BTR Sosyal Kulüp Ücreti

Kodla Büyü

yetikali

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar günaydın. BTR olup ta; sosyal kulüp çalışması yapıp ek dersini alan arkadaşlar var mı? Varsa il ya da ilçenizi yazabilirmisiniz?

Normalde BTR olanlara kulüp, sınıf rehber öğretmenliği verilmiyor..
Öğretmen sayısı az ise bu görevler veriliyor ki benim durum öyle... Ancak bu işler için ücret ödenmiyor hocam, fahri olarak yapıyoruz..

Hocam kulüp işi okul ders bitimi sonrasında yapıldığında ödenmesi gerekir. Sosyal Kulüp yönetmeliği 5. maddesinde yazıyor...

İKİNCİ BÖLÜM

İlkeler, Sosyal Etkinlikler Kurulu ve Görevleri

İlkeler

MADDE 5 – (1) Eğitim kurumlarında yürütülecek tüm sosyal etkinlikler 1739 sayılı Kanunda yer alan Türk millî eğitiminin genel ve özel amaçları ile temel ilkelerine uygun olarak düzenlenir.

(2) Sosyal etkinlik çalışmalarında; öğrencilerin gelişim seviyeleri, ilgi, istek, ihtiyaç ve yetenekleri göz önünde bulundurulur.

(3) Sosyal etkinlik çalışmaları, öncelikle ders saatleri dışında uygulanır. Bu çalışmalar zorunlu hâllerde ders saatleri içinde de uygulanabilir.

(4) Sosyal etkinlik çalışmaları, öğrenci kulübü ve toplum hizmeti çalışmaları kapsamında yürütülür.

(5) Her öğrenci, en az bir sanat veya spor dalında beceri kazanacak şekilde uygun bir öğrenci kulübü ile ilişkilendirilir ve bu kulübün çalışmalarına katılır.

(6) Sosyal etkinlikler kapsamında yürütülen bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı gençlik merkezlerinden de yararlanılır.

(7) Sosyal etkinlik çalışmalarının planlanmasında eğitim kurumu bölgesinde bulunan gençlere yönelik faaliyet gösteren kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapılabilir.

(8) Sosyal etkinliklerle ilgili gelir-gider iş ve işlemleri okul aile birliği tarafından yürütülür.

Çoğunluğun böyle bir görevi yok hocam.
Olanların arasındada çoğunluk ek ücret almıyor ama alanlarda var.
Kısacası alabiliyorsan alıyorsun yoksada alamıyorsun hocam. Bizim bölüm böyle maalesef 10 sene sonra belki düzelir sıkıntılarımız.

Bu konu forumda iki ayrı başlıkta tartışıldı. Keşke arama yapsaydınız. Fakat yinede söyleyeyim. Sosyal etkinlikler yönetmeliğine göre zorunlu haller hariç sosyal kulüp faaliyetleri ders dışında yapılır. Dolayısıyla Sosyal Kulüp ders dışı faaliyettir. Bizlerde ders dışında normal öğretmen olduğumuz için ders dışında yapılan her etkinliğin parasını alabiliriz. Bu ister egzersiz olsun ister kulüp olsun ister DYK olsun ister rehberlik olsun. Eğer eğitim öğretim saatleri dışındaysa alabiliriz. Gayet açık.

Geri