Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

BTR öğretmenlerinin kurs ve nöbet sorunu çözüldü

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında ALPONLINE tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. ALPONLINE

ALPONLINE Aktif Üye

2. bt3468

bt3468 Seçkin Üye Seçkin Üye

3. jrerkan

jrerkan Aktif Üye

Şimdi ben kendi okulumda 5 gün btr isem nöbet tutup ücretini alabiliyor muyum?

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. idril42

idril42 Seçkin Üye Seçkin Üye

Ben dönem başından beri alıyorum..Ama şöyle 12 saat dersim var ve günde 7 saat ders var..7 saati bir güne topladık,dolayısı ile o gün nöbet verebilirsiniz dediler,benim de programım bu şekilde ayarlandı ve ben nöbet tutup,ücretini alıyorum...

5. gokhan_keskin55

gokhan_keskin55 Seçkin Üye Seçkin Üye

bu resmi yazıda da nöbet tutabileceğimize dair bir yer göremedim nasıl nöbet tutabiliyoruz acaba...nöbet tutabilir diye bir cümle geçmiyor...

6. seasun

seasun Seçkin Üye Seçkin Üye

7. btnotlari

btnotlari Süper Üye Süper Üye

ne bu ya fake mı geçen yıl nisan ayında şimdi son durum nedir

8. gokhan_keskin55

Millet nöbet tutup ücret alınca ben de başvurayım dedim müdür imkansız dedi internette her yerde nöbet tutabileceğimiz yazıyor ama resmi yazıların hiçbirinde kesin bir bilgi yok araştırma yapıyorum :D

9. KöfteHoRr

KöfteHoRr Süper Üye Süper Üye

Bu maddeye göre nöbet görevi alıp alamayacağınız belli oluyor. Ders programınızda rehberlik görevi yaptığınız günler yazılı olması gerekir "BT Rehberliği" diye. Onun dışında kalan günlerde nöbet görevi alabilirsiniz. Ama o gün 1 saat bile BT Rehberliği yazıyorsa nöbet verilmez.

10. gokhan_keskin55

Hocam adam bu maddeyi okuyunca zaten bu maddeye göre alamazsın nöbet görevi verilmez diyor... bimere yazdım bimer 10. maddeyi göndermiş tutabilirsin ya da tutamazsın yazmamış direk bu maddeyi göndermiş...

11. KöfteHoRr

KöfteHoRr Süper Üye Süper Üye

BTR görevi olduğu günler tutamazsın diyor, diğer günler tutabilirsiniz.

12. sonix

sonix Aktif Üye

peki hocam ikili eğitim yapan okullarda öğleden sonra btr isen sabah nöbet tutamaz mısın?

13. herohamster

herohamster Süper Üye Süper Üye

olay gayet açık aslında nöbet tutamazsın diyor fakat nedense kimi arkadaşlar açıklık bulmaya çalışıyor...ek ders puantajı yapıldığında dersinizi topladığınız o bir günede formatörlükten dolayı ek ders yazılır o gün full derse girdiğinizden dolayı değil....bu durumda sizin mantığınızla bakınca okul size ogün klüp-sınıf rehberliğide verebilir bunlara hiç ekders yazmadan..ki bu yanlış bir mantıktır..ikili eğitim vardır sabah btr varsa öğleden sonra tutarsın yada görevlendirmen bir okulda 4 gündür vs kalan 1 gün tutarsın..onun dışında kendi okulunda tek isen 5 gün görevlisin tenefüste dahi et ile ilgili sorun olduğunda bakıyoruz ayrıca o gün ders varsa yarın bakacam diye bir durum sözkonusu değil...şu an tutan arkadaşlar ilerde bunu faizi ile ödeyecekler...

14. sahrak

sahrak Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam adamlar 3 öğrenciyle kantinde çay içerek dyk kursu yapıyor.denetleme mekanizması 0. bırakta açıktan birazda bt öğretmeni yararlansın. kaldıki açık değil hakkı.

15. bilisim55

bilisim55 Seçkin Üye Seçkin Üye

Kendi okulunda dersleri bir güne toplamayla nöbet tutulmaz. Görevlendirme yapılırken şu gün görevlisiniz diye yapılmıyor. hakkımız olabilir ama yasal bir dayanak yok. Sonradan geri ödersiniz bence.

16. tuubazel

tuubazel Üye

Nöbet konusunda sizinle aynı fikirdyim..

Hocam bir sorum var, İlk defa lise de çalışıyorum ve kendi okulumda 8 saat dersim birde FP-BTR görevim var. Görevlendirmede açık belirtilmemiş. Çalışma saatlerim 30 saat üzerinden mi olacak yoksa, 8:45-15:45 olan giriş çıkış saatleri mi?

17. gokhan_keskin55

Arkadaşlar kesin bir bilgiye ulaşamayınca habib hocamızı aradım sağolsun o da elindeki resmi belgeleri bana gönderdi.
    Yazıda nöbet görevi verilip verilemeyeceği verilirse ücret ödenip ödenemeyeceği konusunda tereddüte düşüldüğü yazılmış.

Cevap olarak "Haftalık ders çizelgesinde Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehberliği görevinin bulunmadığı günlerde ilgili öğretmene nöbet görevi verilebilecektir." denmektedir.

Ekli Dosyalar:

18. dream81

dream81 Aktif Üye

Tekli eğitimin olduğu gunde 7 saat dersin olduğu ortaokulda gorev yapıyorum.Okul bana da nobet yazmış.Toplam 20 saat dersim var.Nobetimin olduğu gun 6 saat dersim var nobet gunu 1 saat boş dersim var.Şimdi benim nobet tutuğum gun bir sıkıntı olur mu?o gun bir saat bos dersim var

19. braveheart06mg

braveheart06mg Seçkin Üye Seçkin Üye

takip!

20. teknik_egitim

teknik_egitim Üye

Arkadaşlar benim anladığım şu;
    Eğer derslerimizi bir günde boş ders kalmayacak şekilde dağıtırsa idare, o gün nöbet tutar ve ek dersini alırız.
    O gün 1 saat bile ders olmasa yani dolayısıyla BTR görevi olursa nöbetten ek ders alamayız.

:!: Eğer boş dersi olduğu gün nöbet tutan arkadaş varsa bence bıraksın ek ders almayı. Çünkü müfettişler inceler ve denk gelir. Geriye dönük olarak faiziyle birlikte alınan ücreti geri yatırmak zorunda kalırsınız.

Yanlışım varsa düzeltirseniz bilgilenmiş olurum.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal