Btr sistemine göre öğrenci araştırma saati sorunu?

Kodla Büyü

bilogrtmn1

Aktif Üye
Arkadaşlar öğrencilere daha önceki sistemde araştırma yapmaları için dersleri bittikten sonra labı açıp başlarında duruyorduk.. Şimdi bu 30 saat bittikten sonra haliyle bizde gideceğiz. Labı bu saatlerde kim açacak, kim başında duracak.. Özellikle ikili öğretim yapan okullarda olanlar konu hakkında fikri olan varmı?

bilogrtmn1' Alıntı:
Arkadaşlar öğrencilere daha önceki sistemde araştırma yapmaları için dersleri bittikten sonra labı açıp başlarında duruyorduk.. Şimdi bu 30 saat bittikten sonra haliyle bizde gideceğiz. Labı bu saatlerde kim açacak, kim başında duracak.. Özellikle ikili öğretim yapan okullarda olanlar konu hakkında fikri olan varmı?

hocam zaten görev tanımlarında eskisi gibi lab açık tutlacak ibaresii yok açık tutulmayacak :)) araştırma yapmak isteyen derste yapsın..

geç gelip geç gidebilirsiniz.
ya da 2 kişi görevlendirilir.

ya da açmazsnız

salla gitsin hocam. mesai yazarlarsa biz dururuz. yazmazlarsa sırayla öğretmenler dursun bir zahmet. öğretmeniz biz. internet kafeci değil.

ama arkadaşlar görev tanımının son maddesinde "Bilişim Teknolojilerine ilişkin proje ve programlarda öğrencilere rehberlik etmek" yazıyor.. İdareciler buna dayanarak labı açmamızı isteyebilirler.

bilogrtmn1' Alıntı:
ama arkadaşlar görev tanımının son maddesinde "Bilişim Teknolojilerine ilişkin proje ve programlarda öğrencilere rehberlik etmek" yazıyor.. İdareciler buna dayanarak labı açmamızı isteyebilirler.
hocam o rehberliğide ders programın çerçevesinde yapacaksın işte.

Eğer labı aç derlersede mumkun mertebe kabul etmeyeceğim ama zorda kalırsamda ders programını ona göre ayarlattırıp 30 saatten fazla kalmam..

TENEFFÜS!!

TENEFFÜSTE GELSİNLER!!

iyice eksik aramayın arkadaşlar şu yeni sistemde.

Bi deneyelim eksikleri yine dile getiririz.

En azından "müdür yrd. mesai saatine tabidir" saçmalığı kalktı

bilogrtmn1' Alıntı:

o maddeye kadar bizim savunacağımız daha çok madde var

"susma sustukça sıra sana gelecek" deyimini bizim tamamen değiştirmemiz gerekiyor herhalde. çünkü konuştukça birşeyler çıkıyor. tabiri yerinde ise bizim yaptıklarımız bazen eşşeğin aklına karbuz kabuğu getirmeye benziyor

valla umrumda değil, yıllardır saçma sapan araştırmalara gönderdiler, 2. sınıf çocuğuna nette araştırma yap diye gönderdiler, bundan sonra kim ilgilenirse ilgilensin

hakkaten arkadaşlar durup durup kendinize iş çıkartıyosunuz.bizim görevimiz internet cafecilik değildi.var olan yanlış bir uygulama kalktı işte.daha neden kendinize iş arıyorsunuz.

Geçen yıl formatör değildim. Kendi seçtiğin 7-8 öğrenci içerisinden her gün 1 öğrenci görevli olmak üzere 15:15-16:15 labı arasında kullanıma açtılar. Bir sıkıntı olmadı.Her işi biz yapmak zorunda değiliz...

allah allah bu nasıl bir şey ya millet yazıyı kendi lehine yorumlar bi de bize bak anlamadım gitti :puhaha:

Eskisi gibi eşek olup sırtımıza kimseyi bindirmeye gerek yok arkadaşım. Açma rahatına bak. Kimse bişey diyemez.

bilogrtmn1' Alıntı:

Hocam sen kal akşama kadar, beni kimse tutamaz araştırma için.. Yönetmelik gayet açık ve net ne gerek var bu başlıklara :-1:

sayın hocam yeni yazıya göre bakanlığın dediği şey şu,
1- öncelik dersler, yani dersin varsa ders saatinde sadece dersini yapacaksın. başka bir şeyle uğraşmayacaksın.
2- ders dışında, sınıflardaki akıllı tahtalar için rehberlik görevini yürüteceksin. ( okul saatleri içinde )
3- idarenin bilgisayarları için rehberlik görevini yürüteceksin. ( okul saatleri içinde )
4- zamanın kalırsa labı açabilirsin. ( okul saatleri içerisinde )
ben yeni yazıdan bunları anladım.
labı açmak için bir zorunluluk yok ...

Geri