BTR Öğretmenlerinin DYK Müracaatı SONUÇLANDI

Kodla Büyü
alemd@r' Alıntı:
biz aldık hocam..kurs onayımız ve devamımız vardı..İlçe mem dilekçe istemeden durumu biliyoruz dediler aldık..sürekli irtibat halinde idik zaten..
Ne mutlu hocam size. Bizim çile daha devam ediyor. Benimde kurs onayı vardı devam da ediyorum kursa.

geriye dönük ek ders alabilmek için nasıl bir dilekçe vereceğiz örneğini buraya yükleyebilir miyiz

Arkadaşlar mesajlar baya olmuş. Bu aralar ders tanımlamaları var. Liselerde DYK kapsamında bizim dersin ismi havuzda görünmüyor. Neler yapmamız gerekiyor acaba? ( Çalıştığım il Trabzon) Okul yönetimine seçtireceğim ancak dersin ismi havuzda yok. Nasıl ekleniyor. Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi acaba?

ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde DYK Komisyonuna başkanlık eden şube müdürü tarafından açılabilecek dersler Eba Kurs ekranına ekleniyor ve okullar o listeden sınıflar bazında dersleri görüp ekleme işlemi yapıyorlar.

Yani ilçe ile görüşün.

Hocam. Teşekkürler. Okul yönetimi ile görüşelim bakalım. Batı müziği açılırken bizim dersin listelerde yer almaması çok ilginç...

Arkadaşlar
Antalya kepezde de bizim ders görünmüyor. İlçeyi aradık bakanlık oluşturuyor havuzu dediler.
sizde durum nedir

Biz Trabzon'da ki öğretmenler olarak dilekçe ile okula başvurduk. Dersin eklenmesini talep ettik. Bakalım cevap olarak ne gelecek. Resmi bir cevap gelince sizlerle paylaşırım arkadaşlar...

Benim dersi okul eklenmemiş arkadaşlar. Bu konuda bizim bi başvuru yapmamız mı gerekiyordu acaba? Bende dahil hiçbir branş başvuruda bulunmadı ama resim, müzik, beden ve bilişim açılmamış.
Bu konuda okula itiraz dilekçesi yazsam bir sonuç alabilirmiyim acaba? Daha önce yazan varmı?

bizim okulda da benzer bir durum geçen dönem yaşanmıştı. Önce okul dedi ki, ilçe böyle istiyor, Olmaz,

Ilçeye gittim ve eklettirdim. Sonra okulda e-kurs ekranından talepde bulunduk.

Benim okulumda da kurs derslerinde eba da dersimin adı yok. İdare, dersler havuzdan seçiliyor senin dersinin adı yok dedi. Ama aynı ilçede diğer okullara baktığımda bizim dersin adı olan okullar var. Başvurular için de son 2 gün. Nasıl bir yol izlemeli nereye başvurmalıyım?

Bunun cevabını bende bekliyorum.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocalarım,

E-Kursa dersleri okul ekler ilçe ve il onaylar. Dersleriniz gözükmüyorsa okulunuz eklememiştir. E-Kursta Havuz diye bir şey yok. Sadece Meslek Lisesi Bilişim Dersleri Bakanlık tarafından tanımlanmadığı için okullar ekleyemiyor.

Bu saatten sonra itiraz meselesine gelince Bakanlık okullara ders ekleme yetkisini vermezse yani süreyi uzatmazsa yapacak bir şey yok. İkinci dönemi beklemek lazım.

Habib Hocam
Geçen hafta Okulda müdür yardımcısı gözümün önünde E-kurs ders seçimini gösterdi. Batı müziği gibi dersler varken Bilgi ve iletişi teknolojileri dersi yok.
okul bu yüzden benim dersimi seçemedi.

