btr ve KOORDİNATÖRLÜK

Kodla Büyü

yilmaz32

Üye
Çok programlı lisede çalışmaktayım ve 11.sınıf öğrencilerim var meslek lisesi öğretmeniyim BTR olarak görev yapmaktayım seneye 10.sınıf öğrencim olmaz ise 12.sınıfların koordinatörlüğüne başka öğretmenler bakabilir mi ?VEYA BTR OLARAK KOORDİNATÖRLÜK YAPSAM ÜCRET ALABİLİRMİYİM

Hocam koordinatörlük ile BTR görev saatleri çakışacağı için ücret ödenmez diye biliyorum.. Başka bir öğretmen görevlendirilir.

Koordinatörlük alanına yakın alanlardan öğretmen görevlendirmesi yapılabilir. Örneğin Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanının koordinatörlük görevi için Bilişim Alanından öğretmen görevlendirilebilir.
Bu konuda sanırsam @yakuphan hocam daha geniş bilgi verebilir.

Merhaba bende Çok Programlı Anadolu lisesinde görev yapıyorum gelecek sene için BTR görevi almak istiyorum. Aklımda bir kaç soru var. Cevap verirseniz sevinirim.
1. Maaş karşılığı 20 saat derse girmemiz gerektiği içşn btr olduğumuzda bunda bir değişiklik oluyor mu?
2. Btr iken 20 saatin üstünde ders alırsak bunun ekdersini alabiliyormuz?
3. Btr iken sosyal kulüp veya sınıf rehber öğretmenliği ek dersinden faydalanabilirmiz?

Kendi okulunuzda BTR olacağınızı varsayarsak,
1. 20 saat derse girme zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Toplam kaç saat dersiniz varsa o kadar derse girersiniz. Diyelim ki 10 saat kendi alanınızda dersiniz varsa 10 saat derse girer, haftanın geri kalanında ders saatleri içerisinde BTR görevinizi yerine getirirsiniz.
2. BTR görevi 18 saat ücret karşılığı yapılan bir görevdir, bu nedenle kaç saat derse girerseniz girin alacağınız ücret 18 saati geçemez.
3. Girdiğiniz dersler dışındaki zamanlarda BTR görevini yürütmekte olduğunuzdan ve BTR ile ilgili gönderilen yazılarda görevi alanına giren konularda ayrıca ücret ödenmez veya başka görev verilmez vs. şeklindeki maddelere istinaden Sosyal kulüp, sınıf rehberliği görevi verilmemekle, verilse de ücreti ödenmemektedir. Ancak yine de bazı il ve ilçeler bunun aksini yapabilmektedirler. Bu nedenle bu konuyu ilçe ve ilinizde bu konudan sorumlu kişilere sorup, bilgi alırsanız yerinde olur.

Geri