BTR Yok

Kodla Büyü

kgunduz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar illerinizde yapılacak olan btr görevlendirmelerinin şuan için yapılmaması, okulların açılmasının ve eğitim durumunun netleşmesinden sonra görevlendirmelerin yapılması gerekmektedir.
Yeğitek'ten Rukiye hanım gönderdi.
WhatsApp grubuna geldi.

Merhaba arkadaşlar illerinizde yapılacak olan btr görevlendirmelerinin şuan için yapılmaması, okulların açılmasının ve eğitim durumunun netleşmesinden sonra görevlendirmelerin yapılması gerekmektedir.
WhatsApp grubuna geldi.
Hocam bence normal karşılanacak bir mesaj bu. 3 hafta telafi eğitiminden sonra normal eğitim öğretim dönemi başlayacak. Görevlendirme için oldukça erken bir zaman. Kesinlikle görevlendirmelerin olacağını olarak düşünüyorum.

Hocam bence normal karşılanacak bir mesaj bu. 3 hafta telafi eğitiminden sonra normal eğitim öğretim dönemi başlayacak. Görevlendirme için oldukça erken bir zaman. Kesinlikle görevlendirmelerin olacağını olarak düşünüyorum.
Telafi eğitimlerinden ziyade okulların açılmasıyla ilgili bir durum bence hocam. yoksa zaten görevlendirmeler bazı illerde eylülün sonunu buluyordu. bu yazı muhtemelen erkenden görevlendirmeyi yapan iller içindir. artık onlarda bekleyecekler.

btr olur büyük ihtimal ama, dedikleri gibi okulların ne olacağı henüz belli değil.

Okullar açılmazsa da uzaktan eğitim devam ederse kesinlikle görevlendirmelerin yapılması gerekir. Lakin kesinlikle tüm btr arkadaşlar resim, müzik, beden eğitimi gibi branşlardan çok daha fazla ter döktüler uzaktan eğitim sürecinde.
İşin hem idare hem öğretmen hem öğrenci hem veli ayağında hiç bir btrnin yardımlarını esirgediğini kendisine gelen sorunları elinden geldiğince çözmediğini düşünmüyorum.

Uzaktan eğitim sürecinde psikolojik danışmanlık ve rehberlik ile birlikte bilişim teknolojileri rehberliği de önemli olacaktır.

bizde üç hafta sonra görevlendirme gelirse bakarız btr ile ilgili işlere. BTR gelincede ders saati dolsun diye verilmiş olan saçma sapan dersleride geri alır baştan program yaparlar artık. böyle planlamamı olur btr dediğin bütün öğretmenlerden önce görevlendirme işi halledilmiş olmalıdır. müdürü okula öğrenciyi öğretmeni aldıktan sonra mı atıyorsunuz...

bizde üç hafta sonra görevlendirme gelirse bakarız btr ile ilgili işlere. BTR gelincede ders saati dolsun diye verilmiş olan saçma sapan dersleride geri alır baştan program yaparlar artık. böyle planlamamı olur btr dediğin bütün öğretmenlerden önce görevlendirme işi halledilmiş olmalıdır. müdürü okula öğrenciyi öğretmeni aldıktan sonra mı atıyorsunuz...
işte hocam sen ben bakmıyoruz da maalesef bakan maalesef hakkını aramayan bilmeyen o kadar çok arkadaşımız var ki maalesef.... Neyse şimdi gelip burada bir de duyar kasarlar boşverelim

WhatsApp grubuna geldi.

Sayın Hocam, bu mesaj üzerinden "BTR Yok" diye başlık açmak bence yanlış olmuş. Burada bahsedilen bambaşka bir durum.

Bu problemin aslında çözümü çok basit hocam. Görevlendirme tarihleri ders başı ve ders sonu olarak alınsa tamamen çözülmüş olur.

Okulların açılması ve Eğitim durumunun netleşmesi ifadesinden, okullar açılmazsa görevlendirme yapılmayacağını anlıyorum ben. Umarım yanlış anlamışımdır.

Okulların açılması ve Eğitim durumunun netleşmesi ifadesinden, okullar açılmazsa görevlendirme yapılmayacağını anlıyorum ben. Umarım yanlış anlamışımdır.
Doğru anlıyorsunuz hocam kişisel olarak bence okullar açılacak kısa bir süre sonra kapanacak ya da sadece ana dersler okula gidecek bizim gibi gereksiz !!! Olan dersler de uzaktan eğitim verecek durum böyle olunca da BTR ye gereek kalmayacak

Pandemi sürecinde idare ve okula sürekli irtibat halindeydim. Uzaktan eğitim olsa bile en çok ihtiyaç duyulan biziz. İdare hergün bu nasıl olacak şu nasıl oluyor diye bir saat telefonda yada okula giderek yardımcı olduk. Veliyr öğretmene idareye ihtiyaç duyulduğunda rehberlik yaptık. Öyle yada böyle BTR olacağını düşünüyorum.

