BTR'den Başka Okulda Derse Girmesi İstenir Mi?

Kodla Büyü

ibrahim_hoca

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar merhaba...kendi okulunda 10 saat dersi olan BTR öğretmenine başka okulda ders görevi verilebilir mi acaba?

verilir :verymad:
...
olurmu hocam böyle tek kelimelik cevap.
neden verilemez ?
hangi kanun maddesine dayandırarak bunu söylüyorsunuz onu da yazın da herkes bilgi sahibi olsun

Sahsi fikrim hocam neden kiziyorsun hemen..
madem verilir sen kanun maddesini getir dw gorelim :p

btr tereddüt edilen hususlar yazısında 2. madde 3. paragraf
-Kadrosunun bulunduğu okul haricinde başka bir okulda BT rehberliği için görevlendirilen
öğretmenler, kadrosunun bulunduğu okulda ders görevini yerine getirecek, görevlendirildiği
okulda sadece BT rehberliği görevini yürütecektir, bu okulda ayrıca ders görevi
verilmeyecektir.

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
-Kadrosunun bulunduğu okul haricinde başka bir okulda BT rehberliği için görevlendirilen
öğretmenler, kadrosunun bulunduğu okulda ders görevini yerine getirecek, görevlendirildiği
verilmeyecektir.

Beyin yakacak bir yorum yapayım, oradaki madde de "bu okulda ayrıca ders görevi
verilmeyecektir." diyor, başka bir okulda ders verilemez demiyor :D
Kafası bozulan bir müdür bu maddeyi böyle yorumlayabilir, görün siz o zaman cümbüşü.

yakuphan' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
verilmeyecektir.

Kafası bozulan bir müdür bu maddeyi böyle yorumlayabilir, görün siz o zaman cümbüşü.
BTR'ye bu görev dışında başka bir görev verilemez ki =)

gelen görevlendirme yazısı tahmini olarak 3-4 sayfa ve haklarımızın tamamı orada mevcut. en azından bu hakları kazanmamız için çaba gösterenlere saygı duymak için o sayfaları bir kere olsun okuma zahmetinde bulunmamız gerekir die düşünüyorum..
sadece okuma değil, bazı idarecilerimizin gözünün içine soka soka okutturmamız da gerekiyor demekki..

61>34' Alıntı:
gelen görevlendirme yazısı tahmini olarak 3-4 sayfa ve haklarımızın tamamı orada mevcut. en azından bu hakları kazanmamız için çaba gösterenlere saygı duymak için o sayfaları bir kere olsun okuma zahmetinde bulunmamız gerekir die düşünüyorum..
sadece okuma değil, bazı idarecilerimizin gözünün içine soka soka okutturmamız da gerekiyor demekki..
Fikirlerinizde kesinlikle haklısınız. Ancak bu yazıyı okuyup da yeni elementler uyduran idarecilerimize ne demeli. Okumak yetmiyor, aynı zamanda doğru şekilde anlamak da gerekiyor.

Arkadaşlar maaş karşılığını dolduramadığınız durumlarda btr görevinizin olduğu okulun dışında ders verilebiliyor... Bizzat yaşadığım için biliyorum :wink:

yakuphan' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
verilmeyecektir.

Benden de beyin yakacak bir başka madde ise;

BTR öğretmenine nöbet dahil olmak üzere hiçbir görev verilemez yazıyor. Dolayısıyla seni başka okula ders vermeye yollarlarsa benim aynı anda ek görevlendirme almam yasalara aykırı dersiniz olur biter :)

s_handan' Alıntı:
Arkadaşlar maaş karşılığını dolduramadığınız durumlarda btr görevinizin olduğu okulun dışında ders verilebiliyor... Bizzat yaşadığım için biliyorum :wink:

Sayın hocam siz görevlendirmesiniz. Ne maaş karşılığından bahsediyorsunuz. Sadece kadronuzun olduğu okulda kaç ders varsa tümüne giriyorsunuz. Ne bir eksik ne de bir fazla!

yakuphan' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
verilmeyecektir.

Müdürlerin yorum yapma yeteneği :p
https://www.youtube.com/watch?v=Uc6kQfucfTg

Btr olup maaş kurşılığı dolduramamak diye bir şey mi var.
Kendi okulunuzda BTR iseniz , okulunuzdaki bütün BTY dersler, geri kalan kendi okulunuzda BTR görevi.
Baska okulda BTR iseniz,kendi okulunuzdaki dersler + Diğer okulda SADECE Btr görevi.Ders görevi yok.
Ama ben geçen yıl yarım dönem müdür isteği ile girmek zorunda kaldım 8 saat.

Ben şu şekilde giriyorum
6 saat kendi okulumda
8 saat diğer okulda
Kendi okulumda 3 gün
Diğer 8 saat için 2 gün diğer okula gidiyorum.
Diğer 2 gün sadece derse giriyorum sorulan sorulara cevap veriyorum.

İdareci İdare edebiliyorsa benden istediği bazı şeyleri yapabilirim.

verilemez. sen zaten kendi okulunda derse giriyorsun. başka okulada bu derslerden kalan zamanda göevlendiriliyorsun. eee ne zaman derse girebileceksin. yapılmışsa da mantıksız ve hatalı bir şekilde görevlendirme yapılmış olur.

Geri