BTR Öğretmenlerinin Ek Ders Ücreti Hakkında Bakanlık Cevabı

Kodla Büyü

phantosos

Seçkin Üye
Seçkin Üye
BTR (Bilişim Teknolojileri Rehber) Öğretmenlerinin Ek Ders Ücretlerinin nasıl ödeneceğini önce MEB Bilgi Edinme Birimine, Cevap alamayınca BİMER'e sordum. Bu konuda her kafadan bir ses çıkmakta, herkes bir karmaşa yaşamakta. Bu Konu ile ilgili Mali Haklar Çalışma Grubu'ndan gelen cevabı ekte iletmekteyim. Sorun yaşayan tüm arkadaşlarımın idarecilerine ekteki belgeyi sunmaları sanırım idarecilerin olayı kavrama ve anlayışlarının değişmesine yeterli olacaktır.

Tüm arkadaşlarıma sevgiler,
Mustafa

Ekli dosyalar

• 08-03-2013-18-24-022.jpg
    08-03-2013-18-24-022.jpg
    478.9 KB · Görüntüleme: 3,059
  • 08-03-2013-18-24-021.jpg
    08-03-2013-18-24-021.jpg
    305.9 KB · Görüntüleme: 3,057
Paylaşım için sağolun hocam, yanımızda bulunsun.

şimdiki idaremden sorunum yok ama gelecek idare için mesajımız bi kenarda dursun :) nolur nolmaz :+1:

4 3 4 3 4 şeklinde giden günlerde hangisinde gelmediyseniz o günün ekdersi kesilir. bu açık ve net zaten ama bazı idareciler bunu bilmiyor veya bilmek istemiyor farklı şekillerde davranıyor. Bu yazıyı görürlerse artık tavırlarını değiştirirler artık. Çok şükür böyle bir idareciye denk gelmedim bu zaman kadar :)

way bee böyle bi olayı yapan idareciyi yeni duyuyorum hangi günün neyin varsa onu kesiyorlar bizde bir tek sınıfcılarda ayrı bi hesaplama var diğer türlü yazıdakı gıbı uygulanıyor zaten bizde .

Bu seferde Yüksek Lisans ve Doktora yapanların farkları güme gitti hey allahım yahu :)

2. kırmızı ile çerçevelenmiş paragrafta bahsedilen "artırımlı ekders ücreti" meselesi nedir?
"artırımlı ekdes" nedir?

hocam cevabın doc ya da pdf formatını da ekleyebilir misiniz? .Teşekkürler

endorfinnn' Alıntı:
2. kırmızı ile çerçevelenmiş paragrafta bahsedilen "artırımlı ekders ücreti" meselesi nedir?
"artırımlı ekdes" nedir?

Artırımlı Ekders: Yüksek Lisansını bitirmiş olan öğretmenlere, fiilen ek derse girmeleri şartıyla ek ders ücretlerinin %5; Doktorasını bitirmiş olan öğretmenlere, fiilen ek derse girmeleri şartıyla ek ders ücretlerinin %15 fazla ödenmesi demektir.

abaki' Alıntı:
hocam cevabın doc ya da pdf formatını da ekleyebilir misiniz? .Teşekkürler
Malesef e-posta yolu ile geldiği için resim olarak ekledim. Resimleri birleştirip pdf veya doc yapabilirsiniz. Saygılarımla

Bizim müdür 5-3-3-3-4 seklinde işlem yapıyor hep pazartesi gelmediğimde 5 saatim kesiliyor,işin kötü tarafı çocuklarım genelde haftasonu hastalanıyor pazartesi sabah soluğu doktorda aldığımızdan hep 5 saat gidiyor:(

bilkimya' Alıntı:
Bizim müdür 5-3-3-3-4 seklinde işlem yapıyor(

Ben de yeni yaşadım. 5 saat kesilmiş.
Başka okuldaki arkadaşı aradım. Her güne 3'er saat dağıtılır. Kalan saatler Pazartesi ve Cuma'ya eklenir. Yine kalırsa Pazartesi'den başlayarak eklenmeye devam eder. Ama biz 4-3-4-3-4 şeklinde yapıyoruz. Bu durum idareciye kalıyor dedi.

Anşılaşılacağı gibi şuan farklı iki uygulama var. Biri: 4-3-4-3-4 Diğeri:5-3-3-3-4
Bu durum eklerdeki yazıyı göstermekle de aşılmaz bence. Bakanlık net bir yazı göndermelidir okullara. Yoksa ben idarecime 5'i 4 yapmalısınızın nedenini anlatmaya yorulacağıma, 1 saatlik farka razı olurum daha iyi :)

Geri