiyorsunuz? Oraya atanacak olan öğretmenin BT rehberlik görevlendirmesini istemesi hakkı değil mi? Etik olan davranış, 1.dönem görevlendirildiğiniz anadolu lisesine,kadrolu bir BT öğretmeninin atandığını göz önünde bulundurarak başka bir okula görevlendirme istemektir.
Merhaba hocam;

sadece küçük bir düzeltme sizin dediğiniz tam tersten işler yeniden onay alınacağı için önce size sorulur bu okul mu boştaki başka bir okul mu diye(tabi ki dilekç üzerindeki sorularla oluyor bu iş) sizin cevabınıza göre bu iş şekillenir-- İstanbul'da--.
diğer illerde arkadaşlarım yeni onay almazlarsa o zaman görevlendirilen arkadaşımız dönem sonunan kadar kalır diğer kişi gelecek eylül'de görevlendirilir.

bazı arkadaşlar etik değil vs. demiş ama olayın şu tarafı var.
1. dönem görevlendirme listesinde bu bayan arkadaşın adı yok, 2. dönem için isteyip istemeyeceğini de bilmiyorum.
bayan olduğu için şu anki BTR yaptığım okulun idaresi de çok sıcak bakmıyor, sen gel diye ısrar ediyor sürekli. Ders veririz biz ona diyor.

Açıkçası bu dönem tekrar görevlendirilmek isterim. Ama diğer taraftan arkadaşın hakkıdır. ama şimdi o gelecek diye ben istemezsem, o da istememiş olursa ne olacak ?

o yüzden olabilecek sonuçları şimdiden tahmin etmeye çalışıyorum , durum ne olur diye :)

hocam kadronun bulunduğu okulu niye istemiyosun bu arada atanan öğretmenle temasa geçip btr isteyip istemeyeceğini sorabilirsin
ha zaten o istedikten sonra senin isteyip istememen bişey değistirmezki hak onun

durum bt rehberliğinde tereddüt edilen hususlarda açıklanmıştı aslında. bu yazıdan anladığım kadarıyla işleyecek süreç şöyle; BTR başvuruları sırasında her ikinizde aynı okulu isterse öncelik onundur. o arkadaş istemezse size vericeklerdir görevi.

Hocam mağdur olmak istemihyorsanız ve önünüzü de görmek istiyorsanız arkadaşa ulaşıp fikrini alın ve ona göre hareket edin. Yarı yolda birbirinizle aranızda sıkıntılara yol açabilir. idare tarafından ne kadar ders verilebileceğini de net bir şekilde öğrenin ona göre açıkca konuşun. samimi iseniz böyle davranın..

sizinki de merahmetten maraz doğurtmak olmuş hocam beya arayın konuşun ne düşünüyrsun deyin ona göre ortak fikir hareket edin yoksa ikinizde ortada kalacaksınız.

Geri