Ayrıca başlık çok itici olmuş. Düzeltilmesi ricasında bulunuyorum.

Ben bu yazıdan okullar açılmazsa veya açılır kısa bir süre sonra kapatılırsa BTR görevlendirmesi yapmaya lüzum yok anlıyorum.
Diğer türlü olsa okullar normal açılsa BTR zaten gerekli. Yok eğer açılmaz yada kısmi açılır sa bize göre BTR kesinlikle gerekli ama bu yazıyı yazana göre gereksiz gibi görünüyor. Yoksa her durumda BTR görevlendirmesi geciktirmeden yapılmalıdır böyle bi yazıyada ihtiyaç yoktur.

şahsim fikrim görevlendirmeler olacaktır. Çünkü büyük bir ihtimalle okulların en azından öğrencilerin bir kısmı için açılacağını 8. sınıflar için kursların açılacağını düşünüyorum. Okulların aktif olduğu dönemde Görevlendirme muhakkak olur diye düşünüyorum.

Ha diyelimki görevlendirme olmadı. Bir sorun çıktığında yine biz müdahale edip çözüm sağlamaya çalışacaz bu hep böyle oldu. Ben yazın bile destek verdiğim zamanları biliyorum. O yüzden ekim ayına kadar beklemek lazım.

Eğer okullar hiç açılmazsa ders programı olusmayacagi için öğretmenlere ek ders odenmeyecegini düşünüyorum ve BTR de olmaz ama açılır programlar oluşursa ek ders ödenir ve BTR de olur...

Okul hiç açılmazsa kimseye 15 saatten fazla ders verilmez ve ekders olayı olmaz diye düşünüyorum. Uzaktan eğitimi de 15 saati geçmeyecek şekilde ayarlarlar . Geçen yıl durum geçici 1-2 ay kimseyi mağdur etmeyelim diye tüm ödemeler yapıldı . Busene aylarca belki yıllarca sürecek bir durum için boş yere ekders ödemesi olmaz bu durumda btr de derse girmediği için sadece maaş karşılığında bile görevlendirme yapılabilir . Bizi dersten muaf tutup sadece rehberlik faaliyetine verirler ve bunu maaş karşılığı olarak da yaptırabilirler diye düşünüyorum. Umarım düşündüklerim olmaz

Okullar eylulde acilacak kasim basi gibi kasim ortasina kalmadan kapanacak.
Eylulde hala bu ulkede turist olcak deniz suyu sicak olcak.ayrica 1 eylul itibari ile okullar aciliyor diyen milyonlarca ebeveyn cocuguna ister kapansin ister kapanmasin alis veris yapacak ayrica ben gondermem sen gondermezsin diyen oran yuzde 25 e yuzde 75 olcak zira ebeveynlerde cocuklarindan ne yazikki bikti.hadi size bir soru cocuklar nerde mesela yani ogrencilerimiz suan nerdeler yada bu carsi pazarda gezen dolasan kafelerde kumsallarda koyde gezen cocuklar kimin ogrencisi bu yuzden cok kafa agritmaya gerek yok zaten cocuklarimiz sokakta.
Ha uzaktan egitim yaparlarda btr olmazsa herkes isine baksin derlerse eyvallah der gecerim ama kesin bir ihtimal btr olacaktir.eba istatistigi onemli gencler .istatistik sart !!!

Değerli arkadaşlar görüşlerinize katılıyorum. Ancak btr öğretmenlerinin gerekliliğine ve pandemi sürecinde en fazla mesai sarf eden öğretmen olduğunu düşünen BİRİSİNİN GÖNDERECEĞİ MESAJ DEĞİL. Bu yeğitek in umurunda değil btr öğretmenleri... hayırlısı.

Okul hiç açılmazsa kimseye 15 saatten fazla ders verilmez ve ekders olayı olmaz diye düşünüyorum. Uzaktan eğitimi de 15 saati geçmeyecek şekilde ayarlarlar . Geçen yıl durum geçici 1-2 ay kimseyi mağdur etmeyelim diye tüm ödemeler yapıldı . Busene aylarca belki yıllarca sürecek bir durum için boş yere ekders ödemesi olmaz bu durumda btr de derse girmediği için sadece maaş karşılığında bile görevlendirme yapılabilir . Bizi dersten muaf tutup sadece rehberlik faaliyetine verirler ve bunu maaş karşılığı olarak da yaptırabilirler diye düşünüyorum. Umarım düşündüklerim olmaz
zorunlu değil hocam ek görev olduğu için maaş karşılığı olmaz. öyle olabilse önceki senelerde 5-6 saat dersi olan öğretmenlere maaş karşılığı verirlerdi görevi. gerekli olmadığımızı düşünen ya da aldığımız ekders gözüne batan bir çok kişi var maalesef

beni ilgilendirmeyen hiç bir işi ilgilendiriyormuş gibi yapmam kimse kusura bakmasın. ypamak isteyende kendinden yapar

Geri