Hocam Dersin adini gorememisler. Zaten 15 dk acmis kapatmislar sistemi. Okula ders ekleme ekranini ilce mi il mi acar? Nereye muracaat etmeli bu sorunun giderilmesi icin?

gcanturk' Alıntı:
Habib Hocam
Geçen hafta Okulda müdür yardımcısı gözümün önünde E-kurs ders seçimini gösterdi. Batı müziği gibi dersler varken Bilgi ve iletişi teknolojileri dersi yok.
okul bu yüzden benim dersimi seçemedi.
Hocam,

Meslek Lisesi Bilişim dersleri ile Anadolu Lisesi BİT dersinin gözükmemesi okuldan değil Bakanlıktan kaynaklanmaktadır. Ancak Ortaokul bilişim dersleri yoksa okuldan kaynaklanır.

açılır ancak btr değilseniz açtığınız kursun haftalık ders sayısı maaş karşılığı dolana kadar kesiliyor. mesela 10 saat ders var. 8 saat kurs açtınız. kursun 5 saati maaş karşılığına sayılır. 3 saat kurs açmış gibi olursunuz.

Merhaba arkadaşlar, DYK kursu açmak istiyorum, BTR görevlendirmem var, kurs açabileceğime dair hangi yazı yı gösterebilirim idareye, bana sordu okul idaresi, ama bulamadım, teşekkür ederim

baris52' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar, DYK kursu açmak istiyorum, BTR görevlendirmem var, kurs açabileceğime dair hangi yazı yı gösterebilirim idareye, bana sordu okul idaresi, ama bulamadım, teşekkür ederim
okul kurs talepleri kapandı hocam. okulunuz seçmiş miydi dersinizi?

Başvurumu yaptım, Bilişim Teknolojileri ve yazılım dersi olarak sistemde vardı onu seçtim. Aydın il mem in yazısını görmüşler galiba, ondan sormuşlar, başka bir yazı mevcut mu açabileceğimize karşı hocam

baris52' Alıntı:
Başvurumu yaptım, Bilişim Teknolojileri ve yazılım dersi olarak sistemde vardı onu seçtim. Aydın il mem in yazısını görmüşler galiba, ondan sormuşlar, başka bir yazı mevcut mu açabileceğimize karşı hocam
Hocam,

Açabileceğinize dair Yönerge var. Açamayacağınıza dair bir yazı yok.

habibocak' Alıntı:
Hocalarım,

E-Kursa dersleri okul ekler ilçe ve il onaylar. Dersleriniz gözükmüyorsa okulunuz eklememiştir. E-Kursta Havuz diye bir şey yok. Sadece Meslek Lisesi Bilişim Dersleri Bakanlık tarafından tanımlanmadığı için okullar ekleyemiyor.

Bu saatten sonra itiraz meselesine gelince Bakanlık okullara ders ekleme yetkisini vermezse yani süreyi uzatmazsa yapacak bir şey yok. İkinci dönemi beklemek lazım.

Burada yazan arkadaşlar ortaokulda mı anadolu lisesinde mi çalıştığını belirtirse konunun daha faydalı olacağını sanıyorum.
Aynı sorunla bende uğraşıyorum. Anadolu liselerinde bilişim dersi yok her ders var bir tek bizim ders yok. İl ve ilçeyle görüştüm. Çözüm üretemediler. Bakanlık böyle yapmış dediler. Çözebilen arkadaşım varsa yardımcı olsun lütfen.
Anlaradaki arkadaşlar özellikle yardımcı olurlarsa seviniriz.

Ben ortaokuldayim. Dun yarim saatlik dilimde okul kurs basvurusunu yapip dersleri de o zamn zarfinda secmisler. Bizim dersi gorememisler. Ama ilçede diger okullar secmis. Gozden kacti miluhtemelen. Tekrar acmazlarsa da yapacak hiç bir sey yok malesef. Benden kaynaklanmayan bir sebeple kurs acamayacagim malesef. Umarim 1 kez daha acarlar sistemi. Gerci yarin ogretmen basvurulari bile son...

Geri