BTR Olan halk eğitim öğretmeninin akşam kursları

Kodla Büyü

yasar_gnc

Site Gezgini
Arkadaşlar Btr olarak farklı bir lisede çalışıyorum bulunduğum ilçe küçük olduğu için pek kurs talebi gelmiyor halk eğitime akşam talebi var akşam açılan kurslarda yine maaş karşılığımı sayılır zaten akşama kadar lisede btr olarak çalışıyorum bu durumda olan varmı

Btr saatinden sonraki saatlerde çalıştığın zaman ücretini alman gerekir

Hocam bu konuda çeşitli uygulamalar mevcut olmakla beraber tartışmaya kapalı olarak sonradan herhangi bir geri ödemeye maruz kalmamak için en temizi saat 17:00'dan sonra açmak kursu. çünkü lise 3'e kadar açık bizim görevlendirmemiz 3'e kadar fakat bunu bir çok idareci kabullenmiyor kabullenmek istemiyor. bende sizinle aynı durumdayım ben daha garanti olsun diye haftasonu açıyorum kurs isteği olursa da :)

Hocam bu konuda sana herkes kendi yorumunu yazacak.Neden mi?
Daha önce bu konu açıldığında halk eğitim merkezlerine geçen sene yazı geldiği ve akşam kurslarınında maaş karşılığı sayılabileceği söylenmişti.
Fakat şu soruya resmi net cevabı kimse veremedi.
Falanca bilgisayar öğretmeni okulunda 6 saat dersi var o derse giriyor ve maaşını tamamlamış sayılıyor nasıl mı BTR de yer alan maddelere göre ve 15 saat tamamlama zorunluluğu ortadan kalkıyor.üstüne 18 saat dersini alabiliyor hatta üstüne 3 ten sonra destekeleme kursunu açabiliyor.Ne oldu her haktan faydalandı.

Ama iş Halk Eğitim merkezlerine gelince gündüz kursun yoksa sana akşam kursu maaş karşılığı diyecekler:Sen istediğin kadar ben tüm gün okulda varolan bütün işelere koştum,Herşeyi tamir ettim, Yoruldum ama alnımın teri helal olsun desende akşam da gel bedava kurs ver diyecekler.Şunu da söyleyim bunun resmi bir açıklaması var mı yok kimse sana BTR öğretmeni akşam kursundan ek ders alamaz diye gösteremez böyle bir yazı yok.Varsa göstersinlerde şu konu bir netleşsin.

Şimdi kişisel yorumlarla yola çıkma bir kişi sana desin bak madde şu resmi yazı şu açık ve net yazıyor.Tüm gün BTR olan kişi akşamda gelir ücretsiz kurs alır diye.Bunun Resm yazısı varsa merak eden herkesin aklı netleşmiş olur.

Ha sen tüm gün BTR olarak çalışmışsın akşam da gel kursları ücretsiz vereceksin diyen varsada o zaman şunu açıklasınlar.okulda 6 saat dersi olan kişi BTR olduğu için destekleme kursundan neden ek dersini neye dayanarak alıyor. Aynı mantık değilmi ki akşam kursu kat ve kat yorucu.

Hocam ben gecen sene btr görevlendirmem varken akşam kursu açmışlardı ve yazı gelene kadar 3 aylık ödeme yapmışlardı şimdi müfettişler denetlemeye geldiler ve o yazından önceside dahil olmak üzere geri ödeme çıkartıyorlar ben anlamıyorum bu milli eğitimi akşama kadar btr görevi yap 5 gün herşeye koştur tekrar akşamada maaş karşılığı de geç bunu nasıl çözebiliriz farklı ilçelerde akşam kurslarından ücret alanlar yada bu konuda bilgisi olanlar varmı arkadaşlar

