Btr ve ders birleştirme

Kodla Büyü

deryanur

Site Gezgini
İyi akşamlar arkadaşlar. Btr yim, 16 saat dersim var. Ders birleştirerek derslerimi işlersem sorun yaşar mıyım. Normalde ders birleştirildiğinde ek ders verilmediğini biliyorum, btrlerde durum nasıl oluyor

8 saat dersim var hocam. 5 ve 6. sınıfları birleştirip anlatıyorum. İdarem bir sıkıntı olmaz dedi

İyi akşamlar arkadaşlar. Btr yim, 16 saat dersim var. Ders birleştirerek derslerimi işlersem sorun yaşar mıyım. Normalde ders birleştirildiğinde ek ders verilmediğini biliyorum, btrlerde durum nasıl oluyor
Aynı durumdayız. Fen Lisesindeyim. 16 saat dersim var. 9 lar yüz yüze gelmeden önce 9ABC 9DE 10ABC şubelerini birleştirip ders anlatıyordum. 9 lar yüz yüzeye geldikten sonra sadece 10. sınıfları birleştirip ders anlatıyorum. Yani hiç bir sıkıntı olmaz.

BTR aya da gitse uzaya da gitse 18 saat ek ders alır nöbet alır vs vs vs kısaca dersi birleştirme ayırma vs hiç bişey farketmez

Btr değilim, harici ders olayına kadar idare ders atama yaparken birleştiriyordu, şimdi ise ders programının yoğunluğundan dolayı ben birleştirmek zorunda kalıyorum. Çoğu branş öğretmeni aynı durumda.

Ben de şubeleri ikişerli birleştirerek anlatıyorum. İdare de isteyenler birleştirebilir dedi. Zaten Btr olduğunuz için sınıfları birleştirip toplamda 5 saat de girseniz veya birleştirmeyip 25 saat girseniz ek dersiniz yine 18 saat olacaktır.

Bizim için ek ders fark etmese de ders saati az olan diğer branştakiler ders birleştirmeye yanaşmaz, dolayısıyla haftalık ders programı da belli olduğu için biz de birleştiremeyiz. Ancak okul idaresi ile konuşulup öğrencilerin diğer boşluklarında -nasılsa saat 8'e kadar sistem izin veriyor- ders birleştirme işlemi yapılabilir diye düşünüyorum.

Bizim için ek ders fark etmese de ders saati az olan diğer branştakiler ders birleştirmeye yanaşmaz, dolayısıyla haftalık ders programı da belli olduğu için biz de birleştiremeyiz. Ancak okul idaresi ile konuşulup öğrencilerin diğer boşluklarında -nasılsa saat 8'e kadar sistem izin veriyor- ders birleştirme işlemi yapılabilir diye düşünüyorum.

Tam olarak aynısını yaptım hocam.

Geri