Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

BTR uygulaması adil değil

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında nicelik tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. nicelik

  nicelik Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  27
  Beğeni:
  0
  branşım BT. kadromun bulunduğu okulda ders saatim 0 olduğu için norm fazlasıydım. baya uzaaaak başka bir ortaokula 21 saat derse görevlendirildim. evimin dibindeki kadromun bulunduğu okula BTR olarak başvuru yapamıyorum çünkü yazıya göre yerime ücretli öğretmen görevlendirilmicek. 21 saat derse girdiğim okulu da isteyemiyorum çünkü yine yazıya göre öncelikle fatih projesi tamamlanan liseyi tercih etmem gerekiyor. bu durumda 20 saat o uzaaak olan okulda derse girip, geri kalan zamanlarda lisede BTR olmam gerekiyor anladığım kadarıyla. ve aynı zamanda da benim 21 saat derse girdiğim okula ben BTci olduğumdan başvuramadığım için başka branştan belgesi olan biri gelip 3 haftadır ders işleyebilmek için eşşek gibi adam etmeye çalıştığım BT labına şaaaak diye oturacak.

  "amaaan nolacak liseye 9 saat gider gelirsin" diyenleri duyar gibiyim. iyi de bu eğitim-öğretim zamanı liselerde ve ortaokullarda farklı değil mi? diğer branştan arkadaş BTR olarak hergün saat 2 de çıkacak, ben de 20 saat ders işleyip sonra gittiğim lisede 4'te çıkacam.

  şimdi bu BTR saçmalığı durumu kime yaradı? bana değil. sanırım diğer BTcilere de değil. tabi ki diğer branşlara...
  HİÇ ADİL DEĞİL HİİİİİÇÇ.....
   
 2. digitalboy72

  digitalboy72 Üye

  Kayıt:
  1 Ekim 2007
  Mesajlar:
  11
  Beğeni:
  0
   
 3. sinerjique

  sinerjique Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  24 Eylül 2007
  Mesajlar:
  521
  Beğeni:
  0
  hocas bende aynı durumdayım , ekders yüzünden hiç istemesemde liseyi tercih edeces :cry:
   
 4. nosTRa

  nosTRa Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  5 Ekim 2007
  Mesajlar:
  2.228
  Beğeni:
  25
  yerinize ücretli öğretmen görevlendirme işi kadronuzun bulunduğu okulla alakalı olması lazım. yoksa diğer okullar sizi ilgilendirmez. aynı anda farklı okullara hem btr hem de ders öğretmeni olarak nasıl görevlendirecekler sizi?
   
 5. kaybil

  kaybil Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  18 Aralık 2010
  Mesajlar:
  2.022
  Beğeni:
  2
  öyle bir durumda 21 saatlik dersi 3 güne sığdırıp geri kalan iki günde lisede 9 saati tamamlarım. Lisenin çıkış saati ile ne alakası var anlamadım?
   
 6. esilasoul

  esilasoul Aktif Üye

  Kayıt:
  2 Mart 2008
  Mesajlar:
  208
  Beğeni:
  0

  hocam benim bildiğim ücretli öğretmen kadronuz olduğu okul ile ilgili yani oraya veremezler ücretli.. bu durumda siz kendi okulunuza BTR istersiniz ve liseyede gidersiniz ama 3gün kendi okulunuz,2 gün lise şeklinde ben mi yanlış yorumladım bilmiyorum ama derse girme zorunluluğu yok ki eğer okulunuzda norm fazlası iseniz BTR olursunuz bir mani yok.. derse girmek için görevlendiriildiğiniz okulu iptal etmelri gerekecek...
   
 7. bilerzen

  bilerzen Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  25 Eylül 2007
  Mesajlar:
  712
  Beğeni:
  2

  bence de saçma kadronuzun bulunduğu okula btr isteyebilmeniz gerekli sonuçta btr ders saatiyle ilgili değil bt olması yeterli..
   
 8. esilasoul

  esilasoul Aktif Üye

  Kayıt:
  2 Mart 2008
  Mesajlar:
  208
  Beğeni:
  0
  :++:
   
 9. tayinci42

  tayinci42 Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  26 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  2.742
  Beğeni:
  0
  BTR uygulaması çok güzel. Sen kanun yönetmelik bilmez okuduğun yazıyı da anlamazsan böyle bir başlık açabilirsin.. Ben sanki farklı bir ülkede farklı kanun ve yönetmeliklerle mi görev yapıyorum anlamıyorum. Herkes farklı farklı yorumlar ve şikayetler yapıyor ama hepside bir takım yanlış uygulamalara maruz kalmışlar, ve aslında güzel olan bir şeyin yanlış uygulandığından değilde güzelliğini anlayamadığı için kötü olduğundan şikayet ediyorlar.

  hocam buraya bir yığın yazı yazacağım ama boşa gideceğini düşündüğüm için yazmaktan vazgeçtim. Hayırlısı olsun deyip geçeyim bari..