aobulbul' Alıntı:
Hocam bu konuda çeşitli uygulamalar mevcut olmakla beraber tartışmaya kapalı olarak sonradan herhangi bir geri ödemeye maruz kalmamak için en temizi saat 17:00'dan sonra açmak kursu. çünkü lise 3'e kadar açık bizim görevlendirmemiz 3'e kadar fakat bunu bir çok idareci kabullenmiyor kabullenmek istemiyor. bende sizinle aynı durumdayım ben daha garanti olsun diye haftasonu açıyorum kurs isteği olursa da :)
hocam zaten btr olarak görevliyken gündüz talep olmadı ve akşam kursu açıldı bana geçen sene ilk 3 ay bunun parasını yatırdılar sonra ocak 2016da gelen yazıdan sonra yatırmadılar ve akşam17:00den sonraki kursuda maaş karşılığı saydılar ama yazıdan önceki 3 ayıda geri istiyorlar şimdi

bu iş en sonunda mahkemede bitecek sanırım akşama kadar köle isaura gibi çalış git birde üstüne akşama maaş karşılığı kurs ver

Maalesef gecen sene gelen yazı nedeniyle ucret alamazsınız. Kursu haftasonuna alabiliyorsaniz alin hocam. Diger bir yontemde idareyle konusup kurs yaptiginiz süre kadar btr gorevinde bulunmayin yani ogleden once gitmeyebilirsiniz.

Hocam bak söylediğim gibi sana net maddesiyle yönetmeliği ile kimse açıklama yapamadı.Çünkü Herkes keyfi yoruma dayalı yorumlayıp bi sonuca ulaşıyor. O zaman bir okulda 6 saat derse giren ve BTR olan okulda 3 den sonrada destekeleme kursu açan kişiler neden destekeleme kursu ek dersini alıyor.Onlara diyen oluyor mu hayır bunun 9 saatini maaş karşılığı sayarız diye, olmuyor.(Bana göre destekleme kursunu her bilişim öğretmeni açmalı)
Ama sana git sabah 9 dan öğlen 15 e kaddar btr ol dur durak bilmeden çalış.Akşamda git maaş karşılığı çalış diyorlar.Allah yardımcın olsun hocam sen ozaman haftada 50 saat çalışırsın 18 saat ek dersin olur sabah başlayan ders maratonunda gece biter.
Kimse sana şuna göre alırsın buna göre alamazssın diyemiyor, diyemez hocam.Çünkü yazılı tek şek akşam kursları maaş karşılığı sayılır ibaresini kişisel yorumlamak olur.Madem öyle gündüz maaş karşılığı BTR olarak çalışılabiliyor ki çalışanlarda hem maaşını hem ek dersini alıyor,Gündüz BTR olanlar akşam maaş karşılığı çalışır diye maddeyi sana göstersinler.Kimsenin kişisel yorumuyla hareket etme.Gerçekten böyle bir madde varsada birileri eklesinde şu kişisel yorumlar dursun.Kişisel yorumlar insanı yanlış yönelndirir maddelerle yönetmelikle konuşmak gerekli diye düşünüyorum.Varsa böyle net madde birisi eklesinde konu kapansın.

yasar_gnc' Alıntı:
aobulbul' Alıntı:
hocam zaten btr olarak görevliyken gündüz talep olmadı ve akşam kursu açıldı bana geçen sene ilk 3 ay bunun parasını yatırdılar sonra ocak 2016da gelen yazıdan sonra yatırmadılar ve akşam17:00den sonraki kursuda maaş karşılığı saydılar ama yazıdan önceki 3 ayıda geri istiyorlar şimdi
:verymad: :verymad: :verymad: çok saçma 17.00'den sonra, mesai dışı, ücretsiz hangi branştaki öğretmeni çalıştırabilirler acaba.

mesleki eğitim merkezlerinde çalışan öğretmenlerin çoğu maaş karşılığını dolduramıyorlar koordinatörlükten full ekders alıyorlar kalfalık derslerine akşam girmeleri durumunda maaş karşılığına sayılıyor. o yüzden alamazsınız. btr ile ilgili yazılarda da btr görevi yapanlar maaş karşılığı dersini yerine getirmiş sayılır demediği için ek ders almanız mümkün değil

Geri