  Hayırlısı olsun hocam düzelir inşallah..
   
 10. KöfteHoRr

  KöfteHoRr Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  8 Ekim 2009
  Mesajlar:
  1.380
  Beğeni:
  35
  o zaman sizin dediğinize bakılırsa BT rehberlik görevi isteyen herkesi 15 saat falan diğer okullardaki derslere göndersinler 15 saat'de bt rehberliği için fatih projesi kurulan bir liseye. Böylelikle BT dersi için hiç ek ders ücreti ödememiş olurlar kimseye.

  Öyle şey mi olur hocam, ders görevini aksatmama görevi kadronuzun bulunduğu okul için geçerlidir. Sizin okulunuzda dersiniz varsa girersiniz, yoksa hangi okula BTR olduysanız 30 saatinizide orda doldurursunuz.
   
 11. nicelik

  nicelik Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  27
  Beğeni:
  0

  bu sene meslekteki 10. yılımı çalışıyorum ve çok şükür bugüne kadar ne eğitici olarak çalıştığımda, ne formatör olarak çalıştığımda ne de okulda öğretmen olarak çalıştığımda kendimi ve haklarımı hiç ezdirmedim. ben kanun ve yönetmelik biliyorum da ezdirmiyeyim diyorum ama bakalım BAŞtakiler kanun yönetmelik biliyormu? ben anlatamıyorum galiba. bulunduğum cumhuriyette adamlar 15 saat ders (nerden olduğu önemli değil) zorunlu diyor başka bişey demiyor. ölürmüsün öldürürmüsün hadi burdan yak işte. hocam ben de sorunumu buraya yazmadan boşa gideceğini biliyordum ama küçük de olsa bi ihtimal diyip paylaştım. bence de "hayırlısı olsun" son zamanlarda bazı kesimin favori cümlesi.
   
 12. kaanrevan

  kaanrevan Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  12 Mart 2008
  Mesajlar:
  263
  Beğeni:
  4
  BTR nedir hocam? Aslında R nedir diye sorsam.
   
 13. nicelik

  nicelik Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  27
  Beğeni:
  0
  Rehberliğin R'si
   
 14. kaanrevan

  kaanrevan Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  12 Mart 2008
  Mesajlar:
  263
  Beğeni:
  4
  O zaman BT yi bu R ile nasıl bağlamışlar kuramadım bağlantıyı.

  Bilişim Teknolojileri Rehbeliği :shock: Tam açılımı bu mu?
   
 15. nicelik

  nicelik Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  27
  Beğeni:
  0
  evet. sizin konuyla pek alakanız yok galiba...
   
 16. kaanrevan

  kaanrevan Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  12 Mart 2008
  Mesajlar:
  263
  Beğeni:
  4
  Ben Meslek Lisesindeyim hocam. Değişikliklerden haberim yoktu. Bunu ilk defa duydum. Allah kolaylıklar versin. İnşallah gereken değeri buluruz tüm branştaki arkadaşlar olarak. Ben bu branştaki tüm arkadaşların çok değerli olduklarını hep iddia ettim. Her platformda da bunu devam ettiriyorum. O kadar emek harcamış bir branşa yazık ettiler. İnanın meslek lisesinde öğrencilerle boğuşmaktan ilköğretim düzeyinde sizlerin nelerle boğuştuğunuzu buralardan görüyoruz yalnızca.
   
 17. fgur

  fgur Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  20 Eylül 2007
  Mesajlar:
  268
  Beğeni:
  0
  herkesin farklı yorumlladığı ve uygulama hatalarına maruz olacağımız bu yazıyı nasıl güzel bulabiliyorsunuz hocam?
   
 18. nicelik

  nicelik Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  27
  Beğeni:
  0
  teşekkür ederiz hocam da bizim milletimizde bu kafa, bu zihniyet değişmedikçe bu saatten sonra değer görmemiz çok zor çooookk... imkanım olsa anında istifa eder çocuklarımı kendim büyütürüm. her sabah onlar ardımdan ağlarken değermi diye düşünüyorum ama nafile...
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal